کد خبر: ۲۳۷۳۷
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۷
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار تشریح کرد
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی می‌گوید تشخیص برقراری مقرری بیمه بیکاری با واحدهای تعاون،کار و رفاه اجتماعی است و در صورتی که کارگری به طور غیرارادی و بدون میل و اختیار خود از کار بیکار شده باشد، مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری می‌شود.

به گزارش تجارت امروز، کریم یاوری  با تشریح جزییات نحوه برقراری مقرری بیمه بیکاری گفت: بیمه بیکاری به کارگرانی تعلق می‌گیرد که مشمول قانون کار بوده و حداقل شش ماه سابقه پرداخت بیمه داشته باشند لذا به کارگری که قصور کرده باشد و مراجع تشخیص آن را اثبات کرده باشند، بیمه بیکاری تعلق نمی گیرد.

وی گفت: بر اساس قانون تشخیص برقراری مقرری بیمه بیکاری با ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و پس از اثبات ارادی یا غیر ارادی بودن آن است و چنانچه کارگری به میل و اراده خود از کار بیکار نشده باشد مشمول دریافت بیمه بیکاری می‌شود.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار تاکید کرد: قانونگذار برای کارگر مهلت یکماهه در نظر گرفته که تشکیل پرونده دهد و مدارک و مستندات خود را ارائه کند که پس از تشخیص بلافاصله ظرف دو هفته بیمه بیکاری برقرار می‌شود.

یاوری این را هم گفت که کارگرانی که به این شکل مقرری می گیرند ایام دریافت مقرری بیمه بیکاری جزو سابقه کار آنها محسوب می‌شود که برای افراد مجرد حداقل شش ماه و حداکثر ۳۶ ماه و برای افراد متاهل حداقل ۱۲ ماه و حداکثر ۵۰ ماه خواهد بود.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت میکرد، گفت: پرداخت بیمه بیکاری بسته به سابقه کارگر و مستند به سوابق بیمه‌ای او است و نشان می‌دهد که چه میزان استحقاق دریافت بیمه بیکاری را دارد./ ایسنا

نام:
ایمیل:
* نظر: