کد خبر: ۲۲۵۲۶
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۰
حمید بقایی پس از آزادی از زندان به رئیس و معاون اول قوه قضائیه توهین کرد. لاغز اندام، 48 ساله، معاون رئیس جمهور سابق با کلی حاشیه های سیاسی و امنیتی ... «حمید بقایی» نام مردی که این روزها پرچم دار سپاه محمود احمدی نژاد در فضای رسانه ای شده است.

 

 

به گزارش تجارت امروز ، کارمند اداره کل امور اجتماعی و معاون اداره کل بازرسی و رسیدگی به شکایات وزارت کشور، مشاور مدیر شبکه پیام، مشاور رئیس سازمان فرهنگی و هنری در دوره شهرداری محمود احمدی نژاد بخشی از فعالیت های او قبل از سال 84 است اما با انتخاب احمدی نژاد بعنوان رئیس جمهور دولت نهم بقایی هم وارد کابینه دولت شد. ابتدا بعنوان مشاور و سپس بعنوان معاون رئیس جمهور و رئیس میراث فرهنگی و گردشگری و در آخر هم معاون اجرایی رئیس جمهور را در کارنامه کاری خود ثبت کرد.

حمید بقایی همیشه در دولت های نهم و دهم پر حاشیه بود. از دعوای او با رئیس دیوان عدالت اداری تا حکم انفصال از خدمتش که آن هم داستان و روایت هایی دارد. پس از پایان دولت دهم معاونان محمود احمدی نژاد یکی یکی به دلیل پرونده های مالی بازداشت شدند ابتدا محمد رضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور دهم به جرم مالی به 5 سال و 91 روز حبس و سه میلیارد و 850 میلیون تومان جریمه و رد مال محکوم شد و سپس نوبت به حمید بقایی رسید که در نهایت بازداشت 225 روزه این متهم تیتر رسانه ها قرارگرفت.

حمید بقایی چند ماهی دور از رسانه ها قرارداشت تا اینکه خبر کاندیداتوری اش برای ریاست جمهوری او را به سر تیتر اول رسانه ها برگرداند. منتقدان آن را لطیفه سال عنوان کردند اما اسفندیار رحیم مشایی مشاور محمود احمدی نژاد اعلام کرد: کاندیداتوری بقایی شوخی نیست.  حتی شیخ الاسلامی وزیر رفاه دولت دهم هم بعنوان رئیس ستاد بقایی انتخاب شد.

خبرنگاران در جلسه سخنگوی قوه قضائیه در مورد پرونده حمید بقایی سوال کردند که حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای اعلام کرد: پرونده بقایی مفتوح است. اخبار ضد بقایی موجب نشد تا از تصمیمش صرف نظر کند و قبل از ورود به ستاد انتخابات اعلام کرد که مشایی و احمدی نژاد نمایندگان من هستند و با من ثبت نام می کنند. کانال تلگرامی دولت بهار وابسته به تیم محمود احمدی نژاد اخبار تازه به تازه از تحولات انتخاباتی را منتشر می کرد اما خبر نشست خبری احمدی نژاد داغ ترین خبر روز شد. نشستی که هیچ یک از خبرگزاری های رسمی (فارس-تسنیم-مهر و ...) آن را پوشش خبری ندادند و حتی رسانه ملی هم پخش نکرد. با این حال بقایی در ایام انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم اعلام کرد که رد صلاحیت نمی شود حتی محمود احمدی نژاد هم گفت: هر چه در توان دارم برای تائید صلاحیت بقایی به کار می برم. با این حال صلاحیت بقایی از سوی شورای نگهبان رد شد.

پس از رد صلاحیت بقایی محمود احمدی نژاد گفت: از هیچ نامزدی حمایت نمی کنیم و قهر سیاسی تیم دولت دهم آغاز شد. اما حمید بقایی در اظهار نظری حمایت خود را از حسن روحانی اعلام کرد. جالب اینکه مهدی خورشیدی داماد محمود احمدی نژاد هم وارد عرصه انتخابات شد و خود را کاندیدای شورای شهر تهران کرد که در نشست خبری او فقط 4 نفر و تعدادی از عوامل دفتر او حضور داشتند. خورشیدی در این نشست در پاسخ به جامعه خبر اعلام کرد که از تفکر احمدی نژاد و مشایی حمایت نمی کند.

دوران پس از انتخابات و زندگی آرام بقایی در کنار دوستانش کوتاه بود و 18 تیرماه 96 حمید بقایی به دلیل اتهامات مالی بازداشت شد. هواداران محمود احمدی نژاد در فضای مجازی اعلام کردند که این بازداشت غیرقانونی بوده و همسر متهم هم بیانیه های متعددی منتشر کرد اما در تاریخ 23 تیر ماه 96 دادستانی تهران در اطلاعیه ای دلایل بازداشت بقایی را اعلام کرد و بازپرس هم برای این متهم قرار 50 میلیارد تومانی صادر کرد. محمود احمدی نژاد برای نجات بقایی بیانیه صادر کرد و محسنی اژه ای معاون اول قوه قضائیه برخی سخنان احمدی نژاد را قابل تعقیب قضایی عنوان کرد. 

 

حرف و حدیث ها فایده ای نداشت و بقایی به زندان اوین منتقل شد اما اخباری مبنی بر اعتصاب غذا از سوی نزدیکان بقایی مخابره شد که با تکذیب قوه قضائیه همراه بود. بقایی نتوانست برای دومین بار زندان را تحمل کند و کارش به بیمارستان بقیه الله تهران کشید و محمود احمدی نژاد که قصد ملاقات با وی را داشت با ممانعت ماموران مواجه شد. این متهم مدعی شد که 16 روز اعتصاب غذای خشک کرده و گفته یا بگذارید بمیرم و یا آزادم کنید!  تا اینکه عصر روز چهارشنبه 4 مرداد 96 با تامین وثیقه 20 میلیارد تومانی بقایی آزاد شد. در پیام تشکر بقایی از مردم ذکر شده است که مبلغ وثیقه از کمک های مردمی تامین شده است.

*اظهارات بقایی پس از آزادی از زندان

اما حمید بقایی که پس از آزادی عکس ها و فیلم های آزادی او در کانال تلگرامی حامیان محمود احمدی نژاد منتشر شد. این متهم اظهاراتی را بیان کرد که قابل تامل بود و شاید دوباره برای او جرم جدیدی تعریف شود: «هیچ غلطی نمی توانند بکنند!»؛ «فردی که کارمند یک بانک هم بود در سلول ما حضور داشت که 13 ماه در انفرادی بود و حتی اجازه نداده بودند با خانواده اش تماس بگیرد»؛ «آقای اژه ای دروغ می گوید!»؛ « بازپرس من آقای قاسم زاده به من گفت که حسین فریدون 60 میلیارد تومان پول گرفته فردی عضو هیئت مدیره بانک ملت شود! چرا حسین فریدون آزاد است؟» ... البته اظهارات دیگر حمید بقایی قابلیت انتشار ندارد... یکی از این اظهارات توهین به رئیس قوه قضائیه بود؟!

اظهارات حمید بقایی در ساعت 30 دقیقه بامداد در فضای مجازی منتشر شد وبه همین دلیل پاسخی از سوی قوه قضائیه هنوز منتشر نشده است. اما بی بی سی فارسی از این اظهارات کمال استفاده را کرد و فیلم ها را در کانال رسمی خود منتشر کرد.

 

منبع :  پایگاه خبری جامعه خبر

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
دریاچه ارومیه به لطف باران های اردیبهشتی نفس کشید
دریاچه ارومیه که سالیانی است با مرگ دست و پنجه نرم می کند به لطف بارش های خاص اردیبهشت امسال نفسی تازه یافته است البته اگر مسئولان بدانند که این شرایط نتیجه عملکرد آنها نیست شاید باعث شود که در برنامه های خود تجدید نظر کنند و فرصت به دست آمده برای احیای این دریاچه را از کف ندهند.
پربحث ترین