کد خبر: ۲۰۸۸۲
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۹
نماینده مجلس:
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: منتظر گزارش بانک مرکزی در خصوص رسیدگی به وضعیت موسسه کاسپین هستیم و در صورت بدعهدی، تخلف بانک مرکزی پیگیری می شود.
تجارت امروز/ محمود شکری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از بدعهدی بانک مرکزی در خصوص تعیین تکلیف مالباختگان موسسه کاسپین، گفت: طبق مصوبه کمیسیون اقتصادی مجلس مقرر شده بود تا پایان فروردین ماه بانک مرکزی نسبت به تسویه سپرده مردم نزد این موسسه اقدام کند.

نماینده مردم طوالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بانک مرکزی باید گزارشی از نحوه تسویه بدهی مشتریان و همچنین میزان آن ارایه کند، افزود: اینکه هنوز مردم مقابل مجلس و بانک مرکزی تجمع می کنند یعنی هنوز تسویه سپرده ها انجام نشده است.

وی با اشاره به برخی اخبار مبنی بر واگذاری موسسه مالی کاسپین به یکی از بانک ها برای تسویه بدهی ها، تصریح کرد: این موضوع صحت نداشته و این موسسه باید خود تسویه بدهی مردم را انجام دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: بانک مرکزی باید به تعهد خود عمل کرده و هر چه سریع تر تعیین تکلیف سپرده گذاران موسسه مالی کاسپین را در دستور کار خود قرار دهد.

شکری از تشکیل کمیسیون اقتصادی مجلس در اسرع وقت برای بررسی وضعیت موسسه مالی کاسپین خبر داد و گفت: در صورتی که بانک مرکزی به تعهدات خود در قبال این سپرده گذاران این موسسه عمل نکرده و برنامه ای برای آینده نیز نداشته باشد به طور حتم کمیسیون از ابزارهای پیش روی خود استفاده خواهد کرد.

تعیین تکلیف سپرده گذاران موسسه مالی فرشتگان و افضل توس ؛ به زودی

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به وضعیت موسسات مالی فرشتگان و افضل توس اشاره کرد و گفت: طبق وعده رئیس کل بانک مرکزی به نمایندگان تعیین تکلیف این دو موسسه نیز تا پایان خرداد ماه سال جاری باید صورت بگیرد که بی توجهی به این وعده نیز تبعات بسیاری در پی خواهد داشت.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: رسیدگی به وضعیت موسسات مالی و همچنین جلوگیری از تکرار سرنوشت موسساتی همچون ثامن الحجج باید در دستور کار دولت باشد.
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
تیتر یک و صفحه نخست روزنامه‌ها 23 بهمن
روزنامه کیهان با عنوان مهم‌ترین پیام راهپیمایی دیروز نوشت: «به‌هم ریختگی جبهه دشمن» و اثبات این ادعا که محاسبات آن‌ها گاهی، چقدر «پرت» است، یکی دیگر از برکات چهلمین سالگی انقلاب اسلامی ایران بود.
پربحث ترین