کد خبر: ۲۲۲۰۸
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۲
احضار وزیران دولت سابق در پرونده بابک زنجانی
دیروز قاضی مقیسه در دادگاه متهمان پرونده نفتی گفت که وزیران دولت سابق که مرتبط با این پرونده بوده‌اند احضار شده‌اند.

به گزارش تجارت امروز ، پیش از این آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه هم در دی ماه سال گذشته گفته بود: «افراد مرتبط با این پرونده از وزیران سابق تا رئیس سابق بانک مرکزی مکرر به دستگاه قضایی احضار شدند و ساعت‌ها مورد تحقیق قرار گرفتند و این پرونده همچنان مفتوح است و هیچ کس نگفته است که این وزیران یا دیگران تبرئه شده‌اند یا منع تعقیب خورده‌اند.»حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای سخنگوی دستگاه قضایی هم در 19 دی ماه سال گذشته و در نشست خبری گفته بود: «در این پرونده چهار وزیر سابق مورد سؤال جدی بازپرس قرار گرفتند و در جاهایی که لازم بوده است، احضار شده‌اند و اگر لازم بوده است با متهم بازداشتی مواجه شوند، این کار انجام شده است. طوری نبوده است که بگویند که فلانی وزیر است و برویم درمحل کارش تحقیق کنیم؛ بلکه آنها احضار شده‌اند. حتی از رئیس بانک مرکزی هم تحقیق شده است. 30 نفر از مدیران از دستگاه‌های مختلف مورد تحقیق قرار گرفته‌اند و 12نفر نیز بازداشت شده‌اند و برای هر کسی به میزان اتهام، قرار صادر شده است.»

اگر چه مقامات قضایی نام وزیران احضار شده و مرتبط با پرونده نفتی را نبرده‌اند، اما امیر عباس سلطانی رئیس کمیته پیگیری پرونده بابک زنجانی در مجلس نهم 8 مهر ماه سال 93 در گفت‌و‌گو با سایت «نفتا» گفته بود: «زنجانی در وزارتخانه‌های دولت قطعاً مورد حمایت قرار می‌گرفته و در هر پست دولتی همراه داشته است. 4 عضو کابینه دولت قبلی؛ آقای حسینی وزیر اقتصاد و دارایی، آقای قاسمی وزیر نفت، آقای مصلحی وزیر اطلاعات و آقای بهمنی رئیس کل بانک مرکزی، زنجانی را تأیید کرده‌اند و با این تأییدها پول در اختیار او گذاشته شده است.» محمود بهمنی که در حال حاضر نماینده مجلس است، 20 دی ماه سال گذشته احضار خود به دستگاه قضایی را تأیید و البته تأکید کرد که نه به‌عنوان «متهم» بلکه به‌عنوان «مطلع» احضار شده است. او به خبرگزاری «ایلنا» گفته بود: «این یک پرونده سیاسی است و بیشتر به وزارت نفت دولت قبل مربوط است تا بانک مرکزی.»


منبع : ایران

نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
دریاچه ارومیه به لطف باران های اردیبهشتی نفس کشید
دریاچه ارومیه که سالیانی است با مرگ دست و پنجه نرم می کند به لطف بارش های خاص اردیبهشت امسال نفسی تازه یافته است البته اگر مسئولان بدانند که این شرایط نتیجه عملکرد آنها نیست شاید باعث شود که در برنامه های خود تجدید نظر کنند و فرصت به دست آمده برای احیای این دریاچه را از کف ندهند.
پربحث ترین