کد خبر: ۲۰۹۲۳
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۴
سرگئی برين مؤسس گوگل، به صورت مخفيانه مشغول ساخت يک کشتي هوايي غول پيکر درون يکي از آشيانه هاي ناسا است.
اين سازه بزرگ در مرکز تحقيقاتي ايمز (Ames) نگهداري مي شود و هنوز مشخص نيست آيا نمونه اوليه يک محصول تجاري خواهد بود، يا صرفاً جهت سرگرمي اين ميلياردر 43 ساله ساخته مي شود.

اين وسيله هنوز کامل نشده، اما چارچوب فلزي آن تکميل شده که تقريباً تمام فضاي آشيانه ناسا را اشغال کرده است. در سال 2015 يکي از زيرمجموعه هاي گوگل به نام Planetary Ventures مجوز دسترسي به تأسيسات ناسا را براي آزمايش فناوري هاي نوين به دست آورد، اما تا به امروز از «کشتي هوايي» به عنوان يکي از پروژه هاي هلدينگ آلفابت چيزي نشنيده بوديم.

اين طور به نظر مي رسد که برين از قديم به اين بالن هاي عظيم الجثه علاقه داشته و پس از اينکه تصاوير USS Macon را ديده، عزم خود را براي ساخت يک کشتي هوايي جزم کرده است. 

آلن وستون رئيس سابق برنامه هاي مرکز ايمز ناسا، مديريت اين پروژه را بر عهده دارد کشتي هاي هوايي در حوزه حمل و نقل کالا پتانسيل بالايي دارند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
تیتر یک و صفحه نخست روزنامه‌ها 23 بهمن
روزنامه کیهان با عنوان مهم‌ترین پیام راهپیمایی دیروز نوشت: «به‌هم ریختگی جبهه دشمن» و اثبات این ادعا که محاسبات آن‌ها گاهی، چقدر «پرت» است، یکی دیگر از برکات چهلمین سالگی انقلاب اسلامی ایران بود.
پربحث ترین