کد خبر: ۲۶۳۳۷
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۴
نرخ بي‌کاري جمعيت تحصيل‌کرده کشور در دوره‌هاي عالي به ۲۰ درصد رسيد به طوري‌که در حال حاضر حدود يک‌ميليون و ۳۰۰ هزار نفر از جمعيت فارغ‌التحصيل يا دانشجوي کشور بي‌کار هستند.
به گزارش تجارت امروز ، درحال‌حاضر، بي‌کاري گريبان‌گير بيش از سه ميليون و ۲۰۰ هزار نفر از جمعيت کشور است که طبق جديدترين آمار يک ميليون و ۳۰۰ هزار نفر از اين جمعيت را فارغ‌التحصيلان يا دانشجويان تشکيل مي‌دهند. آمار رسمي وزارت کار که به‌تازگي منتشر شده، نشان مي‌دهد نرخ بي‌کاري جمعيت فارغ‌التحصيل يا در حال تحصيل دوره‌هاي عالي کشور در سال ۹۵ به ۲۰ درصد رسيده که نسبت به سال ۱۳۹۴ معادل ۱.۵ درصد رشد دارد. اين نرخ براي فارغ‌التحصيلان يا افراد در حال تحصيل نيز در گروه مردان ۱۴.۱ درصد و در گروه زنان ۳۱.۱ درصد اعلام شد. همچنين بر اساس اين آمار رسمي، در حال حاضر حدود ۱۲ ميليون و صد هزار نفر از جمعيت کشور، «فارغ‌التحصيل» يا «در حال تحصيل در دوره‌هاي عالي» هستند که ۴۵ درصد از اين افراد در جمعيت غيرفعال اقتصادي قرار دارند به عبارتي بنا بر دلايلي در هيچ‌يک از گروه شاغلان و بي‌کاران قرار نمي‌گيرند.

منبع : مهر
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
دریاچه ارومیه به لطف باران های اردیبهشتی نفس کشید
دریاچه ارومیه که سالیانی است با مرگ دست و پنجه نرم می کند به لطف بارش های خاص اردیبهشت امسال نفسی تازه یافته است البته اگر مسئولان بدانند که این شرایط نتیجه عملکرد آنها نیست شاید باعث شود که در برنامه های خود تجدید نظر کنند و فرصت به دست آمده برای احیای این دریاچه را از کف ندهند.