کد خبر: ۲۱۹۰۳
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۰
در ندامتگاه مرکزی کرجراه اندازی می‌شود
رئیس کل دادگستری استان البرز از احداث و راه اندازی بازداشتگاه موقت برای نگهداری متهمین جرائم خاص در کرج خبر داد.

به گزارش تجارت امروز  ، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان البرز، احمد فاضلیان در جریان بازدید مسئولان قضایی استان از ندامتگاه مرکزی کرج، با اشاره به اینکه کارکنان ندامتگاه‌ها  شرایط سختی تحمل می‌کنند و وظیفه سنگین مراقبت و تربیت بزهکاران را برعهده دارند، اظهار داشت:  فعالیت تخصصی ندامتگاه‌ها باید  با بیشترین بهره‌وری و بهترین خروجی انجام شود.

رئیس کل دادگستری استان البرز در ادامه با تبیین سیاست کلان قوه قضاییه برای کاهش جمعیت کیفری در زندان‌ها، تصریح کرد: هرچند قوه قضائیه در جایگاه برخورد با جرایم قرار دارد و زندان‌ها نیز وظیفه نگهداری و تربیت محکومان را برعهده دارند اما دستگاه قضایی در تلاش است با اتخاذ سیاست‌های اصولی، جمعیت کیفری را با مجازات‌های جایگزین حبس کاهش دهد.

وی باب یان اینکه یکی از اقدامات برای تسریع در رسیدگی به درخواست‌ها و مشکلات زندانیان، حضور قاضی مستقر در زندان است بیان کرد: در آینده نزدیک 2 قاضی از دادسرای عمومی و انقلاب کرج و یک قاضی از دادسرای فردیس در ندامتگاه مرکزی مستقر می‌شوند.رئیس کل دادگستری استان البرز بابیان اینکه  یکی دیگر از اقدامات  احداث بازداشتگاه موقت در ندامتگاه مرکزی کرج برای نگهداری متهمین خاص عنوان و تصریح کرد: باید در سریعترین زمان ممکن نسبت به احداث این بازداشتگاه موقت اقدام شود و تا پایان سال شاهد بهره‌برداری آن باشیم.

وی بر ضروت ایجاد یک رویه ثابت در زمینه «زندانیان رای باز» تاکید کرد و گفت: کمیسیونی با حضور  دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، معاون نظارت رئیس کل، رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری کل، رئیس محاکم عمومی و انقلاب کرج، سرپرست اجرای احکام کرج و مدیرکل زندان‌های استان تشکیل شود تا پیشنهادات رای باز در این کمیسون بررسی و پس از کارشناسی لازم، تصمیم‌گیری لازم انجام شود.

فاضلیان ادامه داد: با توجه به پیگیری‌های انجام شده و استقبال صاحبان صنایع، ساماندهی رای بازها و به کارگیری آن‌ها در مجموعه‌های تولیدی و خدماتی استان می‌تواند روند صدور رای بازها را هدفمند کند و حتی در صورت لزوم ضرر و زیان مالباختگان از همین محل تامین شود.

وی در پایان از عزم جدی دادگستری استان در زمینه استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس خبر داد و گفت: در این راستا هر 6 ماه یک بار از قضاتی که بیشترین استفاده را از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند تقدیر می‌شود.

حاجی رضا شاکرمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان بر اتخاذ تدابیری برای کاهش جمعیت کیفری زندانیانی که اصلاح پذیر هستند تاکید کرد و گفت: با اجرای 2 دستور العمل ابلاغی رئیس قوه قضائیه و رئیس دادگستری استان جمعیت کیفری استان کاهش داشته است.وی افزود: اتخاذ تدابیری چون آزادی مشروط، تخفیف مجازات، عفو، مجازات‌های جایگزین حبس و رای باز می‌تواند به کاهش جمعیت کیفری کمک کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
عکس معنادار برای اصلاح طلبان
عکسی جالب از گفت و گوی اسحاق جهانگیری با مقام معظم رهبری در دیدار اخیر مسئولان نظام منتشر شده است.