کد خبر: ۱۵۱۴۰
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۹
ویزا کارت و مستر کارت پدیده‌ای جدید و همه‌گیر در عرصه مبادلات بین‌المللی و تجاری است.
تجارت امروز: ویزا کارت و مستر کارت پدیدهای جدید و همه‌گیر در عرصه مبادلات بین‌المللی و تجاری است. بدلیل در دست بودن اینترنت و مالیات‌های فوق‌العاده کم نسبت به حواله‌های بانکی،‌ اکثر شرکت‌ها و اشخاص می‌توانند مبادلات مالی خود را از طریق مستر کارت انجام داده و واسطه‌های تجاری را که در کشورها و میادین تجاری اقامت داشته‌اند، از پیش پا بردارند و به صورت مستقیم با شرکت‌های معتبر همکاری کنند. مشکلات حمل پول و بحث امنیت انتقال وجه از طریق کارت‌های اعتباری بر طرف شده، حتّی اگر کارتی سرقت شود به دلیل پین کد اختصاصی که فقط و فقط دارنده کارت به آن دسترسی‌ دارد تخلیه مالی امکان‌پذیر نمی‌باشد.

از سال ۱۹۵۸ که سیستم خودپرداز فعالیت خود را آغاز نمود، نیاز به یک سیستم یکپارچه در کّل کشور و به مرور زمان در کل جهان احساس می‌شد. به تدریج کارت‌های موازی با عابر بانک توسط موسسات شروع به گسترش کردند. از این رو با پیشرفت خدمات بانکی‌ و مالی در سال ۱۹۷۵ شبکه بین‌المللی تاسیس شد و امروز فعالیت خود را به سه شکل کارت‌های اعتباری، نقدی و پیش پرداخت ادامه می‌دهد.

بنا به گزارش‌های " او بانک " آمریکا در سال ۲۰۰۹ بیش از ۶۲ میلیارد تراکنش مالی از طریق کارت بین المللی انجام شده، که حجم مالی آن بالغ بر ۴.۴ تریلیارد دلار بوده است. در سال ۲۰۱۰ درآمد حاصل از عملیات تنها ویزا کارت در جهان بالغ بر ۱۰ میلیارد دلار برآورد شده است. تقریبا تمامی‌ سایت‌ها که کالا و خدمات خود را در اینترنت به صورت آنلاین عرضه می‌‌نمایند بدون استثنا بدلیلشهرت و گستردگی بین المللی شرکت مستر کارت و ویزا کارت را، برای پرداخت وجه توسط مشتری قبول می‌کنند.

اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران با انتشار خبری گفت: شرکت ترانس فارکس که بزرگترین شرکت صدور کارت‌ها و خدمات مالی موسسه مستر کارت است، به زودی وارد ایران می‌شود. طبق این خبر، رفع تحریم‌های اقتصادی و شروع اجرای برجام و ابراز علاقه شرکت‌های خارجی‌ برای حضور در ایران، ورود مستر کارت به ایران تسریع خواهد شد. پیش از این رسانه‌ ایلنا در گزارشی، از حامد ذوالفقاری به عنوان رابط ایرانی‌ ورود مستر کارت به ایران نامبرده بود.

ترانس فارکس"از زیر مجموعه‌‌های بانک بریتانیائی اچ‌ اس‌ بی‌ سی‌" است.

در دنیای مدرن امروز، سرعت و زمان حرف اول در تجارت موفق را می‌زند، بانکداری نیز وارد جهان الکترونیک شده و پول کاغذی را به انحطاط کشانده و به جای آن پول‌های الکترونیکی‌ یا مجازی را به جهان معرفی‌ نموده که هرکس در هر کجای دنیا با دارا بودن یکی‌ از خدمات الکترونیکی‌ بانک‌ها می‌تواند از مزایای بالقوه آن، مانند رزرو هتل‌ها در تمامی‌ دنیا، خرید از معتبر‌ترین مراکز دنیا و استفاده نمایند. بانک‌ها این تبادلات را از طریق نرم افزارها و شبکه‌های کامپیوتری انجام می‌دهند و کارت‌های مغناطیسی‌ که تمامی‌ اطلاعات مربوط به حساب افراد در آن جای گرفته را به مردم تحویل داده‌اند تا افراد بدون هیچ دغدغه‌ای به تجارت خود بپردازند.

مهمترین مزایای مستر کارت عبارتند از:

· عدم نیاز به حمل پول نقد در مسافرت‌های خارجی‌،

· امنیت بسیار بالا و در دسترس بودن در همه جا،

· نداشتن مشکلات همراه داشتن پول نقد مانند سرقت، جعلی بودن و ،

· پذیرفته شدن بجای پول در تمامی هتل ها، فروشگاها، مراکز خرید، مراکز خدماتی و ،

· امکان استفاده از تخفیف در بسیاری از هتل‌ها و فروشگاه‌های بزرگ دنیا،

· بی‌ نیازی از تبدیل پول در مسافرت‌های خارجی‌ و در نتیجه کاهش هزینه‌های سفر،

· قابلیت استفاده در دستگاه‌های خود پرداز و پایانه‌های فروش در سراسر دنیا

با ورود مستر کارت به ایران یک گام بلند دیگر می‌توان به شبکه مالی جهان نزدیک تر شد و تأثیرات آن را در بخش‌های مختلف همچون گردشگری شاهد بود.

نویسنده: امیر شریفی

با مستر کارت و مزایای آن آشنا شوید
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
عکس معنادار برای اصلاح طلبان
عکسی جالب از گفت و گوی اسحاق جهانگیری با مقام معظم رهبری در دیدار اخیر مسئولان نظام منتشر شده است.