ظرح بودجه و مشکلات آن ظرح بودجه و مشکلات آن
پس از آنکه رهبر معظم انقلاب در نامه آبان ماه سال گذشته به سران سه قوه بر ضرورت اصلاح ساختار بودجه تأکید کردند، این موضوع در دستور کار سازمان برنامه و بودجه قرار گرفت و در فروردین ماه امسال طرح اولیه آن رونمایی شد.
برزگترین مشکل اقتصاد معافیت‌های مالیاتی خاص است برزگترین مشکل اقتصاد معافیت‌های مالیاتی خاص است
سخنگوی کمیسیون «کشاورزی، آب و منابع طبیعی» مجلس گفت: در حال حاضر نزدیک به ۴۰ درصد معافیت مالیاتی داریم که قطعاً رقم سنگینی خواهد شد. متأسفانه رقم وصول مالیات ما همیشه نزدیک به ۶۵ هزار میلیارد تومان است و رقم فرار مالیاتی هم به ۳۵ تا ۴۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد که البته این رقم بیشتر شده است.
ویژه خواری و رانت‌خواری بزرگترین چالش پیش روی نظام ویژه خواری و رانت‌خواری بزرگترین چالش پیش روی نظام
در شرایط امروز کشور چالش اساسی میان کارشناسان و مدیران، یافتن راهکارها و راهبردهایی برای حل مشکلات پیش روی اقتصاد است. در دوره های متمادی دولت ها و مجالس مختلفی با شعار تحقق این امر به روی کار آمده اند و در قالب طرح ها و لوایح گوناگون سعی در دستیابی به رشد و پیشرفت اقتصادی در کشور بوده اند.
25 درصد رشد نقدینگی در 2 ماهه اول سال 25 درصد رشد نقدینگی در 2 ماهه اول سال
وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه نقدینگی در حال حاضر به ۲۰۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده است، گفت: در دو ماهه نخست امسال ۲۵ درصد رشد نقدینگی داشتیم.
تکلیف تلفنهای همراه وارداتی با ارز دولتی
توزیع ۹۰ درصد گوشی‌های وارداتی با ارز دولتی در بازار موبایل کشور
حذف یارانه پردرامدها حذف یارانه پردرامدها
شناسایی و حذف یارانه نقدی سه دهک بالای درآمدی خانوارها
طلا به 1500 دلار میرسد؟ طلا به 1500 دلار میرسد؟
قیمت طلا پس از آنکه انتظارات بازارها درباره کاهش نرخ‌های بهره آمریکا تغییر کرد و همچنین به دلیل افزایش تقاضای سرمایه‌گذاران برای خرید دارایی‌های مطمئن به دلیل رشد تنش‌های تجاری، فضای بیشتری برای صعود پیدا کرده است.
اگر لکسوس می‌خواهید باید یکی از مدیران بنیاد مستضعفان شوید! اگر لکسوس می‌خواهید باید یکی از مدیران بنیاد مستضعفان شوید!
بنیاد مستضعفان برای چه اهدافی راه‌اندازی شده بود؟ این پرسشی است که افکار عمومی بعد از ۴۰ سال از تشکیل این بنیاد در برابر فعالیت ‌های آن مطرح می‌کند. فعالیت‌هایی که چند سالی است با این انتقاد روبروست که مستضعفان و اقشار آسیب‌پذیر به قدر کافی از ثمرات آن برخوردار نیستند و برخی مدیران آن نیز تا بدانجا از اهداف اولیه اش دور شده‌اند که به صراحت از حقوق های نجومی در این بنیاد و لکسوس سواری خود دفاع می‌کنند.
کارگران همچنان تحت فشار هستند کارگران همچنان تحت فشار هستند
برخی تحلیل‌های اقتصادی بر این است که طبق گزارش بانک مرکزی در سال ۹۶ دستمزد کارگران ۳۷درصد از حداقل هزینه‌های سبد معیشتی آنها را پوشش می‌داد . فاصله درآمد و هزینه‌ها در سال ۹۷ کاهش یافته که در سال جاری بار دیگر بیشتر شده است.
آدم‌هایی که توانا هستند، نداریم؟ آدم‌هایی که توانا هستند، نداریم؟
صاحبان کسب و کاری را دارید که در کسب و کار خودشان مشکلی برای خودشان پرورش ندادند، نمی‌توانند یک سفر بروند، حتی برای یک مدت کوتاه نمی‌توانند خودشان را بازنشست کنند. یعنی به سنی رسیدند که احتیاج به بازنشستگی دارند، اما کسی نیست کسب و کارشان را اداره کند.
تحریم‌ها عامل اصلی تورم است؟ تحریم‌ها عامل اصلی تورم است؟
برخی بر این باورند که دلیل این وضعیت، نبود کالا در بازار و ممنوعیت واردات به کشور است و برخی نیز همچنان می گویند، تحریم‌ها عامل اصلی تورم است؛ اما در این میان، عده‌ای همه چیز را رها کرده و منتظر معجزه هستند تا اوضاع درست شود، حال آنکه فشار همه این گرانی‌ها و تورم بر دوش مردم است.
واردات قطعات خودرو باید محدود شود واردات قطعات خودرو باید محدود شود
در جریان نزول پیوسته قیمت‌ها در بازار ارز و ورود دلار به کانال ۱۱ هزار تومان، انتظار کاهش تورم در تمامی بازار‌ها در میان افکار عمومی شکل گرفت، به‌طوری که در همین راستا نرخ‌ها در بازار‌های سکه، طلا، خودرو و حتی مسکن با نزول همراه شد، در این میان به اعتقاد رئیس کل بانک مرکزی شوک ارزی تخلیه شده و شاخص‌های اقتصادی رو به اصلاح است.
مالیات آنلاین می‌شود؟ مالیات آنلاین می‌شود؟
رئیس مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط کسب و کار در وزارت اقتصاد می‌گوید تمام سعی ما این است که در نیمه اول مرداد، دریافت آنی مالیات نقل و انتقال املاک عملیاتی و آغاز شود.
شرکت‌های اروپایی که از اینستکس استفاده می‌کنند شرکت‌های اروپایی که از اینستکس استفاده می‌کنند
خبرگزاری اسوشیتدپرس روز جمعه نوشت که کشور‌های اروپایی با ایجاد سپر دیپلماتیک حول شرکت‌ها از تبادلات تجاری آنان با ایران حمایت خواهند کرد.
اقتصاد » بازار مالی 

 اولین قیمت طلا و قیمت سکه پس از بالا رفتن تنش‌های ایران و آمریکا اقتصاد » بازار مالی اولین قیمت طلا و قیمت سکه پس از بالا رفتن تنش‌های ایران و آمریکا
بازار طلا و سکه امروز با توجه به رشد بهای جهانی طلا و بالا رفتن تنش‌های ایران و آمریکا تعیین شد که بر این اساس قیمت هر نیم سکه به 2 میلیون و 450 هزار تومان رسید.
صفحه  از ۷۸
گزارش تصویری
با لندور دیفندر 2020 آشنا شوید
پس از سال‌ها نسل جدید لندرور دیفندر معرفی شد. این مدل همچنین پس از 20 سال غیبت به صورت رسمی به بازار خودروی آمریکای شمالی قدم می‌گذارد.
پربحث ترین