کد خبر: ۱۷۶۸۷
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۸
مدیر عامل شرکت ملی نفتکش ایران می‌گوید با توجه به رفع کامل تحریم‌های بیمه‌ای علیه ایران، دیگر محدودیتی برای تردد نفتکش‌ها در بنادر دنیا وجود ندارد.
به گزارش تجارت امروز به نقل از پرس تی وی؛ علی اکبر صفایی روز جمعه (24 اردیبهشت) گفت: «با توجه به اخذ گواهینامه‎های معتبر رده بندی بین‌المللی و نیز رفع کامل تحریم های بیمه‎ای، محدودیتی برای تردد نفتکش ها در بنادر دنیا وجود ندارد.»

براساس آن‌چه صفایی اعلام کرده است، نفتکش‎های ایران تحت پوشش بیمه‌های بین‌المللی قرار گرفته‌اند و می‌توانند در همۀ بنادر پهلو بگیرند.

این مقام ایرانی افزود: «دیگر برای نفتکش‎هایی که مالکیت ایرانی دارند و نیز نفتکش‎هایی که وارد بنادر ایران می‏شوند نیز هیچ مشکل بیمه‌ای وجود نخواهد داشت.»

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران دربارۀ بارگیری نفتکش‌های ایران به مقصد اروپا نیز گفت: «در حال طی روند اخذ بیمه و مذاکره با شرکت‎های بیمه‏ ای هستیم که با دستیابی به توافق دربارۀ بهترین قیمت و شرایط، قراردادهای بیمه‌ای را امضا خواهیم کرد.»

    صفایی افزود: «باتوجه به این‌که تمام مقررات مربوط به حمل و نقل دریایی شامل ایمنی، محیط زیست و امنیت دریانوردی و کار بین المللی هستند، تاثیر تحریم‌ها بر حمل و نقل دریایی بسیار شدید بود.»

به گفتۀ این مقام، پس از رفع تحریم‏ها و اجرایی شدن برنامۀ جامع اقدام مشترک (برجام)، ایران تلاش‌ خود را برای رفع مشکلات بیمه‎ای و حل و فصل مسائل مربوط به گواهینامه‎های بین‎المللی آغاز کرده و در نهایت موفق به رفع همۀ موانع شده است.

ایران و کشورهای گروه 1+5 شامل امریکا، فرانسه، انگلیس، روسیه، چین و آلمان در 23 تیرماه سال گذشته در وینِ اتریش به توافقی بر سر برنامۀ جامع اقدام مشترک (برجام) دست یافتند.

پس از اجرای تعهدات دو طرف بر اساس برجام، تحریم‌های ضد ایرانی در تاریخ 27 دی ماه با اجرایی شدن برجام لغو شد.

براساس این گزارش، ایران با 70 فروند کشتی که برای حمل نفت، فرآورده‌های نفتی و گاز به کار گرفته می‌شوند، دارای بزرگ‌ترین ناوگان نفتکشِ دنیا است.
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
دریاچه ارومیه به لطف باران های اردیبهشتی نفس کشید
دریاچه ارومیه که سالیانی است با مرگ دست و پنجه نرم می کند به لطف بارش های خاص اردیبهشت امسال نفسی تازه یافته است البته اگر مسئولان بدانند که این شرایط نتیجه عملکرد آنها نیست شاید باعث شود که در برنامه های خود تجدید نظر کنند و فرصت به دست آمده برای احیای این دریاچه را از کف ندهند.
پربحث ترین