کد خبر: ۲۳۰۷۶
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۰
بیش از 80 درصد از جمعیت جوان ایران با میانگین سنی 15 الی 24 سال از شبکه اینترنت استفاده می‌کنند.
به گزارش تجارت امروز، طبق آمار منتشر شده از سوی مرکز افکار سنجی ایران (ایسپا) بیش از 80 درصد از جمعیت جوان ایران با میانگین سنی 15 الی 24 سال از شبکه اینترنت استفاده می‌کنند. این در حالی است که میانگین استفاده از اینترنت در جعیت جوان سایر کشورهای در حال توسعه دنیا 67 درصد است.

آمارهای منتشر شده از دسترسی بسیار بالای جامعه جوان با سنی حساس در ایران حاکی از گسترده بودن و راحتی اتصال به اینترنت در ایران در مقایسه با کشورهای در حال توسعه دنیا است که این وضعیت را به یک چالش فرصت و تهدید تبدیل کرده است.

در واقع دسترسی بالای جوانان ایرانی به اینترنت برای بسیاری از مسائل بسیار مفید است و می‌توان از این زیر ساخت کلیدی و مهم استفاده مفیدی برای آموزش و ... شود اما در مقابل آمارهای منتشر شده نشان از یک نگرانی برای جامعه ایران دارد چرا که بخش گسترده‌ای از جمعیت جوان ایران به جای استفاده از فرصت‌های زندگی فقط در فضای مجازی حضور دارند و وقت خود را صرف کارهای غیر مفید می‌کنند./ایلنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
دریاچه ارومیه به لطف باران های اردیبهشتی نفس کشید
دریاچه ارومیه که سالیانی است با مرگ دست و پنجه نرم می کند به لطف بارش های خاص اردیبهشت امسال نفسی تازه یافته است البته اگر مسئولان بدانند که این شرایط نتیجه عملکرد آنها نیست شاید باعث شود که در برنامه های خود تجدید نظر کنند و فرصت به دست آمده برای احیای این دریاچه را از کف ندهند.
پربحث ترین