کد خبر: ۲۲۱۳۹
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۲
رئیس هیئت‌مدیره شرکت پودر خاک سرخ هرمز گفت: دادستان قشم در حکم ابلاغی مبنی بر اختلافات هیئت‌مدیره منتخب مردم و هیئت‌مدیره انتخابی اداره تعاون هرمزگان است دستور تعطیلی معدن و کارخانه پودر خاک سرخ هرمز را داده است.
به گزارش تجارت امروز؛ محمدمهدی خزعلی اظهار کرد: دادستان قشم در حکم ابلاغی مبنی بر اختلافات هیئت‌مدیره منتخب مردم و هیئت‌مدیره انتخابی اداره تعاون هرمزگان است دستور تعطیلی معدن و کارخانه پودر خاک سرخ هرمز را داده است.

وی ادامه داد: دادستان گفته است زمانی که هیئت‌مدیره منتخب و منتصب شرکت تعاونی مرزنشینان هرمز با یکدیگر به توافق برسند دستور باز شدن کارخانه را می‌دهد.

خزعلی اظهار کرد: هیئت‌مدیره تعاونی 60 درصد از سهام این تعاونی را برعهده‌دارند و انتخاب اعضای هیئت‌مدیره برعهده مردم بوده است که این امر هر 3 سال یک‌بار اتفاق می‌افتد و 5 نفر به انتخاب مردم به عضویت هیئت‌مدیره تعاونی درآمده بودند.

وی افزود: اداره تعاون استان هرمزگان در چند ماه اخیر بدون اینکه تخلفی از اعضای منتخب مردم در دادگاه ثابت شود این افراد را برکنار کرده است و نفرات جدیدی را برای عضویت در این هیئت‌مدیره انتخاب کرده است.

رئیس هیئت‌مدیره شرکت پودر خاک سرخ هرمز تصریح کرد: زمانی که هیئت‌مدیره منتصب قصد بر سرکار آمدن داشت با مخالفت اعضای منتخب تعاونی روبه‌رو شده و میان آن‌ها درگیری پیش‌آمده است تا اینکه دادستان نیز دستور تعطیلی کارخانه را تا برطرف شدن اختلافات داده است. با تعطیل شدن این معدن و کارخانه که حکم آن سه روز پیش صادرشده است کارگران این کارخانه نیز بیکار شده‌اند.

خزعلی خاطرنشان کرد: خواهشمندم اداره تعاون به رأی مردم احترام بگذارد و اگر تخلفی از اعضای هیئت‌مدیره سرزده است دادگاه باید آن را ثابت کند و باید به قانون احترام گذاشت زیرا این اختلافات به ضرر همه است.

وی در پایان گفت: تولید از هر چیزی در این برهه از زمان مهم‌تر است و در سالی که رهبری آن را سال تولید و اشتغال نام‌گذاری کرده‌اند، به‌جای آنکه شاهد افزایش تولید باشیم، افزایش تعطیلی‌ها را شاهد نباشیم. /ایسنا 
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
مراسم تشییع پیکر محمد توکلی
در مراسم تشییع پیکر محمد توکلی علاوه بر احمد توکلی و اعضای خانواده وی برخی فعالان سیاسی حضور داشتند.