آلمان قرارداد پیش خرید متانول با ایران امضا کرد آلمان قرارداد پیش خرید متانول با ایران امضا کرد
مدیرعامل طرح پتروشیمی مرجان از امضای قرارداد پیش فروش متانول این طرح با یک شرکت بزرگ آلمانی خبر‌داد.
صادرات گاز روسیه به اروپا از خاک اوکراین ۲۳ درصد افزایش یافت /گازپروم به دنبال دور زدن اوکراین صادرات گاز روسیه به اروپا از خاک اوکراین ۲۳ درصد افزایش یافت /گازپروم به دنبال دور زدن اوکراین
صادرات گاز روسیه به مشتریان اروپایی این سوخت پاک و ارزان از خاک اوکراین تاکنون در سال ۲۰۱۷ با ۲۳ درصد افزایش روبه‌رو بوده است.
آغاز صادرات گاز به عمان از سال آینده آغاز صادرات گاز به عمان از سال آینده
درحالی که مذاکره بین ایران و عمان برای گسترش روابط نفتی و گازی سابقه طولانی دارد و عمان همواره یکی از بازارهای صادراتی گاز ایران محسوب می‌شده، سفیر ایران در این کشور روز گذشته در مسقط با وزیر نفت و گاز عمان دیدار و درباره همکاری‌های دوجانبه در بخش‌های نفت و گاز رایزنی کردند و دعوتنامه بیژن زنگنه به همتای عمانی برای سفر به ایران تقدیم شد.
مقررات جدید عربستان برای تولید نیروی خورشیدی مقررات جدید عربستان برای تولید نیروی خورشیدی
عربستان سعودی یک چارچوب رگولاتوری برای مصرف کنندگان انرژی در خصوص اداره سیستم‌های تولید نیروی خورشیدی کوچک‌شان و همچنین صادرات برق مازاد به شبکه ملی صادر کرد.
تقاضای جهانی گاز طبیعی 2 برابر می شود تقاضای جهانی گاز طبیعی 2 برابر می شود
تصمیم آمریکا به فروش ذخایر اضطراری نفت، ایجاد پایگاه فروش نفت توسط یک شرکت آمریکایی در چین، پیش بینی دو برابر شدن تقاضای جهانی گاز و پیش بینی بازگشت توازن با بازار ال ان جی تا سال 2023 میلادی مهمترین عناوین خبرهای جهان انرژی در 24 ساعت گذشته بود.
مقایسه مصرف برق ایران با کشورهای همسایه مقایسه مصرف برق ایران با کشورهای همسایه
رشد پنج درصدی اوج مصرف برق در یکسال در هیچ جایی از دنیا سابقه ندارد و جالب اینکه عمده کشورهای توسعه یافته دنیا سالانه اوج مصرف خود را کاهش می‌دهند؛ این در حالی است که پیک مصرف برق در کشور ما سال جاری در مقایسه با سال گذشته حدود پنج درصد و برابر با ۲۷۰۰ مگاوات رشد داشته است.
پیش بینی عبور پیک مصرف برق از مرز 55 هزار مگاوات/ مردم رعایت نکنند خاموشی خواهیم داشت پیش بینی عبور پیک مصرف برق از مرز 55 هزار مگاوات/ مردم رعایت نکنند خاموشی خواهیم داشت
فلاحتیان گفت: مرز تحمل شبکه برق ما 55 هزار مگاوات است اگر بیشتر از این میزان مصرف شود ممکن است محدودیت هایی اعمال و یا خاموشی داشته باشیم.
ورود گوگل به صنعت انرژی هسته‌ای ورود گوگل به صنعت انرژی هسته‌ای
مسئولان گوگل از همکاری پنهان این سازمان با موسسه خصوصی ترای‌آلفا در زمینه تولید و مهار انرژی بی‌پایان همجوشی هسته‌ای در جهت تولید برق خبر دادند.
گرما صنعتگران برق را به تکاپو انداخت گرما صنعتگران برق را به تکاپو انداخت
با افزایش دما هوا طی روزهای آینده وزارت نیرو و شرکت توانیر درخواست مدیریت مصرف را از مشترکین دارد تا احتمال خاموشی را در کشور به حداقل خود برساند.
مصرف انرژی در ترکیه نصف ایران است مصرف انرژی در ترکیه نصف ایران است
مشاور ارشد رییس جمهور گفت: کشور ترکیه 2.5 برابر ایران تولید ناخالص داخلی دارد و این در حالی است که مصرف انرژی در آن کشور نصف ایران است.
انرژی پاک با سرمایه خارجی‌ها توسعه می‌یابد انرژی پاک با سرمایه خارجی‌ها توسعه می‌یابد
ایران پتانسیل های بالایی برای توسعه انرژی های تجدیدپذیز دارد به همین دلیل پس از برجام استقبال زیادی از سوی کشورهای خارجی برای سرمایه گذاری در این انرژی صورت گرفت به طوری که طبق گفته های وزیر نیرو ۳.۶ میلیارد دلار درخواست سرمایه گذاری خارجی در بخش انرژی‌های نو وجود دارد.
سوخت‌ زیستی؛ راهکاری برای کنترل مصرف سوخت‌های فسیلی سوخت‌ زیستی؛ راهکاری برای کنترل مصرف سوخت‌های فسیلی
رئیس کمیته سوخت‌های زیستی کارگروه بیوتکنولوژی محیط زیست ستاد توسعه زیست‌فناوری، میزان مصرف روزانه بنزین و گازوئیل در ایران را به اندازه میزان مصرف در اتحادیه اروپا دانست و گفت: این در حالی است که استفاده از سوخت‌های زیستی کمک مؤثری به کنترل میزان مصرف سوخت‌های فسیلی دارد.
افتتاح دو فاز پارس جنوبی توسط رئیس‌جمهور افتتاح دو فاز پارس جنوبی توسط رئیس‌جمهور
فازهای 17 و 18 پارس جنوبی روز یکشنبه در آیینی با حضور رئیس جمهوری در شهرستان عسلویه استان بوشهر افتتاح رسمی شد و به بهره‌برداری رسید.
افتتاح پنج فاز پارس جنوبی به همت متخصصان داخلی افتتاح پنج فاز پارس جنوبی به همت متخصصان داخلی
میدان گازی پارس جنوبی به عنوان بزرگتیرن منبع انژی های فسیلی زمین، بین دو کشور ایران و قطر (گنبد شمالی) مشترک است و در حدود سی سال است که طرف قطری، استخراج از این میدان عظیم نفت و گاز را در دستور کار خود قرار داده است. جمهوری اسلامی ایران نیز با تاخیر حدودا ده ساله بهره بداری از پارس جنوبی را آغاز کرده است. با توجه به ظرفیتی که در ایران وجود دارد امکان احداث 23 فاز (هر فاز شامل تعدادی سکوی حفاری و استخراج در دریا و پالایشگاه در خشکی و ساحل عسلویه) جهت بهره برداری از این میدان عظیم وجود دارد، که با تکمیل فازهای مذکور حجم استخراج و بهره برداری جمهوری اسلامی ایران از طرف قطری بیشتر می شود.
«گاز ترش» چیست؟ «گاز ترش» چیست؟
H2S گازی بی رنگ وشدیداً سمی است که به آسانی در آب حل شده وداری قابلیت اشتعال و انفجار است. گازی خطرناک وکشنده است که در غلظتهای پایین بوی تخم مرغ گندیده است ودر غلظتهای بالا بوی شیرین دارد...
صفحه  از ۱۰۲
گزارش تصویری
تصاویری زیبا از چهارگوشه جهان
برخی این نقد را به ایرانیان دارند که کمتر به مسافرت می روند و از احوال مردمان دیگر دنیا و فرهنگ هایشان اطلاع دارند. ما قصد قضاوت در این باره نداریم اما گاهی تصاویری از سایر نقاط جهان بسیار جذاب و دیدنی است.
پربحث ترین