کد خبر: ۱۸۵۵۴
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۹

به گزارش تجارت امروز اگر اخبار جدید حقیقت داشته باشند، محصول مشترک استون مارتین و ردبول یعنی ابرخودروی AM-RB 001 شاید به زودی رقیبی از سوی مرسدس-AMG داشته باشد.

Mercedes-Benz SL GTR Concept
منابع نزدیک به کمپانی خبر داده‌اند که بخش پرفورمنس مرسدس در حال توسعه‌ی هایپرکار پیشرفته‌ای هستند که R50 نام داشته و اگر ساخته شود در سطحی بالاتر از مک لارن P1، پورشه 918 اسپایدر و فراری لافراری قرار خواهد گرفت.

Mercedes-Benz-SL-GTR-Concept-6
این خودرو ظاهراً از قوای محرکه‌ی هیبریدی استفاده خواهد کرد. قوای محرکه از دو واحد الکتریکی که چرخ‌های جلو را به حرکت درمی‌آورند و هر کدام 150 اسب بخار قدرت دارند تشکیل شده است. به علاوه به‌طور شگفت‌انگیزی این دو واحد الکتریکی را پیشرانه‌ای 4 سیلندر و 2 لیتری توربو همراهی می‌کند که توانایی تولید 1000 اسب بخار قدرت را دارد! توان مجموع خودرو به 1300 اسب بخار می‌رسد.

Mercedes-Benz-SL-GTR-Concept-5
همانند AM-RB 001، مرسدس-AMG نیز نسبت قدرت به وزن 1 به 1 را هدف‌گذاری نموده و احتمالاً وزن خودرو به 1300 کیلوگرم محدود خواهد شد. کمک کننده‌ی کمپانی برای نیل به چنین هدفی استفاده از اجزای مونوکوک فیبر کربنی خواهد بود.

Mercedes-Benz-SL-GTR-Concept-3
این هایپرکار می‌تواند از سیستم فرمان پذیری چرخ‌های عقب و سیستم تعلیق تطبیق‌پذیر پیشرفته که قادر به کنترل جداگانه‌ی هر چرخ است سود ببرد. هایپرکار مرسدس-AMG وقتی با کاکپیت دو سرنشینه، پانل‌های بدنه‌ی فیبر کربنی و آئرودینامیک پیشرفته ترکیب شود می‌تواند تغییردهنده‌ی بازی باشد.

Mercedes-Benz-SL-GTR-Concept-2
با توجه به برتری بلامنازع کمپانی در فرمول 1، قطعاً مرسدس فوت‌وفن ساخت چنین هایپرکاری را درست همانند ردبول می‌داند.

Mercedes-Benz-SL-GTR-Concept-4
این خودرو در هنگام عرضه می‌تواند بهایی بین 2 تا 3 میلیون یورو داشته باشد.

توضیح: تصاویر به SL GTR اثر مارک هولستر تعلق دارند.

منبع:پدال

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: