خذف یارانه غیر نیازمندان بر عهده کیست؟ خذف یارانه غیر نیازمندان بر عهده کیست؟
ارزیابی مفاد تبصره لایحه بودجه نشان میدهد که دولت در لایحه بودجه نه تنها راهبرد مشخصی برای فقرزدایی ندارد، بلکه جایگاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در قانون ساختار نظام جامع رفاه و تأمین اجتماعی را نادیده گرفته است
رقم‌های اعلام شده در رسانه‌ها دروغ است؟ رقم‌های اعلام شده در رسانه‌ها دروغ است؟
عباس الیاسی رئیس هیات مدیره باشگاه تراکتورسازی می گوید: «ارقم هایی که در رسانه ها می شنوید به هیچ عنوان صحت ندارد چون این رقم ها بیشتر شبیه خواب و رویاست.»
قوانین استخدامی کشور تغییر می‌کند؟ قوانین استخدامی کشور تغییر می‌کند؟
“ظاهرا طرحی در مجلس در حال بررسی است که براساس آن قرار است سن استخدام از حدود ۲۸ سال تا بیش از ۳۰ سال افزایش پیدا کند” و خواهان تسریع در روند آن هستند.
مجلس لایحه بودجه را بر اساس واقعیت‌ها بررسی کند مجلس لایحه بودجه را بر اساس واقعیت‌ها بررسی کند
لایحه بودجه سال آتی بر اساس شرایط خاص تدوین و تلاش شده که توجه به معیشت مردم به ویژه اقشار کم درآمد در اولویت قرار گیرد؛ موضوعی که نمایندگان مجلس نیز بر آن تاکید دارند.
افزایش هزینه رکت‌های دولتی در بودجه 98 افزایش هزینه رکت‌های دولتی در بودجه 98
هزینه های این شرکتها از 590 هزار میلیارد تومان با رشد 67 درصدی به 992 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.
همه پیچ و خم‌های بودجه 98 همه پیچ و خم‌های بودجه 98
ایراد بس بزرگی هم در فرآیند بررسی بودجه متوجه پارلمان است که کمیسیون‌های مجلس و بعضی از نمایندگان خودشان را موظف به اضافه‌کردن اعتبارات دستگاه‌های متناظر می‌دانند
جدیدترین شاخص تورم از نگاه یک روزنامه اصولگرا جدیدترین شاخص تورم از نگاه یک روزنامه اصولگرا
شامپو تخم مرغی نوستالژی خیلی از ما ایرانی هاست. شامپویی که در اکثر خانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت و خیلی‌ها حتی اسم شرکت تولیدکننده آن را هم نمی‌دانستند
دولت اقتصاد را رها کرده است؟ دولت اقتصاد را رها کرده است؟
سخنان رئیس سازمان برنامه و بودجه در تلویزیون به جزء عذرخواهی از مردم یک نکته کلیدی دیگری هم داشت. نوبخت ضمن اظهار شرمندگی تاکید کرد که «هیچ یک از این مشکلات به سبب بی توجهی، بی مبالاتی کارگزاران مردم در دولت نیست که این اتفاقات افتاده است.
تمام نقاط ضعف و قوت بودجه 98 تمام نقاط ضعف و قوت بودجه 98
20 درصد از اعتبارات تملک دارایی در لایحه 97 کاهش یافت و به بخش اشتغال اختصاص داده شد، این اقدام که در مجلس صورت گرفت فرصت های شغلی خوبی را فراهم کرد که در بودجه سال آینده کشور نیز باید اعتبار بخشی به این حوزه همانند سال جاری انجام شود.
یزد در جذب سرمایه‌گذار ضعیف است یزد در جذب سرمایه‌گذار ضعیف است
حجم کل سرمایه‌گذاری خارجی مصوب در هیات سرمایه‌گذاری خارجی در این هفت ماه معادل 625 میلیون دلار بوده که نسبت به یک هزار و 844 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی صورت گرفته در مدت مشابه سال قبل با رشد منفی 66 درصدی مواجه شده است.
با این سیستم مالیاتی می‌خواهیم تولید را ملی کنیم؟ با این سیستم مالیاتی می‌خواهیم تولید را ملی کنیم؟
سهم «مالیات بر سود شرکتها» از کل درآمدهای مالیاتی در ایران در سنجش با کشورهای دیگر بسیار بیشتر است.
80 درصد اقتصاد کشور در اختیار دولت است؟ 80 درصد اقتصاد کشور در اختیار دولت است؟
صادرکنندگان بخش خصوصی برای تامین سرمایه در گردش خود چاره‌ای به جزء بازگشت ارز صادراتی ندارند.
بودجه کدام نهادها بالا رفته است؟ بودجه کدام نهادها بالا رفته است؟
بودجه عمومی کشور حدود 440 هزار میلیارد تومان است و سهم هر ایرانی (در جمعیت 82 میلیون نفری) بیش از پنج میلیون (5366000 تومان) تومان می‌شود.
کسری بودجه با هزینه تراشی برخی نمایندگان کسری بودجه با هزینه تراشی برخی نمایندگان
دولت قصد داشته بودجه ای انقباضی تدوین کند اما تکالیفی که مجلس اضافه می کند باعث مي شود بودجه نسبت به سال قبل خود، نه تنها انقباضی نشده که انبساطی تر شود.
مهم‌ترین ویژگی لایحه بودجه سال 1398 چیست؟ مهم‌ترین ویژگی لایحه بودجه سال 1398 چیست؟
لایحه بودجه در نهایت با اندکی تأخیر تقدیم مجلس شد. تأخیری که به‌علت منظور نمودن ملاحظات رهبر معظم انقلاب در بودجه صورت گرفت. این اولین بار است که چنین ملاحظاتی ابلاغ شده است و همین امر نشان‌دهنده وضعیت ویژه این بودجه است. موضوعی که هیچ‌گاه در زمان تحریم‌های قبلی مشاهده نشد.
صفحه  از ۷۱
گزارش تصویری
آئودی ای-ترون بر روی یک پلتفرم الکتریکی جدید
در این خودرو از دو موتور الکتریکی در قسمت عقب و جلوی خودرو استفاده شده تا کلیه چرخ‌ها به صورت محرک باشند و خودرو از قابلیت سامانه چهارچرخ محرک بهره‌مند گردد.
پربحث ترین