کد خبر: ۲۵۰۹۱
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۹
وزارت دفاع کره‌ جنوبی افشا کرده بود که شبکه آنلاینش در ماه مه مورد حمله قرار گرفته اما ماهیت این حمله سایبری را افشا نکرده بود.
هکرهای کره شمالی اطلاعات آمریکا را دزدیدند
به گزارش تجارت امروز؛ هکرهای پیونگ یانگ برنامه‌های محرمانه آمریکا برای جنگ با کره شمالی را از یک پایگاه داده در سئول سرقت کردند.

به نوشته روزنامه اکسپرس، این اسناد سرقت شده شامل برنامه‌های عملیاتی مشترک کره‌ جنوبی – آمریکا برای جنگ با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی است.

لی چئول – هی، یکی از اعضای دولت کره‌ جنوبی گفت: داده‌های سرقت شده شامل به روزترین برنامه‌ها برای جنگ تحت عنوان "برنامه‌های عملیاتی ۵۰۱۵" بودند.

براساس گزارش‌ها این اطلاعات فوق محرمانه توسط هکرهای کره شمالی در سپتامبر سال ۲۰۱۶ میلادی سرقت شدند.

گفته می‌شود که کیم جون اون از این برنامه‌ها که شامل طرح "حمله تضعیف کننده" برای کشتن وی است، بسیار خشمگین شده است.

لی چئول هی گفت: ۸۰ درصد از اسناد و مدارک سرقت شده که حجم آن ۲۳۵ گیگابایت بود هنوز شناسایی نشده است.

گفته می‌شود که اطلاعات مهم درخصوص نیروگاه‌ها و تاسیسات نظامی نیز سرقت شده‌اند.

وزارت دفاع کره‌ جنوبی افشا کرده بود که شبکه آنلاینش در ماه مه مورد حمله قرار گرفته اما ماهیت این حمله سایبری را افشا نکرده بود.

مقام مذکور کره‌ جنوبی گفت: امیدوارم ارتش کره‌ جنوبی به صورت عمدی این اسناد محرمانه را با هدف داشتن استراتژی دوم افشا کرده باشد.

هکرهای کره شمالی به حمله به سایت‌های دولتی، بانک‌ها و کمپانی سونی متهم شده‌اند.

افشای این حمله سایبری در بحبوحه تنش‌ها در کره جنوبی مطرح شده چراکه نگرانی‌ها در سئول نسبت به اینکه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به کره‌ شمالی حمله کند، افزایش یافته است. /ایسنا
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
کونگ فو کاران معبد شائولین
دهها نفر از شائولین کاران نوجوان و جوان معبد شائولین در کوه سونگ شان چین مهارت های رزمی خود را به نمایش گذاشتند.شائولین کونگ‌فو به گروه بزرگی از هنرهای رزمی چینی گفته می‌شود که خود را وارث حقیقی هنر رزمی تأسیس‌ شده در معبد شائولین معرفی می‌کنند.
پربحث ترین