کد خبر: ۲۵۱۴۴
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
محمدرحیم متقی ایروانی هرچند از ایران رفته و در لندن کسب و کار دیگری راه‌اندازی کرده بود، اما تا هفت ماه پیش از مرگ درصدد آن بود که دوباره کفش ملی را زنده کند.
نامه‌ای که بنیانگذار کفش ملی به دولت احمدی‌نژاد نوشت
به گزارش تجارت امروز؛ بنیانگذار کفش ملی، هرچند از ایران رفته و در لندن کسب و کار دیگری راه‌اندازی کرده بود، اما تا هفت ماه پیش از مرگ درصدد آن بود که دوباره کفش ملی را زنده کند.

او خطاب به علی سعید لو معاون اجرایی محمود احمدی نژاد نوشته بود:

«سرور بزرگوارم، جناب آقای علی سعیدلو، با تقدیم مراتب ارادت و اخلاص، بنده رحیم ایروانی موسس گروه صنعتی کفش ملی در اسماعیل‌آباد جاده قدیم کرج که در آنجا بیش از ۳۴ کارخانه و در ایران ۴۳۰ فروشگاه کفش ملی تاسیس کرده‌ام که حتماً جنابعالی مسبوق هستید، اینک آواره در انگلیس هستم. اکنون که برنامه مهم جناب آقای رئیس جمهور ایجاد کار است، پیشنهاد می‌کنم طی تصویب‌نامه‌ای کارخانجات بنده را مرجوع دارند، در این صورت حداقل طی سه سال 10 هزار کارگر و کارمند استخدام خواهم کرد. از حضور جنابعالی که همیشه اهل حساب و کتاب بوده و هستید، استدعا دارم در این مورد با جناب آقای وزیر صنایع مذاکره فرمایید و اطلاع دهید که فوراً برای ادای توضیحات بیشتر به حضورتان شرفیاب شوم. بنده فعلاً در لندن انگلیس هستم و چنانچه اوامری باشد با کمال افتخار در اختیار جنابعالی خواهم بود. به حضور مبارک پیشنهاد می‌کنم که اگر شغل دولتی میل ندارید، ریاست گروه صنعتی ملی را قبول بفرمایید، خود بنده معاون سرکار خواهم شد.»
آقای ایروانی این نامه را برای علی سعیدلو ارسال کرد، اما هیچ گاه جوابی دریافت نکرد و هفت ماه پس از آن، در روز دوازدهم اسفند سال 1384، در حسرت روشن کردن دوباره چراغ کفش ملی درگذشت.

منبع: هفته نامه تجارت فردا- شماره 132
مطالب مرتبط
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۰
0
0
یحتمل نظر بنده رو منتشر نمی کنید ولی خب حداقل انصاف داشته باشید مگه احمدی نژاد کی دولت رو تحویل گرفته تا بیاد سر کار طول میکشه این بنده خدا میخواسته تو 6-7 ماه که هنوز اول دولت هست جواب بگیره ولا ما تو دولت احمدی نژاد که نه تو همه دولتها سراغ نداریم کار اداری اینقدر سریع انجام بشه ولو یک نامه کوچیک! شما اگر داشتید به ما هم خبر بدید :))
نام:
ایمیل:
* نظر: