کد خبر: ۲۲۱۸۷
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۳
رئیس دیوان محاسبات تاکید کرد که بزرگترین و جدی‌ترین چالش نظام اقتصادی، انضباط اقتصادی است.
به گزارش تجارت امروز، عادل آذر در هشتمین کنفرانس بین‌المللی بودجه‌ریزی بر مبنای عملکرد با تاکید بر تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: یکی از جدی‌ترین آسیب‌های بودجه ریزی توجه کمتر برای اجرایی کردن نظامات علمی بودجه ریزی در کشور است. البته عزم خوبی برای حل این مشکل در کشور پدید آمده است و تقریبا همه به این اجماع رسیدند که بودجه ریزی عملکرد مدرن‌ترین و بهترین سیستم در استقرار نظام نوین بودجه ریزی است که بر مبنای آن می توان به اهداف چشم انداز و اهداف میان و بلند مدت رسید.

به گفته وی این راه در برنامه های توسعه چهارم، پنجم و ششم دیده شده است و به نقطه خوبی رسیده ایم. تجربه  دنیا نیز می گوید اصل نظارت از اهمیت بسیاری برخوردار است و بودجه باید شفاف طراحی شود. این وظیفه دستگاه نظارتی است.

رئیس دیوان محاسبات کشور با اشاره به این کنفرانس گفت: این کنفرانس از سال ۸۵ آغاز شده که بیش از ۱۲ رساله دکترا و ۵۰ پایان نامه ارشد بر مبنای بودجه ریزی عملکرد نوشته شده است. ما از سال ۸۵ تاکنون به شبکه ۴ هزار نفری رسیده ایم که همه برای نظام بودجه ریزی عملکرد دغدغه دارند و می‌خواهد اجرایی شوند. حداقل از نظر تئوریک و نظریه به بلوغ خوبی رسیدیم که باید برای اجرای آن اهتمام داشته باشیم. چون طبق گزارش‌ها با اجرایی این نظام بودجه ریزی در آمریکا و برخی کشورها در هزینه ها صرفه جویی شده است. /ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
پایان دوران کاستروها در کوبا
به نظر می رسد کاسترو همچنان قدرتمندترین مرد کوبا، دست کم برای مدتی، باقی بماند. از حدود شش دهه پیش، برادران کاسترو قدرت را در کوبا در دست داشته اند.
پربحث ترین