کد خبر: ۲۴۲۹۶
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۸
کارگران کارخانه های هپکو و آذرآب نسبت به وضعیت شغلی خود تجمع اعتراضی برگزار کردند.

به گزارش تجارت امروز به نقل از ایلنا در ادامه اعتراضات صنفی کارگران دو کارخانه آذرآب و هپکو، شماری از کارگران این دو واحد صنعتی در نقاط جداگانه شهر اراک تجمع کردند.

در تجمع نخست، گروهی از کارگران کارخانه آذر آب در ادامه پیگیری‌های صنفی خود، در مجاورت محل این کارخانه تجمع کردند. محل برپایی این اجتماع صنفی، محدوده سه‌راه خمین بود.

کارگران حاضر در این تجمع می‌گویند چهار ماه است که مطالبات مزدی خود را دریافت نکرده‌اند. معترضان از مسئولان مربوطه تقاضای رسیدگی موثر به موضوع برطرف شدن مسئله‌ بدهی‌های بیمه‌ای و بانکی این واحد صنعتی و از سرگیری فعالیت‌های کارخانه آذر آب را دارند.

این کارگران که در عین حال مالک بخشی از سهام آذرآب محسوب می‌شوند، نسبت به حاشیه‌های نشست اخیر مجمع عمومی سهامداران معترضند. نتایج این مجمع که در دو روز متوالی  (۲۶ و ۲۷ شهریور ماه) در سالن تلاش وزارت کار در تهران برگزار شده است مورد ایراد نماینده سازمان بورس اوراق بهادار واقع شده است. کارگران آذرآب نیز که نظری مشابه نماینده سازمان بورس دارند  معتقدند در برگزاری این نشست ترتیب‌های قانونی ملاحظه نشده است.

از سوی دیگر کارگران کارخانه هپکو اراک نیز در ادامه پیگیری‌های صنفی خود تجمعی اعتراضی دیگری را در منطقه مجاور محل کار خود برپا کردند.

این کارگران می‌گویند که از زمستان سال گذشته تاکنون مطالبات مزدی و بیمه‌ای خود را به صورت ناقص دریافت کرده‌اند و با وجود جابجایی کارفرما هنوز این بی‌نظمی ادامه داد.

گفته می‌شود تجمع کارگران آذر آب به کمربندی اراک راه پیدا کرده و کارگران هپکو هم وارد خط آهن سراسری این شهر شده‌اند.

پرداخت‌نشدن دستمزدها و حق بیمه کارگران در سال‌های اخیر به یک رویه از طرف کارفرمایان تبدیل شده است و آنها به بهانه کاهش رونق اقتصادی و یا سودده نبودن کارخانه‌ها از پرداخت دستمزد کارگران سرباز می‌زنند. روزانه چندین تجمع اعتراضی و اعتصاب کارگری در سراسر ایران برگزار می‌شود.


مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
تیتر یک و صفحه نخست روزنامه‌ها 23 بهمن
روزنامه کیهان با عنوان مهم‌ترین پیام راهپیمایی دیروز نوشت: «به‌هم ریختگی جبهه دشمن» و اثبات این ادعا که محاسبات آن‌ها گاهی، چقدر «پرت» است، یکی دیگر از برکات چهلمین سالگی انقلاب اسلامی ایران بود.
پربحث ترین