کد خبر: ۱۸۹۰۸
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۷
گمرک جمهوری اسلامی ایران چگونگی محاسبه قیمت خودروهای وارداتی را اعلام کرد که شامل ردیف های تعرفه ای، حقوق و عوارض گمرکی، مالیات بر ارزش افزوده و مالیات علی الحساب است.

به گزارش تجارت امروز به نقل از ایرنا، به طور کلی خودروی سواری کمتر از ۱۵۰۰ سی‌سی در جدول مقررات صادرات و واردات طبقه‌بندی می‌شود و واردات این خودروها مشمول ۴۰ درصد حقوق و عوارض گمرکی است.

برپایه این گزارش، واردات خودروهای سواری بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ سی‌سی نیز شامل ۴۰ درصد حقوق و عوارض گمرکی می شود.

همچنین به خودروهای سواری ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ سی سی حقوق و عوارض گمرکی تعلق می گیرد، اما واردات خودروهای سواری بالای ۲۵۰۰ سی سی ممنوع است.

براساس این گزارش واردات خودرو مشمول ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده و همچنین چهار درصد مالیات علی‌الحساب است.

برپایه این گزارش، قیمت خوردهای وارداتی براساس ارزش‌ خودرو همراه با کرایه حمل محاسبه می‌شود، ضمن آنکه واردات تمام خودروها در وزارت صنعت، معدن و تجارت ثبت سفارش شود .

پیشتر «تقی محمدیان» مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ایران ضمن تاکید بر اینکه ملاک ممنوعیت واردات خودرو کماکان حجم موتور ۲۵۰۰ سی سی است و هیچ تغییری در روند ثبت سفارش خودرو برای ورود به سرزمین اصلی انجام نشده است.


مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
تصاویری از جشن پیروزی هواداران روحانی در تهران
پس از اعلام نتایج دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هواداران حسن روحانی رییس جمهور منتخب، با حضور در خیابان های تهران به شادی پرداختند.
پربحث ترین