کد خبر: ۱۸۱۳۳
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۵
مدیرعامل پیشگامان پویا در گفتگو با خبرنگار تجارت امروز:
به گزارش تجارت امروز میانگین استفاده از کارت‌های اعتباری در کشورهای غربی به میزان 25 درصد از تراکنش دستگاه‌های پرداخت الکترونیک است. اما در کشور ما این آمار به کمتر از یک دهم درصد می‌رسد. به عبارت دیگر ما 250 برابر با میانگین جهانی فاصله داریم که این مسئله نشان‌دهنده اهمیت پرداختن به این مهم و ضرورت فرهنگ‌سازی در این زمینه است.

مجید شکوهی مدیرعامل شرکت توسعه سرمایه پیشگامان پویا متعلق به بانک ملی در گفتگو با خبرنگار تجارت امروز هدف از ایجاد طرح کارت‌های اعتباری را نجات اقتصاد کشور از وضعیت رکود فعلی عنوان کرد و گفت: شرکت ما که متولی پیاده‌سازی طرح کارت‌های اعتباری بانک ملی است؛ از مهرماه سال گذشته شروع به صدور و ارائه این کارت‌ها کرده و تا کنون 250 هزار کارت اعتباری را در اختیار مشتریان بانک ملی قرار داده است.

وی امنیت در اعطای تسهیلات و اطمینان از بازپرداخت مبالغ را حق مسلم بانک‌ها دانست و افزود: بانک‌ها از طریق اعتبارسنجی به این هدف دست می‌یابند و اعتبارسنجی در نظام پرداخت وام از طریق ضمانت شخص ضامن انجام میشود. اما در طرح کارت اعتباری، اعتبارسنجی از طریق سوابق مشتری در بانک اعم از تعداد وام‌های دریافتی، پرداخت منظم و به موقع اقساط، میزان بدهی فعلی، شغل و میزان درآمد وی انجام می‌شود. این نظام اعتبارسنجی موجب یکپارچه شدن شرایط اعطای تسهیلات در تمامی شعب بانک‌ها شده و از اعمال تصمیم‌گیری‌های سلیقه‌ای جلوگیری می‌کند.

مدیرعامل پیشگامان پویا خاطرنشان کرد: بانک مرکزی نسبت به طرح کارت‌های اعتباری توجه ویژه و عزم جدی داشته و با کاهش نقش دخالتی و افزایش نقش نظارتی خود سعی در رفع موانع موجود دارد.

شکوهی در مورد ایده‌ها و طرح‌های آینده شرکت پیشگامان پویا گفت: یکی از برنامه‌های آتی ما طبقه‌بندی کارت‌ها بر اساس نیاز مشتریان است. به علاوه جهت دریافت مبلغی به عنوان «کارمزد پذیرندگی» با مسئولین فروشگاه‌های معتبر در حال مذاکره هستیم. همچنین با ایجاد باشگاه مشتریان، در پی ارائه پیشنهادهای جذاب نظیر اعطای تخفیف به کاربران کارت‌ها هستیم.

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
قارچی که جان 10 ایرانی را گرفت
تصاویری از «فرشته تباهی» که تاکنون جان ۱۰ ایرانی را گرفته است.
پربحث ترین