ضوابط جدید دریافت ارز دولتی اعلام شد ضوابط جدید دریافت ارز دولتی اعلام شد
مرجع تصمیم گیر درباره تخصیص ارز دولتی وزارت صنعت تعیین شد و از این پس دفاتر تخصصی وزارت صنعت عاملیت ارائه ارز خواهند داشت.
پاسخ تند رییس کل بانک مرکزی به اظهارات ترکان
ترکان چندی پیش طی اظهاراتی انتقاداتی را سیف مطرح کرده و این که تصمیمات بانک مرکزی کارشناسی نیست حالا رییس کل بانک مرکزی به این اظهارات واکنش تندی نشان داده است.
لیست دوم واردکنندگان با ارز 4200 تومانی منتشر می شود لیست دوم واردکنندگان با ارز 4200 تومانی منتشر می شود
لیست منتشر شده استفاده کنندگان از ارز 4200 تومانی با وجود همه کاستی ها غوغایی در افکار عمومی بپا کرد اما سخنگوی بانک مرکزی اعلام کرده است که لیست دوم هم به زودی منتشر خواهد شد.
قیمت سکه و ارز به تاریخ 9 تیر
قیمت سکه و ارز در این روزها برای بسیاری از فعالان بازار حکم تعیین راهبرد برای ادامه فعالیت یافته است بر همین مبنا رسانه ها تلاش می کنند آخرین نوسانات این بازار را گزارش کنند.
قیمت ارزهای مختلف در 5 تیر 97
بازار ارز دیروز متاثر از تجمعات و فوتبال ایران بود از سویی مردم خود را آماده تماشا و احیانا شادی پس از پیروزی ایران در برابر پرتقال می کردند از سویی تلاطم های بنیان برافکن بازار دل و دماغی برای کسبه نگذاشته بود.
وقتی رییس نداند که با «ارز چه کند» چه می شود؟ وقتی رییس نداند که با «ارز چه کند» چه می شود؟
نقل قول شده است که سیف گفته است نمی داند با بازار ارز چه کند این جمله حواشی بسیاری داشت و به نوعی آینده بازار ارز را سیاه تر جلوه داد. هنوز تا کنون اظهار نظری از سوی بانک مرکزی درباره این نقل قول نشده است.
سود سکه بیشتر است یا سود بانکی؟
شاید دارندگان سکه‌های پیش فروش در زمان ثبت‌نام تصور هم نمی‌کردند که سود سرمایه‌گذاری آنها تا این حد بالا باشد اما این سوال وجود دارد که اگر این بزرگواران از همان اول سپرده با سود بالا داشتند بیشتر سود نمی کردند؟
یک تحلیل از قیمت دلار در روزهای آینده یک تحلیل از قیمت دلار در روزهای آینده
امروز دلار در کشور ما تبدیل به کالای سرمایه ای شده است و بسیاری از افراد با هدف افزایش پول های خود دلار خریده اند و به تمام فعل و انفعالات بازار ارز حساسند . حالا یک کارشناس بانکی می گوید بازار ارز متعادل خواهد شد
جزئیاتی از دور جدید پرداخت پول مالباختگان موسسات غیرمجاز جزئیاتی از دور جدید پرداخت پول مالباختگان موسسات غیرمجاز
چند سالی است که طلب سپرده گذاران موسساتی که از نظر بانک مرکزی غیرقانونی محسوب می شوند مایه دردسر شده است تجمعات هر از چند گاهی تعدادی از مالباختگان و شعارهای بسیار تندشان هیچ وقت از نگاه رسانه ها پنهان نمانده است حالا با توجه به شرایط خاص کشور شاید اراده ای برای حل همیشگی این مشکل ایجاد شده است. آیا سپرده گذاران به پول هایشان خواهند رسید؟
ضوابط جدید ارزی برای ارز همراه مسافر
گمرک ایران در بخشنامه‌ای اعلام کرد: ارز همراه مسافر به داخل کشور تا سقف ۱۰ هزار یورو مجاز است و برای بیشتر از آن باید در سامانه ثبت شود.
سال سیاه ارزی سال سیاه ارزی
سال 96 برای بازار ارز و سکه ایران سالی سیاه بود سالی که نوسانات قیمت بسیار شدید و کمرشکن بود و در نهایت دولت را مجبور کرد در سال جدید با سیاستی دستوری جلوی افزایش لجام گسیخته را بگیرد.
مشکلات ارزی مسافران جام جهانی
گرچه بانک مرکزی شرایطی را فراهم آورد تا مسافران جام جهانی روسیه بتوانند با ارائه"FAN ID "ارز مسافرتی دریافت کنند، اما مسافران با مسائل دیگری مواجهند که هیچ جواب قانونی برای آن وجود ندارد.
پیامکی که بازار دلار را به هم ریخت
یک پیامک برای برخی از دلالان فعال در بازار ارز فرستاده شده بود که مضمون آن برخورد با معاملات غیرمجاز بود. مخابره این سیگنال به کاهش قابل توجه معاملات پشت‌خطی و مجازی در روز دوم هفته منجر شد.
آمار نجومی خروج دلار از کشور
طبق اطلاعات مرکز پژوهش‌های مجلس، حجم تقریبی خروج سرمایه در سال 95 و شش‌ماهه ابتدایی سال 96، به ‌ترتیب 20.2 و 26.2‌ میلیارد دلار بوده است.
تا یک ماه دیگر سود وام بانکی  کم می شود تا یک ماه دیگر سود وام بانکی کم می شود
شهریورماه امسال بود که نرخ سود بانکی از سوی شورای پول و اعتبار مصوب شد و بانک مرکزی هم، تدابیر سخت‌گیرانه‌ای نسبت به اجرای این نرخ‌ها به کار گرفت که دامنه آن از جریمه بانکها، قطع سیستم شاپرک و برکناری مدیران شعب هم کشیده شد؛ اما در سایه همین نظارت‌ها، هستند بانکهایی که وقتی مطمئن می‌شوند سپرده‌گذار، یک مشتری حقیقی است و خبری از بازرس و برخی فرستادگان نهادهای نظارتی و حتی بانک مرکزی نیست، به راحتی نرخ‌ها را دور می‌زنند.
صفحه  از ۱۶۴
گزارش تصویری
کونگ فو کاران معبد شائولین
دهها نفر از شائولین کاران نوجوان و جوان معبد شائولین در کوه سونگ شان چین مهارت های رزمی خود را به نمایش گذاشتند.شائولین کونگ‌فو به گروه بزرگی از هنرهای رزمی چینی گفته می‌شود که خود را وارث حقیقی هنر رزمی تأسیس‌ شده در معبد شائولین معرفی می‌کنند.
پربحث ترین