کد خبر: ۱۳۵۸۲
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۸
مدیر عامل کارگزاری بانک آینده معتقد است: بازارهای جهانی به‌طور مستقیم بر بورس ایران تأثیر گذار نخواهد بود به دلیل آنکه ما با شبکه‌های بانکی جهانی و سرمایه گذاران خارجی ارتباط مستقیمی نداریم.
به گزارش تجارت امروز به نقل از اقتصاد نیوز فردین آقا بزرگی، مدیر عامل کارگزاری بانک آینده در خصوص تاثیرات بورس‌های جهانی بر بورس ایران عنوان کرد: بازارهای جهانی به‌طور مستقیم بر بورس ایران تأثیر گذار نخواهد بود زیرا ما با شبکه‌های بانکی جهانی و سرمایه گذاران خارجی ارتباط مستقیمی نداریم.

او افزود: وقتی در اقتصاد دنیا از جمله کشور چین با کاهش درصد قابل توجهی روبه‌رو می‌شوند در میزان تقاضا و در سطح کلی اقتصاد تأثیر گذار خواهد بود از طرفی دیگر این موضوع در چرخه‌ عرضه و تقاضا اقتصاد بین‌الملل و قاعدتاً ایران تأثیر گذار خواهد بود.

آقا بزرگی خاطر نشان کرد: بازار سرمایه ایران فرصت‌های مثبتی چون آثار احتمالی رفع بخشی از تحریم‌ها، فرصت‌های سرمایه گذاری بعد از مذاکرات را پیش رو دارد که آینده مثبتی را برای بورس رقم خواهد زد.

مدیر عامل کارگزاری بانک آینده تصریح کرد:در حال حاضر با توجه به این که در بازارهای جهانی با افت بین‌المللی روبه‌رو بوده‌ایم باید انتظار افت سرمایه گذاری‌های بین‌المللی و کاهش شاخص بازارهای جهانی را داشته‌باشیم. علی رغم اینکه از لحاظ آکادمیک این موضوع باید تأثیر مثبتی بر بنگاه‌های اقتصادی داشته باشد اما با این وجود شاهد خلاف واقع در روند ماجرا هستیم.

او اظهار کرد: فراز و نشیب بازار سرمایه ایران حاصل دو سال رکودی است که بر این بازار رخنه کرده بود که بعد از گذر آن در هفته گذشته تا حدودی این روند اصلاح شد و می‌توان گفت معاملات در هفته‌ گذشته به نقطه‌ای رسید که تقریباً روند حرکتی قیمت‌ها تا حدودی اصلاح شده بود و قضاوت در خصوص اینکه بورس ایران از تغییرات در سایر بازارهای جهانی تبعیت می‌کند و به تعبیری از روند کاهشی بورس دنیا نشأت می‌گیرد نا‌‌عادلانه و غیر‌‌منطقی است.


بازارهای جهانی به‌طور مستقیم بر بورس ایران تأثیر گذار نیستند
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
عکس معنادار برای اصلاح طلبان
عکسی جالب از گفت و گوی اسحاق جهانگیری با مقام معظم رهبری در دیدار اخیر مسئولان نظام منتشر شده است.