کد خبر: ۲۲۱۳۹
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۲
رئیس هیئت‌مدیره شرکت پودر خاک سرخ هرمز گفت: دادستان قشم در حکم ابلاغی مبنی بر اختلافات هیئت‌مدیره منتخب مردم و هیئت‌مدیره انتخابی اداره تعاون هرمزگان است دستور تعطیلی معدن و کارخانه پودر خاک سرخ هرمز را داده است.
به گزارش تجارت امروز؛ محمدمهدی خزعلی اظهار کرد: دادستان قشم در حکم ابلاغی مبنی بر اختلافات هیئت‌مدیره منتخب مردم و هیئت‌مدیره انتخابی اداره تعاون هرمزگان است دستور تعطیلی معدن و کارخانه پودر خاک سرخ هرمز را داده است.

وی ادامه داد: دادستان گفته است زمانی که هیئت‌مدیره منتخب و منتصب شرکت تعاونی مرزنشینان هرمز با یکدیگر به توافق برسند دستور باز شدن کارخانه را می‌دهد.

خزعلی اظهار کرد: هیئت‌مدیره تعاونی 60 درصد از سهام این تعاونی را برعهده‌دارند و انتخاب اعضای هیئت‌مدیره برعهده مردم بوده است که این امر هر 3 سال یک‌بار اتفاق می‌افتد و 5 نفر به انتخاب مردم به عضویت هیئت‌مدیره تعاونی درآمده بودند.

وی افزود: اداره تعاون استان هرمزگان در چند ماه اخیر بدون اینکه تخلفی از اعضای منتخب مردم در دادگاه ثابت شود این افراد را برکنار کرده است و نفرات جدیدی را برای عضویت در این هیئت‌مدیره انتخاب کرده است.

رئیس هیئت‌مدیره شرکت پودر خاک سرخ هرمز تصریح کرد: زمانی که هیئت‌مدیره منتصب قصد بر سرکار آمدن داشت با مخالفت اعضای منتخب تعاونی روبه‌رو شده و میان آن‌ها درگیری پیش‌آمده است تا اینکه دادستان نیز دستور تعطیلی کارخانه را تا برطرف شدن اختلافات داده است. با تعطیل شدن این معدن و کارخانه که حکم آن سه روز پیش صادرشده است کارگران این کارخانه نیز بیکار شده‌اند.

خزعلی خاطرنشان کرد: خواهشمندم اداره تعاون به رأی مردم احترام بگذارد و اگر تخلفی از اعضای هیئت‌مدیره سرزده است دادگاه باید آن را ثابت کند و باید به قانون احترام گذاشت زیرا این اختلافات به ضرر همه است.

وی در پایان گفت: تولید از هر چیزی در این برهه از زمان مهم‌تر است و در سالی که رهبری آن را سال تولید و اشتغال نام‌گذاری کرده‌اند، به‌جای آنکه شاهد افزایش تولید باشیم، افزایش تعطیلی‌ها را شاهد نباشیم. /ایسنا 
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
دریاچه ارومیه به لطف باران های اردیبهشتی نفس کشید
دریاچه ارومیه که سالیانی است با مرگ دست و پنجه نرم می کند به لطف بارش های خاص اردیبهشت امسال نفسی تازه یافته است البته اگر مسئولان بدانند که این شرایط نتیجه عملکرد آنها نیست شاید باعث شود که در برنامه های خود تجدید نظر کنند و فرصت به دست آمده برای احیای این دریاچه را از کف ندهند.
پربحث ترین