جزئیاتی از پرونده 90 جلدی مدیران متخلف موسسه اعتباری ثامن الحجج جزئیاتی از پرونده 90 جلدی مدیران متخلف موسسه اعتباری ثامن الحجج
دبیرکل بانک مرکزی در خبري تازه، از پرونده ٩٠ جلدي مديران متخلف ثامن‌الحجج پرده برداشت.
پاسخ به هفت سوال درباره موسسه اعتباری کاسپین پاسخ به هفت سوال درباره موسسه اعتباری کاسپین
حواشی موسسه اعتباری کاسپین در روزهای اخیر، سر و صدای زیادی به پا کرده است. از یک طرف بانک مرکزی با دادن دو اطلاعیه در هفته‏های گذشته، از پرداخت مرحله‌ای سپرده اشخاص خبر داد و امید به حل معضل تعاونی‌های هشت‏گانه زیرمجموعه کاسپین قوت گرفت. از طرف دیگر سپرده‏ گذارانی که متحمل خسران و فشار زیادی در این مدت شده‌اند، همچنان با برپایی تجمع و اعلام اعتراض خود به روند جدید در پیش گرفته نیز واکنش چندان مثبتی نشان ندادند.
تکلیف سپرده‌گذاران با ادغام موسسات مالی چه می شود تکلیف سپرده‌گذاران با ادغام موسسات مالی چه می شود
در حالی با مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار بانک‌ها ملزم به واگذاری صندوق‌های سرمایه‌گذاری فعال خود شده‌اند که اکنون این نگرانی برای سپرده‌گذارانی که منابع خود را در این صندوق‌ها و از کانال بانک‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند، وجود دارد که در شرایط پیش رو تکلیف منابع آنها چه خواهد شد؟
تصمیمات جدید برای سپرده گذاران کاسپین و فرشتگان تصمیمات جدید برای سپرده گذاران کاسپین و فرشتگان
به دنبال اعتراض برخی از سپرده‌گذاران فرشتگان درباره حذف سود سپرده‌های آنها، بانک مرکزی اعلام کرد که اصل وجوه سپرده‌گذاران فرشتگان بدون هیچ کسری محاسبه خواهد شد و در تعیین تکلیف ملاک عمل قرار می‌گیرد. البته از شهریور سال ۱۳۹۴ به بعد سودی به این سپرده‌ها تعلق نخواهد گرفت.
گزارشی از علل بروز مشکلات موسسه اعتباری کاسپین گزارشی از علل بروز مشکلات موسسه اعتباری کاسپین
رئیس کل بانک مرکزی گفت: مردم به اسامی مقدسی مانند ثامن الحجج(ع) یا میزان و فرشتگان اعتماد کرده بودند. با برنامه‌ریزی ما بخش عمده‌ای از نقدینگی آنها تحت انضباط قرار گرفت و به مؤسسات ساماندهی‌ شده تبدیل شدند.
یک خبر خوش برای مال باختگان موسسه اعتباری کاسپین یک خبر خوش برای مال باختگان موسسه اعتباری کاسپین
رئیس کل بانک مرکزی خبر خوبی برای مجموعه کاسپین داشت و اعلام کرد که به زودی تعیین تکلیف سپرده‌گذاران تعاونی منحله فرشتگان در دستور کار قرار خواهد گرفت.
زمان پرداخت یارانه اردیبهشت مشخص شد زمان پرداخت یارانه اردیبهشت مشخص شد
بر اساس اعلام سازمان هدفمندسازی‌ یارانه‌ها، یارانه ۴۵۵۰۰ تومانی اردیبهشت ماه روز سه شنبه واریز می‌شود.
امنیت موسسه اعتباری کاسپین با کیست؟
امنیت سپرده‌گذاران «کاسپین» هم به مناظره انتخاباتی آمده است. اکنون سوال اینجاست که واقعا امنیت موسسه‌ای که مجوز بانک مرکزی را با خود همراه دارد بر عهده کیست؟
برکناری مدیرعامل کاسپین و معرفی اعضای هیأت مدیره جدید/ سپرده‌گذاران منتظر تصمیم بانک مرکزی برکناری مدیرعامل کاسپین و معرفی اعضای هیأت مدیره جدید/ سپرده‌گذاران منتظر تصمیم بانک مرکزی
با برکناری مدیرعامل مؤسسه اعتباری کاسپین و معرفی اعضای هیأت مدیره جدید، سپرده‌گذاران معترض به وضعیت این مؤسسه اعتباری در انتظار تصمیم جدید بانک مرکزی نشسته‌اند تا ببینند وعده انتقال دارایی‌های تعاونی اعتبار منحل شده فرشتگان به مؤسسه یادشده محقق شده و آیا تا یک‌ماه آینده پول سپرده‌گذاران زنده خواهد شد؟
مجلس در انتظار گزارش بانک مرکزی درباره رسیدگی به وضعیت کاسپین مجلس در انتظار گزارش بانک مرکزی درباره رسیدگی به وضعیت کاسپین
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: منتظر گزارش بانک مرکزی در خصوص رسیدگی به وضعیت موسسه کاسپین هستیم و در صورت بدعهدی، تخلف بانک مرکزی پیگیری می شود.
نگاهی به وضعیت سود بانکی در سال جاری نگاهی به وضعیت سود بانکی در سال جاری
با نیم نگاهی به گزارشات بانک مرکزی به این واقعیت پی می بریم که نرخ سود تسهیلاتِ بانکی در طول قریب به سی سال گذشته بین 4 تا 25 درصد متغیر بوده و باعنایت به اظهار نظر برخی کارشناسان،احتمال کاهش مجدد آن در نیمه نخست سالجاری دور از ذهن نخواهد بود.
آخرین اخبار از موسسه اعتباری کاسپین آخرین اخبار از موسسه اعتباری کاسپین
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور از برگزاری نشست نمایندگان تمام دستگاه‌های مرتبط برای بررسی آخرین وضعیت شرکت پدیده شاندیز و هموار کردن موانع باقیمانده برای آغاز عملیات اجرایی پروژه پدیده شاندیز طی هفته آینده خبر داد.
مشکلات بزرگ نظام بانکی مشکلات بزرگ نظام بانکی
مشكل سيستم بانكي و معضل موسسات اعتباري و صرافي‌ها چيست؟ تاسيس فله‌اي؟ مديريت‌هاي ناكارآمد سياسي ؟ قوانين و مقررات گوناگون پولي؟ نظارت يا نبود اراده براي اصلاح امور؟ كداميك؟ كجاي كار و عملكرد مجريان و ناظرين حوزه‌هاي بانكي ايراد دارد كه هر از چند گاهي ماليه عمومي كشور دستخوش شوك مفاسد بزرگي همچون پرونده 3000 ميليارد توماني در دولت دهم و پرونده 8000 ميليارد توماني بانك سرمايه و صندوق ذخيره فرهنگيان مي‌شود؟ توجه و تدقيق به مراتب زير و اشاره به دو نمونه كوچك نشان خواهد داد كه مفسده مالي، بزرگ و كوچك ندارد . مفسده، مفسده است وقتي ريشه‌اش با اعمال نظارت موثر و اراده‌اي مصمم و بدون اغماض و اعمال اشد مجازات خشك نشود دومينوي مفاسد مالي، پولي و بانكي همچنان ادامه دارد.
استمداد از کارشناسان اروپایی برای حل مشکلات بانکی استمداد از کارشناسان اروپایی برای حل مشکلات بانکی
مدیران بانک‌های اروپایی تجارب خود در حوزه عبور از معضل انجماد دارایی‌ها و مطالبات غیرجاری را به مدیران بانک‌های ایرانی منتقل می‌کنند. این تبادل تجربه در جریان برگزاری چهارمین همایش تجاری و بانکی ایران- اروپا انجام می‌شود. همایش تجاری و بانکی ایران و اروپا از سال ۹۴ تاکنون هرسال در دو نوبت برگزار شده است. دوره پیشین این رویداد اقتصادی در پاییز سال گذشته و در هفته مالی اروپا در شهر فرانکفورت آلمان برپا شد و امسال نیز چهارمین دوره این همایش در تهران برگزار می‌شود. پس از توافق تاریخی بر سر برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران و متعاقب آن، برداشته شدن تحریم‌ها و اجرایی شدن «برجام»، لزوم شناسایی، بررسی و معرفی فرصت‌های تازه سرمایه‌گذاری در ایران و گفت‌وگو پیرامون فضای جدید شکل‌گرفته‌ تجاری و مالی، لزوم برگزاری این نوع همایش‌ها را بیشتر کرده است. علی دیواندری، رئیس پژوهشکده پولی و بانکی و دبیر همایش در نشست خبری مربوط به این همایش اعلام کرد: این رخداد، با حضور نمایندگان 35 بانک، شرکت و موسسات مالی اروپایی به تهران برگزار خواهد شد.
«موسسه اعتباری آرمان» تغییر نام داد «موسسه اعتباری آرمان» تغییر نام داد
قصه فعالیت موسسات اعتباری غیرمجاز که با نرخ‌های سود بالا سپرده‌های مردم را جذب کرده و نظم بازار پولی کشور را به هم ریخته‌اند سری دراز دارد اما ماجرا وقتی جالب‌تر می‌شود که یکی از این موسسات با مجوز خودش اقدام به تغییر و نصب تابلوی یکی از موسسات مجاز کرده است!
صفحه  از ۱۴۷
گزارش تصویری
تصاویری از جشن پیروزی هواداران روحانی در تهران
پس از اعلام نتایج دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هواداران حسن روحانی رییس جمهور منتخب، با حضور در خیابان های تهران به شادی پرداختند.
پربحث ترین