کد خبر: ۱۸۸۲۸
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۱
مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی خبر داد؛
مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی از افزایش ٢٠ درصدی برداشت از مخزن مشترک پارس جنوبی نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تجارت امروز» و به نقل از وزارت نفت، مسعود حسنی اظهار کرد: ارزش اضافه تولید در ٩ ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ٥,٦ میلیارد دلار، معادل ٢٢ هزار میلیارد تومان است.

 
وی با بیان این که حفاظت از محیط زیست یکی ار مهمترین اهداف در این مجتمع است، افزود: برای تحقق اهداف در افق ١٤٠٤ مجتمع گاز پارس جنوبی در هر سه ماه، اهداف را پایش و برای رفع اشکالاتی که وجود دارد برنامه‌ریزی و رفع اشکال می کند.
 
حسنی با اشاره به این که مجتمع عظیم گازی پارس جنوبی از سال ٨٢ با تامین سه درصد از تولید گاز کشور آغاز به کار کرده است، افزود: هم اکنون ٦٣,٧ درصد از تولید گاز کشور در این مجتمع پالایش و تامین شود.
 
مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی افزود: با پایان عملیات توسعه در پارس جنوبی در سال ٩٧، میزان تامین گاز در پالایشگاه‎های مجتمع گاز پارس جنوبی به ٨٠ درصد خواهد رسید که در مجموع ٦٠ درصد از سبد انرژی کشور در این مجتمع تولید خواهد شد.
 
به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، وی ادامه داد:  در آینده نزدیک مجتمع گاز پارس جنوبی با تولید پنج ميلیون بشکه میعانات گازی، به معادل ٢ برابر تولید شرکت بریتیش پترولیوم خواهیم رسید.
 
مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی خبر داد: در پایان سال ٩٧ با تلاش متخصصان و کارکنان، برداشت ٨٥٠ میلیون مترمکعب گاز از مخزن مشترک، ٧٢٠ میلیون گاز شیرین، چهار میلیون گاز ترش، ٢ هزار و ٥٠٠ تن گوگرد تولید خواهد شد.
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
قارچی که جان 10 ایرانی را گرفت
تصاویری از «فرشته تباهی» که تاکنون جان ۱۰ ایرانی را گرفته است.
پربحث ترین