تعیین مدیران جدید برای موسسه اعتباری کاسپین تعیین مدیران جدید برای موسسه اعتباری کاسپین
اولین مجمع عمومی به طور فوق‌العاده موسسه اعتباری کاسپین بعد از اخذ مجوز از بانک مرکزی امروز صبح با حضور سهامداران، مدیران و نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار در ساختمان مرکزی موسسه برگزار شد.
جزئیات سرقت خودروی حامل پول بانک پاسارگارد جزئیات سرقت خودروی حامل پول بانک پاسارگارد
خودروی حامل پول یکی از بانکهای خصوصی صبح امروز در بزرگراه حقانی تهران به سرقت رفت.
داستان مجلس، بانک مرکزی و سپرده‌گذاران کاسپین داستان مجلس، بانک مرکزی و سپرده‌گذاران کاسپین
سپرده‌گذاران موسسه اعتباری مجاز کاسپین همچنان در بلاتکلیفی به سر می‌برند و این بلاتکلیفی سپرده‌گذاران سایر موسسات مالی و بانک‌ها را هم نگران کرده است.
حقوق ضامن در نظام وام بانکی حقوق ضامن در نظام وام بانکی
به گزارش تجارت امروز، دو سال پیش، اداره کل حقوقی قوه قضائیه نظریه‌ای مشورتی را صادر کرد که در روزهای اخیر مکررا در فضای مجازی بازنشر شده است. بر اساس این نظریه،‌ «بانک‌ها و موسسات اعتباری در جهت دریافت مطالبات خود اعم از اصل، سود و خسارت تاخير تادیه تکليفی به ارسال و ابلاغ اخطاریه به ضامن، جدا از مدیون اصلی ندارند؛ مگر اینکه در قرارداد مربوطه چنين شرطی لحاظ شده باشد.»
انجام امور بیمه‌ای با اپلیکیشن بیمیتو انجام امور بیمه‌ای با اپلیکیشن بیمیتو
مشغله‌های زندگی روزمره و کمبود وقت، گاه باعث می‌شود انجام امور ضروری نظیر خرید بیمه را به تعویق بیندازیم. حتی پس از انتخاب شرکت بیمه و نوع خدمات دریافتی، یعنی درست زمانی که می‌خواهیم نفس راحتی بکشیم و از اتمام کار لذت ببریم، نوبت به پر کردن فرم‌های طولانی و انجام مراحل مختلف ثبت اطلاعات می‌رسد. صرف نظر از زمان‌بر بودن، این قبیل کار‌ها برای بسیاری کسل‌کننده و تکراری به نظر می‌رسد و افراد تمایلی به انجام آن ندارند.
سودهای معوقه حساب‌های کاسپین به سپرده‌گذاران پرداخت می‌شود؟ سودهای معوقه حساب‌های کاسپین به سپرده‌گذاران پرداخت می‌شود؟
در جریان حواشی پیش آمده برای موسسه کاسپین و زیرمجموعه‌های آن، دریافت مبالغ و البته سود مربوط به سپرده مشتریان از مهم‌ترین دغدغه‌های آنها محسوب می‌شود. این در حالی است که سپرده‌گذاران می‌توانند مطمئن باشند منابع و همچنین سود معوق شده آنها پرداخت خواهد شد اما این موضوع مشروط به افزایش حجم نقدینگی موسسه و ساز و کاری است که هیات مدیره برای آن تعیین خواهد کرد.
نامه‌نگاری نماینده رئیس مجلس به سیف جهت حل مشکل کاسپین +اسناد نامه‌نگاری نماینده رئیس مجلس به سیف جهت حل مشکل کاسپین +اسناد
نادر قاضی‌پور نماینده مجلس در نامه‌ ای به ولی‌الله سیف رئیس کل بانک مرکزی خواستار پرداخت اصل و سود سپرده سپرده‌گذاران کاسپین و رسیدگی به آخرین وضعیت کارمندان ثامن‌الحجج شد.
مجلس و پیگیری امور کاسپین، ثامن‌الحجج و پدیده از «سیف» مجلس و پیگیری امور کاسپین، ثامن‌الحجج و پدیده از «سیف»
جلسه نادر قاضی‌پور عضو کمیسیون صنایع مجلس و نماینده رئیس مجلس با ولی‌الله سیف رئیس‌کل بانک مرکزی برای پیگیری مشکلات سپرده گذاران موسسه اعتباری کاسپین، کارکنان ثامن الحجج و پدیده شاندیز در بانک مرکزی برگزار شد.
راهکار رفع مشکل نقدینگی موسسه کاسپین راهکار رفع مشکل نقدینگی موسسه کاسپین
مدیرکل نظارت بر بانک‌های بانک مرکزی با تاکید بر ضرروت انتقال دارایی‌ها و بدهی‌های تعاونی‌های اعتباری منحله به موسسه کاسپین، در خصوص حل مشکل نقدینگی این موسسه توضیحاتی ارایه کرد.
چالش عرضه کیا سراتو در بورس کالا توسط سایپا چالش عرضه کیا سراتو در بورس کالا توسط سایپا
چند روز پیش مدیرعامل سایپا از عرضه محصولات این شرکت در بورس کالا خبر داد در همین راستا به تازگی امیدنامه پذیرش سراتو در بورس کالای ایران منتشر شده است.
تعاونی‌های موسسه اعتباری کاسپین تا پایان سال تعیین تکلیف می‌شوند؟ تعاونی‌های موسسه اعتباری کاسپین تا پایان سال تعیین تکلیف می‌شوند؟
آخرین خبرها در رابطه با رسیدگی به امور موسسه کاسپین و حواشی پیش آمده برای آن، حاکی از آن است که تاکنون نقل و انتقال بخش عمده‌ای از دارایی‌های چهار تعاونی تحت پوشش آن انجام شده و احتمالا تا پایان امسال اموال و دارایی‌های تمامی هشت تعاونی کاملا به کاسپین انتقال پیدا می‌کند.
تحلیل دلایل عدم تعیین تکلیف سپرده‌گذاران کاسپین تحلیل دلایل عدم تعیین تکلیف سپرده‌گذاران کاسپین
بدون تردید اگر سرنوشت موسسه "مجاز مالی کاسپین" همانند موسسات غیر مجاز رقم بخورد این پدیده تاریخی خود شاهدی بر بی تدبیری بزرگ در دولت تدبیر است. این گناه بزرگ حق الناس را با هیچ ابزاری نظیر مغالطه و سفسطه نمی توان توجیه نمود.
بی‌اعتباری مجوز کاسپین و خدشه اعتبار بانک مرکزی بی‌اعتباری مجوز کاسپین و خدشه اعتبار بانک مرکزی
سوء تدبیر بانک مرکزی در ساماندهی موسسات و صندوق‌های غیرمتشکل پولی، با حواشی ایجادشده درباره موسسه کاسپین به اوج خود رسیده است.
مجلس به سپرده‌گذاران کاسپین کمک می‌کند مجلس به سپرده‌گذاران کاسپین کمک می‌کند
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این کمیسیون به زودی حواشی مربوط به موسسه اعتباری کاسپین را مورد بررسی قرار می دهد گفت که بررسی این موضوع در مجلس به تعیین تکلیف سپرده گذاران این موسسه کمک خواهد کرد.
پرداخت وام ازدواج ۸۰ میلیون تومانی پرداخت وام ازدواج ۸۰ میلیون تومانی
در کنار وام ۱۰ میلیون تومانی ازدواج که در حال حاضر در شبکه بانکی رایج بوده و تقریبا تمامی بانک‌ها برای پرداخت آن با شرایط قرض‌الحسنه اقدام می‌کنند به تازگی طرح پرداخت تسهیلات ازدواج تا سقف ۸۰ میلیون تومان نیز برای زوجین فراهم شده است، اما کمی متفاوت.
صفحه  از ۱۴۱
گزارش تصویری
گذری به موزه صنعت نفت ایران +تصاویر
پس از موافقت مهندس بیژن زنگنه، وزیر نفت با راه اندازی موزه‎های نفت در آبادان، پنج منطقه از اماکن تاریخی و قدیمی صنعت نفت در این منطقه شامل نیروگاه شماره یک پالایشگاه آبادان، بخش قدیمی واحدهای عملیاتی، کارگاه ریخته گری و مخازن قدیمی، اسکله، چرثقیل اکوان و گوگرد، آموزشگاه فنی حرفه ای (Artisan School)، خانه های تشریفاتی و جایگاه پمپ بنزین در فاز نخست برای تبدیل به موزه‎های صنعت نفت در دستور کار قرار گرفت.