کد خبر: ۱۸۵۵۴
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۹

به گزارش تجارت امروز اگر اخبار جدید حقیقت داشته باشند، محصول مشترک استون مارتین و ردبول یعنی ابرخودروی AM-RB 001 شاید به زودی رقیبی از سوی مرسدس-AMG داشته باشد.

Mercedes-Benz SL GTR Concept
منابع نزدیک به کمپانی خبر داده‌اند که بخش پرفورمنس مرسدس در حال توسعه‌ی هایپرکار پیشرفته‌ای هستند که R50 نام داشته و اگر ساخته شود در سطحی بالاتر از مک لارن P1، پورشه 918 اسپایدر و فراری لافراری قرار خواهد گرفت.

Mercedes-Benz-SL-GTR-Concept-6
این خودرو ظاهراً از قوای محرکه‌ی هیبریدی استفاده خواهد کرد. قوای محرکه از دو واحد الکتریکی که چرخ‌های جلو را به حرکت درمی‌آورند و هر کدام 150 اسب بخار قدرت دارند تشکیل شده است. به علاوه به‌طور شگفت‌انگیزی این دو واحد الکتریکی را پیشرانه‌ای 4 سیلندر و 2 لیتری توربو همراهی می‌کند که توانایی تولید 1000 اسب بخار قدرت را دارد! توان مجموع خودرو به 1300 اسب بخار می‌رسد.

Mercedes-Benz-SL-GTR-Concept-5
همانند AM-RB 001، مرسدس-AMG نیز نسبت قدرت به وزن 1 به 1 را هدف‌گذاری نموده و احتمالاً وزن خودرو به 1300 کیلوگرم محدود خواهد شد. کمک کننده‌ی کمپانی برای نیل به چنین هدفی استفاده از اجزای مونوکوک فیبر کربنی خواهد بود.

Mercedes-Benz-SL-GTR-Concept-3
این هایپرکار می‌تواند از سیستم فرمان پذیری چرخ‌های عقب و سیستم تعلیق تطبیق‌پذیر پیشرفته که قادر به کنترل جداگانه‌ی هر چرخ است سود ببرد. هایپرکار مرسدس-AMG وقتی با کاکپیت دو سرنشینه، پانل‌های بدنه‌ی فیبر کربنی و آئرودینامیک پیشرفته ترکیب شود می‌تواند تغییردهنده‌ی بازی باشد.

Mercedes-Benz-SL-GTR-Concept-2
با توجه به برتری بلامنازع کمپانی در فرمول 1، قطعاً مرسدس فوت‌وفن ساخت چنین هایپرکاری را درست همانند ردبول می‌داند.

Mercedes-Benz-SL-GTR-Concept-4
این خودرو در هنگام عرضه می‌تواند بهایی بین 2 تا 3 میلیون یورو داشته باشد.

توضیح: تصاویر به SL GTR اثر مارک هولستر تعلق دارند.

منبع:پدال

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
مردن در تهران با سبک عمودی
قد و قامت برافراشته‌ی برخی‌شان سر به آسمان می‌ساید، بقیه هم آن اندازه قد کشیده‌اند که سایه‌ای بر سر دیگری باشند؛ متر به متر، وجب به وجب، آجر به آجر. خوراک‌شان چندصد میلیون تومان پول بی‌زبان بوده است که به آن‌ها پروانه‌ی قد کشیدن داده است.