کد خبر: ۲۲۱۴۲
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۷
وزیر ورزش و جوانان گفت: در سال 92 حدود 2 هزار و 900 میلیارد تومان وام ازدواج پرداخت شد که این رقم در سال 95 به 9 هزار و 800 میلیارد تومان رسید که یک میلیون و 100 هزار نفر از این تسهیلات بهره‌مند شده‌اند.
به گزارش تجارت امروز، مسعود سلطانی‌فر امروز در سفر یک روزه به استان کردستان در نشست روسای هیات های ورزشی و سمن ها که در سالن پیامبر اعظم استانداری تشکیل شد با بیان اینکه در برجام به دو هدف عمده رسیدیم، افزود: حفظ حقوق هسته ای و لغو تحریم های ظالمانه مهم ترین دستاورد برجام بود و توانستیم قدرت سیاسی خود را به رخ دنیا بکشانیم.

وی اظهار داشت: برجام سبب گسترش تعامل با جهان و ایجاد پیشرفت و توسعه در زمینه های مختلف علی الخصوص حوزه ورزش شد به طوری که در یک و نیم سال گذشته 60 رویداد ورزشی به میزبانی کشور صورت گرفت.

سلطانی با بیان اینکه دولت بر مناطق مرزی و محروم توجه ویژه دارد گفت: از جمله استان های مورد تاکید رئیس جمهور استان کردستان بوده و با این رویکرد تلاش همه ایجاد توازن در تمامی نقاط کشور است.

وزیر ورزش و جوانان به برخی کمبود ها در حوزه ورزش اشاره کرد و ابراز داشت: حضور اسپانسر در اکثر کشورها ساز و کار قانونی دارد اما در کشور ما این مهم ضعیف و بخش غیر دولتی آنچنان مشارکتی ندارد لذا اتخاذ تمهیداتی در این راستا ضروری است.

سلطانی فر ادامه داد: بدنبال فراهم کردن بستر و زمینه برای حضور گسترده بخش خصوصی در این حوزه هستیم لذا می طلبد حمایت های قانونی و تسهیلاتی جهت حضور پر رنگ آن ها اتخاذ شود.

وی توجه به ورزش بانوان در ابعاد مختلف را رویکرد جدی حوزه ورزش برشمرد و گفت: از آنجا که نیمی از جمعیت کشور را بانوان تشکیل می دهند می طلبد هم از جهت سخت افزاری و هم سایر نیازهایی که دارند اهتمام داشته باشیم تا در مسابقات بین المللی شاهد نقش آفرینی بیشتر آنان باشیم.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه صندوقی جهت حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان وجود دارد تاکید کرد: توجه به پیشکسوتان از رسالت ماست و در این راستا مقرری ها طی سال های 96 و 97 تعدیل خواهیم کرد.

سلطانی فر در خصوص لایحه تفکیک ورزش و جوانان ابراز داشت: حوزه جوانان نیازمند جایگاه حقوقی مقتدرتر و بالاتر است لذا مصمم هستیم سازمان ملی جوانان را در راستای رفع مشکلات جوانان مجددا احیا کنیم.

وی عملکرد دولت یازدهم را در این حوزه مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: تعداد سمن ها در سال 92، 50 تا 60 سمن بود اما امروز به 2 هزار سمن افزایش یافته و بنا داریم تا پایان دولت دوازدهم نیز به 5 هزار سمن ارتقا یابد همچنین دفاتر راهنمایی و مشاوره ازدواج در سال 92، از 20 به 220 افزایش یافته و احداث 45 خانه جوان نیز از دیگر دستاورد مهم دولت یازدهم بوده است.

وزیر ورزش و جوانان اظهار کرد: مجموعه وزارت ورزش و جوانان از سال 89 تاکنون و به ویژه در دولت یازدهم موفقیت‌هایی در حوزه جوانان داشته است که افزایش تسهیلات ازدواج از 3 میلیون تومان به 10 میلیون تومان یکی از این موفقیت‌هاست.

وزیر ورزش و جوانان حمایت و توجه به هیات های ورزشی را در جهت توسعه حوزه ورزش مهم ذکر کرد و گفت: استعدادهای درخشانی در مناطق محروم هستند که باید با تخصیص اعتبارات به هیات ها این استعداد ها شکوفا شوند از همین رو با استفاده از منابع 0/27 درصد ارزش افزوده سعی داریم وضعیت را بهبود بخشیم چراکه معتقدیم تنها زمینه ایی که حضور استعداد ها را در میادین ورزشی مهیا می کند هیات های ورزشی هستند. /ایلنا

نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
مراسم تشییع پیکر محمد توکلی
در مراسم تشییع پیکر محمد توکلی علاوه بر احمد توکلی و اعضای خانواده وی برخی فعالان سیاسی حضور داشتند.