کد خبر: ۱۸۰۶۵
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۹
در نشست ارزیابی نظام کارت‌های اعتباری مطرح گردید؛
نشست ارزیابی نظام کارت‌های اعتباری بانک ملی در روز سه‌شنبه چهارم آبان ماه توسط شرکت توسعه سرمایه پیشگامان پویا که مجری پیاده‌سازی شبکه و عملیاتی کردن کارت‌های اعتباری بانک ملی است؛ برگزار گردید.
 

به گزارش تجارت امروز  ، در این نشست حسین اردستانی رئیس واحد روابط عمومی شرکت پیشگامان پویا ضمن ارائه توضیحاتی پیرامون فعالیت‌های این شرکت گفت:«از مهرماه سال گذشته اقدام به پخش کارت‌های اعتباری نمودیم و تا کنون تعداد 160 هزار کارت در اختیار مشتریان بانک ملی قرار داده شده است.»
وی افزود:«نظام کارت‌های اعتباری بر مبنای عقد مرابحه با سود 18 درصد و مطابق با مقررات بانکداری بدون ربا می‌باشد. دارنده این کارت می‌تواند تا میزان سقف اعتباری که بانک ملی بر اساس اعتبارسنجی برای وی تعیین کرده از مراکز ارائه کالا و خدمات خرید و سپس مبلغ آن را به صورت اقساطی بازپرداخت نماید.»
اردستانی خاطرنشان کرد:«جهت بازپرداخت مبلغ، روش‌های متعددی وجود دارد که یکی از آنها بازپرداخت به صورت یکجا و مابقی در قالب اقساط 36، 24، 18 و 12 ماهه است. البته برای مبالغ پایین اقساط 6 و 3 ماهه نیز در نظر گرفته شده است که بسته به نظر مشتری قسط‌بندی می‌گردد. زمانی که کاربر تمامی اقساط خود را پرداخت و به اصطلاح تسویه می‌نماید؛ بانک پس از دریافت مبلغ سود، مابقی اعتبار را به حساب کاربر بازمی‎گرداند. به عبارت دیگر حساب کارت به صورت گردشی تا میزان مبلغ اولیه، شارژ می‌گردد.»
در ادامه مجید شکوهی مدیرعامل شرکت پیشگامان پویا در مورد امتیازات کارت‌ اعتباری در مقایسه با وام بانکی گفت:«مشتریان بانک جهت اخذ وام ملزم به مراجعه به شعب بانک و اتلاف وقت برای طی کردن بوروکراسی سنتی می‌شوند. همچنین به محض دریافت مبلغ وام، ملزم به پرداخت اقساط در قبال کل مبلغ وام می‌گردند. اما دارندگان کارت‌های اعتباری بدون طی کردن مراحل اخذ وام از اعتبار این کارت‌ها هزینه نموده و قسط‌بندی پس از خرید با کارت انجام می‌شود نه به محض دریافت کارت. به علاوه کاربر فقط به میزان مبلغ هزینه شده قسط پرداخت می‌کند نه به میزان کل اعتبار کارت.»
مدیرعامل شرکت پیشگامان پویا در مورد مزایای اقتصادی کارت‌های اعتباری توضیح داد:«کاربران این کارت‌ها عموماًَََ از طبقه متوسط جامعه و دارای مشاغل کارمندی هستند که این طیف از افراد 80 درصد جامعه ایرانی را تشکیل می‌دهند. استفاده از کارت‌های اعتباری برای اقشار متوسط جامعه موجب بالا رفتن قدرت خرید و در نتیجه فعال شدن اقتصاد بازار، راه‌اندازی و تسریع چرخه تولید و اشتغال‌زایی می‌گردد. این عوامل در شرایط رکود اقتصادی که امروز جامعه ما با آن مواجه است؛ به میزان قابل توجهی ضروری و کارآمد جلوه می‌کند.»
وی در خاتمه گفت:«در آمریکا حدود 60 درصد از تراکنش دستگاه‌های خرید الکترونیکی مربوط به کارت‌های اعتباری است و این میزان در اروپا به 30 درصد و در ترکیه به 37 درصد می‌رسد. اما متاسفانه این آمار در کشور ما کمتر از یک‌صدم درصد است که این مسئله نشان‌دهنده ضرورت فرهنگسازی در خصوص کارت‌های اعتباری در ایران می‌باشد.»
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
قارچی که جان 10 ایرانی را گرفت
تصاویری از «فرشته تباهی» که تاکنون جان ۱۰ ایرانی را گرفته است.
پربحث ترین