متن کامل طرح یک فوریتی قانون بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران
کمیته بانکداری کمیسیون اقتصادی به ریاست حجت الاسلام محمدحسین حسین زاده بحرینی طرح فوریتی قانون بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را برای دگرگونی ساختار های نظام بانکداری در کشور تهیه کرده است.
متن کامل قانون برگزاری مناقصات متن کامل قانون برگزاری مناقصات
متن کامل قانون مناقصات در 25 بهمن 1383 در مجلس شورای اسلامی تصویب شد
متن کامل قانون مالیات بر ارزش افزوده متن کامل قانون مالیات بر ارزش افزوده
متن کامل قانون مالیات بر ارزش افزوده این روزها یکی از نیازمندی های اهالی صنعت و تجارت است.
متن کامل قانون اساسی به همراه مقدمه
قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در سال 1358 در یک همه پرسی به رای مردم گذاشته شد و مردم با اکثریت بسیار بالایی به آن رای دادند. لازم به ذکر است که قانون اساسی در سال 68 طی یک همه پرسی اصلاح شد.
متن کامل قانون تجارت
متن کامل قانون تجارت را می توانید اینجا بخوانید این قانون در سیزدهم اردیبهشت سال ۱۳۱۱ هجری شمسی در ششصد ماده توسط مجلس شورای ملی تصویب شد. جالب است بدانید قانون تجارت ایران بر مبنای قانون تجارت ۱۸۰۷ فرانسه (معروف به کد ناپلئون) ترجمه و تهیه شده است! بسیاری از حقوقدانان ایرانی، قانون مذکور را ناکافی و بیش از اندازه ناقص و مبهم می‌دانند.در این قانون اصول مربوط به معاملات تجاری، دفاتر تجارتی، اسناد تجاری و چک، دلالی، حق‌العمل کاری، قرارداد حمل و نقل، قائم مقام تجارتی و سایر نمایندگان تجارتی، ضمانت، ورشکستگی، اسم تجارتی و شخصیت حقوقی بیان می‌شود. به جز موارد مربوط به شرکت‌های تعاونی (لایحه اصلاحی قانون تجارت) و برخی مقررات مربوط به دلالی و ورشکستگی بقیه مقررات این قانون هنوز به قوت خود باقی است.
گزارش تصویری
(تصاویر) شگرد عجیب پلنگ برای شکار + گزارش تصویری
پلنگ گرسنه برای شکار یک آهو در پارک ملی "زامبیا" از شگر عجیبی استفاده کرد؛ او از یک درخت 13 متری بالا رفت و خود را روی شکارش انداخت.
پربحث ترین