کد خبر: ۲۶۲۱۱
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۹
همه چیز درباره گردهمایی سالانه راهنمایان
گردهمایی سالانه راهنمایان گردشگری سال 1396 میرود تا در ایستگاه یازدهم به میزبانی کرمانشاهی ها برگزار شود .

به گزارش تجارت امروز،  بر اساس اخبار منتشر شده در این زمینه  از تاریخ 29 بهمن لغایت 2 اسفندماه سالجاری در کرمانشاه میزبان یازدهمین گرهمایی سالانه راهنمایان گردشگری خواهد بود . همچو سالهای پیش از این ،  در این گردهمایی 500 نفر از راهنمایان گردشگری  ایران و نیز میهمانانی از کنوانسیون بین المللی راهنمایان گردشگری حضور خواهند داشت.

علاوه براین، 50 رسانه خارجی و داخلی این گردهمایی بزرگ 4 روزه را پوشش خواهند داد.  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از به برپایی کارگاه های آموزشی در حاشیه این گردهمایی در راستای آموزش فرهنگ برخورد با گردشگران برای عموم مردم خبرداد. او تصریح داشت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، دیدار راهنمایان گردشگری سراسر کشور با جمعی از شخصیت های استانی و ملی در استان کرمانشاه در حوزه های مختلف از دیگر برنامه های این همایش خواهد بود.

·       نخستین انجمن صنفی راهنمایان در کجا شکل گرفت

نخستین انجمن صنفی راهنمایان گردشگری در استان اصفهان در سال ۱۳۷۹ تاسیس شد. سپس انجمن‌های صنفی استان‌های فارس و کرمان نیز تشکیل شده و در سال ۱۳۸۸ انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان تهران به وجود آمد. به مرور و با برگزاری گردهمایی‌های سالانه بر تعداد انجمن‌های صنفی راهنمایان گردشگری افزوده شد.

کانون انجمن‌های صنفی کارگری راهنمایان گردشگری سراسر کشور در سال ۱۳۹۱ تشکیل شده و سپس به عضویت فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری درآمد. ارتقای کمی و کیفی این نهاد همچنان ادامه داشت تا اینکه مدیران کانون انجمن‌های صنفی راهنمایان گردشگری سراسر کشور در سال ۲۰۱۵ میلادی موفق شدند میزبانی کنوانسیون راهنمایان گردشگری جهان را برای سال ۲۰۱۷میلادی به نام ایران ثبت کنند.

·       کانون راهنمایان گردشگری چیست؟

کانون راهنمایان گردشگری سراسر کشور به طور کامل خصوصی است. سال ۱۳۸۷ انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان تهران تشکیل و پس از گردهمایی سالانه راهنمایان گردشگری در تبریز طرح ایجاد کانون انجمن صنفی راهنمایان گردشگری سراسر کشور ارائه شد، اما ۳ سال طول کشید تا این طرح اجرا شود چراکه باید تعداد انجمن‌های صنفی راهنمایان گردشگری به ۵ انجمن می‌رسید. در نهایت در سال ۱۳۹۱ این کانون فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرد.

 و اما  گردهمایی‌های سالانه راهنمایان گردشگری داخل کشور چگونه و از چه سالی برگزار می‌شوند؟

در سال ۱۳۸۶ همزمان با روز جهانی راهنمایان گردشگری (۲۱ فوریه) جشن و گردهمایی برای راهنمایان گردشگری داخل کشور برگزار شد . با توجه به اینکه راهنمایان گردشگری همواره در سفر هستند برنامه ریزان این نشست ها تصمیم گرفتند این گردهمایی در تهران نباشد و هربار در یکی از شهرهای کشور برگزار شود. این گردهمایی تاکنون در یزد، تبریز، رامسر، خوزستان، ارومیه، کرمان، مشهد ، گیلان و اصفهان برگزار شده و امسال نیز درکرمانشاه برگزار خواهد شد. به جز نمایشگاه گردشگری، این گردهمایی‌ها از معدود رویدادهای گردشگری ایران است که تاکنون ۱۰ بار برگزار شده است. بیشتر رویدادهای گردشگری پس از ۳ بار برگزاری فراموش می‌شوند. سال گذشته این گردهمایی با کنوانسیون گردشگری همزمان شد و توانست در عرصه بین المللی هم تاثیر خود را بگذارد .

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
کامورو 2020 چه تغییراتی دارد؟
شورلت کامارو مدل 2020 با تغییرات کوچکی در طراحی ظاهری خود در معرض دید عموم قرار گرفت. این تغییر که در مدل SS این خودرو اعمال شده، انتقادات نسبت به مدل 2019 آن را کاهش می دهد.
پربحث ترین