اطلاعات صرافی‌های کشورمان به FATF داده شده است! اطلاعات صرافی‌های کشورمان به FATF داده شده است!
بخش اعظم مبادلات ارزی کشورمان در وهله اول از طریق بانک‌ها و در گام دوم توسط صرافی‌ها انجام می‌شود؛ اما در شرایط تحریمی که کار با بانک‌های ایران برای خارجی‌ها محدود می‌شود، صرافی‌ها نقش بیشتری پیدا می‌کنند، چراکه صرافی‌ها خصوصی هستند و محدودیت‌ها و تحریم‌ها که عمدتا علیه بانک‌ها و تراکنش‌های رسمی ایران اعمال می‌شود را ندارند.
سیف مشاور رئیس جمهور شد سیف مشاور رئیس جمهور شد
فقط چند روز از انتشار شائبه بازداشتش در فضای مجازی گذشته بود که رئیس‌جمهور طی حکمی او را به سمت مشاور خود در امور پولی و بانکی منصوب کرد
تکانه‌ای دلاری تکانه‌ای دلاری
روز پنج‌شنبه نیز قیمت این ارز در دامنه ۲۰۰ تومانی ۱۳ هزار و ۷۰۰ تا ۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان نوسان کرده بود. روز پنج‌شنبه این ارز ساعت ۴ بعدازظهر ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان قیمت خورد و در همان ساعت روز شنبه دلار روی عدد ۱۳ هزار و ۷۸۰ تومان ایستاد.
بانک مرکزی کوتاه آمد
شاید مقاومت بود و شاید چیز دیگر اما بالاخره بانک مرکزی لیست گیرندگان ارز دولتی را به وزارت اقتصاد داد تا منتشر شود. این لیست چه داشت و چه دارد که انتشار آن از سوی انسان های نامرئی به اما و اگر افتاده است؟
واکنش بازار ارز و طلا به رفتن سیف
رسانه های مختلف گزارش می دهند که واکنش بازار به کنار رفتن سیف از بانک مرکزی و جایگزینی همتی به جای او مثبت بوده است.
رییس جدید بانک مرکزی منصوب شد رییس جدید بانک مرکزی منصوب شد
همان طور که پیشتر هم احتمالش داده شده بود سیف جای خود در بانک مرکزی را به همتی داد.
عبدالناصر همتی کیست + بیوگرافی عبدالناصر همتی کیست + بیوگرافی
عبدالناصر همتی یکی از چهره هایی است که گفته می شود جایگزین ولی الله سیف در بانک مرکزی خواهد شد. همتی یک چهره مطرح اقتصادی و بانکی است او تجربه موفقی در اداره بانک ها داشته است. حالا باید دید آیا خواهد توانست کشتی طوفان زده بانک مرکزی را سالم به ساحل برساند.
ضوابط جدید دریافت ارز دولتی اعلام شد ضوابط جدید دریافت ارز دولتی اعلام شد
مرجع تصمیم گیر درباره تخصیص ارز دولتی وزارت صنعت تعیین شد و از این پس دفاتر تخصصی وزارت صنعت عاملیت ارائه ارز خواهند داشت.
پاسخ تند رییس کل بانک مرکزی به اظهارات ترکان
ترکان چندی پیش طی اظهاراتی انتقاداتی را سیف مطرح کرده و این که تصمیمات بانک مرکزی کارشناسی نیست حالا رییس کل بانک مرکزی به این اظهارات واکنش تندی نشان داده است.
لیست دوم واردکنندگان با ارز 4200 تومانی منتشر می شود لیست دوم واردکنندگان با ارز 4200 تومانی منتشر می شود
لیست منتشر شده استفاده کنندگان از ارز 4200 تومانی با وجود همه کاستی ها غوغایی در افکار عمومی بپا کرد اما سخنگوی بانک مرکزی اعلام کرده است که لیست دوم هم به زودی منتشر خواهد شد.
قیمت سکه و ارز به تاریخ 9 تیر
قیمت سکه و ارز در این روزها برای بسیاری از فعالان بازار حکم تعیین راهبرد برای ادامه فعالیت یافته است بر همین مبنا رسانه ها تلاش می کنند آخرین نوسانات این بازار را گزارش کنند.
قیمت ارزهای مختلف در 5 تیر 97
بازار ارز دیروز متاثر از تجمعات و فوتبال ایران بود از سویی مردم خود را آماده تماشا و احیانا شادی پس از پیروزی ایران در برابر پرتقال می کردند از سویی تلاطم های بنیان برافکن بازار دل و دماغی برای کسبه نگذاشته بود.
وقتی رییس نداند که با «ارز چه کند» چه می شود؟ وقتی رییس نداند که با «ارز چه کند» چه می شود؟
نقل قول شده است که سیف گفته است نمی داند با بازار ارز چه کند این جمله حواشی بسیاری داشت و به نوعی آینده بازار ارز را سیاه تر جلوه داد. هنوز تا کنون اظهار نظری از سوی بانک مرکزی درباره این نقل قول نشده است.
سود سکه بیشتر است یا سود بانکی؟
شاید دارندگان سکه‌های پیش فروش در زمان ثبت‌نام تصور هم نمی‌کردند که سود سرمایه‌گذاری آنها تا این حد بالا باشد اما این سوال وجود دارد که اگر این بزرگواران از همان اول سپرده با سود بالا داشتند بیشتر سود نمی کردند؟
یک تحلیل از قیمت دلار در روزهای آینده یک تحلیل از قیمت دلار در روزهای آینده
امروز دلار در کشور ما تبدیل به کالای سرمایه ای شده است و بسیاری از افراد با هدف افزایش پول های خود دلار خریده اند و به تمام فعل و انفعالات بازار ارز حساسند . حالا یک کارشناس بانکی می گوید بازار ارز متعادل خواهد شد
صفحه  از ۱۶۵