کد خبر: ۲۱۸۵۲
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
احتمال طرح سوال در صحن مجلس
چهره شاخص اصولگرایان در مجلس با اشاره به تهیه طرح سوال از رئیس جمهور در مجلس، گفت: توضیحات مسئولین دولت برای نمایندگان متقاضی سوال از رئیس جمهور قانع کننده نبود و احتمالا سوال در صحن مجلس مطرح می شود.

به گزارش تجارت امروز ، محمدعلی پورمختار نماینده بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با افکارنیوز با اشاره به طرح سوال از رئیس جمهور، گفت: بعد از تحویل  طرح سوال از رئیس جمهور به هیئت رئیسه مجلس در روز یکشنبه گذشته، در روز سه شنبه گذشته جلسه ای با حضور برخی از مسئولین دولت برگزار شد.

وی با اشاره به مشکلات سپرده گذاران موسسات مالی- اعتباری افزود: قرار بود در این جلسه نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور، سیف رئیس کل بانک مرکزی، طیب نیا  وزیر اقتصاد و دارایی حضور یابند. همچنین برخی از اعضای هیئت رئیسه مجلس و تعدادی از نمایندگان متقاضی و طراح سوال از رئیس جمهور در جلسه حضور داشتند.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس افزود: توضیحات مسئولین دولتی برای نمایندگان مجلس قانع کننده نبود و نمایندگان خواستار حضور رئیس جمهور در صحن مجلس و پاسخگویی شدند.پورمختار گفت: تا به امروز نمایندگان متقاضی سوال از رئیس جمهور، خواستار حضور رئیس جمهور در صحن مجلس هستند.

وی افزود: در روزهای آینده اگر اقدام خاصی از سوی دولت در خصوص حل مشکلات مردم و سپرده گذاران موسسات مالی- اعتباری انجام نشود، رئیس جمهور  جهت پاسخ به سوالات نمایندگان باید در صحن مجلس حاضر شود.در پی بروز مشکلاتی برای سپرده گذاران موسسات مالی – اعتباری و ندادن پول مردم، برخی 130 نماینده با طرح سوال خواستار حضور رئیس جمهور در صحن مجلس مجلس و پاسخ به مشکلات مذکور شدند.

متن طرح سوال از رئیس‌جمهور بدین شرح است:

نظر به مشکلاتی که برای سهامداران برخی از موسسات اعتباری مانند کاسپین، آرمان، ثامن‌الحجج و غیره در چند سال اخیر پدید آمده و ریشه اصلی آن نقص در نظارت بانک مرکزی بوده است و از طرفی مجلس نمی‌تواند از رئیس بانک مرکزی سوال کند و توضیحات و رفتار ایشان نیز قانع‌کننده نبوده است و از طرف دیگر حقوق مردم نیز در حال ضایع شدن است، لذا از رئیس محترم جمهور تقاضا داریم پاسخ قانع‌کننده‌ای به نمایندگان ارائه نمایند، گرچه قبول داریم که نقطه آغازین این مشکل قبل از دولت فعلی بوده است.

مطالب مرتبط
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
سپرده گذار فریب خورده کاسپین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۸
0
0
تضییع حقوق مردم در موسسه کاسپین به قدری روشن بوده است که حتی در افکار عمومی که حتی اسم کاسپین را قبلا نشنیده بودند نیز تاثیر منفی گذاشته است . وقتی که سیر سپرده گذاری یک فرد بررسی شود اعم از حضور در شعبه و رویت مجوز رسمی بانک مرکزی و سپس استعلام از بانک مرکزی و موسسه کاسپین در مورد صحت شعبه و مجوز و تایید این نهادها در نظر گرفته شود وبه خصوص اینکه این فرد قطعا با دریافت قرارداد در فرم کاسپین و مهر وامضا کاسپین خود را سپرده گذار این موسسه می دانسته است حال چگونه می توان به این سپرده گذار قبولاند که اولا این مجوز مشروط بوده است و ثانیا شما نه در موسسه مجاز کاسپین بلکه در تعاونی منحله فرشتگان در سال 94 در یکسال بعد یعنی در سال 95 سپرده خود را به امانت گذاشتید و حالا در کسری این تعاونی دخیل هستیدو غیره و غیره و غیره. این وظیفه نهادهای حکومتی است که درمقابل این ظلم اشکار به مردم بیگناه بایستد و کل مطالبات برحق مردم را به انان مسترد سازد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
دریاچه ارومیه به لطف باران های اردیبهشتی نفس کشید
دریاچه ارومیه که سالیانی است با مرگ دست و پنجه نرم می کند به لطف بارش های خاص اردیبهشت امسال نفسی تازه یافته است البته اگر مسئولان بدانند که این شرایط نتیجه عملکرد آنها نیست شاید باعث شود که در برنامه های خود تجدید نظر کنند و فرصت به دست آمده برای احیای این دریاچه را از کف ندهند.
پربحث ترین