«مالیات بر ارزش افزوده» چیست؟ «مالیات بر ارزش افزوده» چیست؟
مالیات بر ارزش افزوده دو ,سه سالی است که به طور جدی در کشور اجرایی شده است با این وجود هنوز هم خیلی ها به آن بی توجه اند که می تواند عواقب وخیمی برای آنها به همراه داشته باشد.
مالیات جایگزین درآمد نفتی شد مالیات جایگزین درآمد نفتی شد
بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی معاونت اقتصادی وزارت اقتصاد در هفت ماهه نخست سال جاری سهم نفت از اجزای منابع عمومی دولت معادل ۲۷ درصد و سهم مالیات معادل ۴۷ درصد شده است. این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل سهم نفت معادل ۳۷ درصد و سهم مالیات معادل ۴۱ درصد بوده است.
رونمایی از آزرا 2017 +تصاویر رونمایی از آزرا 2017 +تصاویر
هیوندای یک ماه پیش از رونمایی رسمی از نسل جدید هیوندای آزرا در کره جنوبی تصاویر واقعی این خودرو را منتشر کرده است.
دردآورتر از فلاکت
دردآورتر از اینکه در کشوری زندگی کنی با سوپرمارکت‌های خالی و نیروهای امنیتی برای مقابله با مردم گرسنه که باید مواد غذایی را تا محل عرضه اسکورت کنند
مرغ مجلسی یعنی چه؟
رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی از افزایش ۱۰۰۰ تومانی قیمت مرغ در چهار روز اخیر خبر داد و این بار به صراحت از تفاوت قیمتی بین دو مدل مرغ مجلسی و مصرفی که تا ۷۰۰ تومان هم می رسد، سخن گفت.
کار در ایران ساعتی چند؟ کار در ایران ساعتی چند؟
نماینده ایران در سازمان بین‌المللی کار (ILO)، با بیان اینکه دستمزد یک ساعت کار طبق حداقل دستمزد تعیین شده ۳۷۶۰ تومان است پرسید: آیا این دستمزد باید معیار تعیین فرد شاغل باشد؟
چرا سفر روحانی اخیر روحانی مهم است؟ چرا سفر روحانی اخیر روحانی مهم است؟
حسن روحانی، رییس‌جمهور به همراه هیاتی از بخش خصوصی عصر روز چهارشنبه پنجم اکتبر به کشورهای جنوب‌شرقی آسیا سفر کرد.
نظر صندوق بین المللی پول درباره برجام و اقتصاد ایران نظر صندوق بین المللی پول درباره برجام و اقتصاد ایران
هیات صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده در سال مالی 2016- 2017 (سال 1395) نرخ تورم در ایران به رقم 9.2 درصد برسد.
چه شرکت هایی مجوز واردات آیفون گرفتند؟
سازمان توسعه تجارت ایران مجوز ثبت سفارش و واردات گوشی‌های آیفون با نشان تجاری اپل را به 9 شرکت دیگر اعطا کرد تا مجموع شرکت‌های واردکننده این محصول به 18 برسد.
آخرين خبرها از قيمت آب آخرين خبرها از قيمت آب
وجود بحران آب در کشور و قیمت ناچیز این کالا موجب اعتراض دست‌اندرکاران حوزه آبی شده به طوری که بسیاری معتقدند قیمت پایین موجب ازدیاد مصرف آب در کشور شده است.
آیا آمار اقتصادی دولت قبل مخدوش بود؟ آیا آمار اقتصادی دولت قبل مخدوش بود؟
یک اقتصاددان می‌گوید مراجع رسمی ارایه آمار در هیچ دوره‌ای آمار مخدوش ارایه نکرده‌اند و آنچه دولت قبل انجام داد نه ارایه اطلاعات غلط بلکه استفاده سو از برخی مفاهیم آماری بود که ابزاری می‌شد در جهت اعلام وضعیت بهتر برای شاخص‌های کلان.
بیماری پنهان اقتصاد ایران بیماری پنهان اقتصاد ایران
نظام تعرفه‌گذاری کانتینرها در کشورهای مختلف دنیا در مقایسه با ایران نشان می‌دهد که به‌رغم پایین بودن حق توقف در ایران، به دلیل عدم تمرکز روی گلوگاه‌های ترخیص کالا و چرخه کانتینر از یکسو و کندی فرآیند تجاری ایران از سوی دیگر، بیشترین هزینه‌ها در این بخش پرداخت می‌شود، بنابراین می‌توان گفت این موضوع موجب بروز بیماری پنهان در تجارت ایران شده است.
اصل مهمی که مالیات بگیرها فراموش کرده اند اصل مهمی که مالیات بگیرها فراموش کرده اند
در محافل اقتصادی این سخن زیاد شنیده می شود که مالیات چی ها فشارهای بیشتری برای تحقق درآمدهای پیش بینی شده مالیاتی به بنگاه های اقتصادی وارد می کنند. به خصوص بنگاه های متوسط و کوچک که فرارهای مالیاتی شان از بنگاه های بزرگ اقتصادی سخت تر و دشوارتر است.
سمت‌وسوي توليد در سال‌هاي پیش رو سمت‌وسوي توليد در سال‌هاي پیش رو
مرکز پژوهش های مجلس رشد اقتصادی سال 95 را 6.6 درصد پیش بینی کرده است این در حالی است که صندوق بین المللی پول این رقم را 3.9 درصد پیش بینی کرده است.
صفحه  از ۴۹
پربحث ترین