کد خبر: ۲۵۱۲۹
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۶
رئیس سندیکای تولیدکنندگان موتورسیکلت می گوید : کل تولید موتورسیکلت های انژکتوری در 6 ماهه اول امسال مساوی با 5 روز سال گذشته است.

به گزارش تجارت امروز، ابوالفضل حجازی اظهار داشت : در سال جاری کمتر از 30 هزار دستگاه موتورسیکلت انژکتوری تولید شده که به نظر می رسد کمتر از 10 هزار دستگاه آن در بازار به فروش رسیده است.

وی با توجه به برخی دغدغه ها در خصوص نحوه خدمات پس از فروش این موتورها ،تصریح کرد : مطمئنا تا زمان خریداری و استفاده متقاضیان این موتورها و سر رسید خدمات ، موضوع خدمات پس از فروش نیز ساماندهی خواهد شد و مشکلی برای خریداران موتورهای انژکتوری ایجاد نخواهد شد.

وی همچنین به تاثیر پیشرفت علمی در تغییر تکنولوژی تولید موتورسیکلت در دنیا اشاره کرد و گفت : امروز تولید موتورسیکلت های برقی جزء برنامه تولید تمامی کارخانجات تولیدی قرار گرفته است اما تا زمانی که فرهنگ سازی جدی در این زمینه صورت نگیرد سهم چندانی در بازار کشور نخواهد داشت.

وی سهم موتورسیکلت های برقی را کمتر از یک درصد در بازار دانست و اظهار داشت :البته تعداد قابل توجهی از تولید کننگان به سمت تولید موتورسیکلت های برقی رفتند و نمونه هایی نیز در این راستا وارد و عرضه شده اما متقاضی چندانی برای این موتورهای برقی در بازار وجود ندارد.

رئیس سندیکای تولیدکنندگان موتورسیکلت در ادامه به سهم تولید داخل در این صنعت پرداخت و خاطر نشان کرد : البته سهم تولید داخل در موتورسیکلت های موجود در بازار متفاوت است به طوری که امروز موتورسیکلت های هندی 100 درصد وارداتی است و شاید تنها 5 درصد از آنها در داخلی تولید شود.

حجازی افزود : البته موتورسیکلت های طرح 125 سی سی بیش از 50 درصد آنها در داخل تولید می شود این در حالی است که سهم این موتورها در بازار رو به کاهش است به طوری هم اکنون سهم بازار موتورهای 125 سی سی از 90 درصد به حدود 70 درصد رسیده است.

وی با اشاره به ادامه روند کاهش سهم موتورسیکلت های 125 سی سی در بازار گفت : پیش بینی می شود سال آینده نیز 10 تا 15 درصد سهم موتورهای 125 سی سی در بازار کاهش یافته و به حدود 55 درصد برسد.

وی تصریح کرد : بر اساس طرحی 3 ساله موتورهای 125 سی سی به تدریج ازبازار مصرف حذف می شوند./خبر خودرو

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
کونگ فو کاران معبد شائولین
دهها نفر از شائولین کاران نوجوان و جوان معبد شائولین در کوه سونگ شان چین مهارت های رزمی خود را به نمایش گذاشتند.شائولین کونگ‌فو به گروه بزرگی از هنرهای رزمی چینی گفته می‌شود که خود را وارث حقیقی هنر رزمی تأسیس‌ شده در معبد شائولین معرفی می‌کنند.
پربحث ترین