کد خبر: ۲۸۸۲۴
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵
جام‌جهانی شطرنج قرار است که برای نخستین بار به میزبانی عربستان برگزار شود.
برگزاری جام جهانی به سبک عربستان!
فدارسیون شطرنج قطر به انتقاد تند از همتای سعودی خود پرداخت و تاکید کرد که در جام‌جهانی شطرنج شرکت نخواهد کرد.

به‌ گزارش ‌تجارت امروز و ‌به نقل از الرای، جام‌جهانی شطرنج قرار است که برای نخستین بار به میزبانی عربستان برگزار شود. سعودی‌ها شرط عجیبی را برای موافقت با حضور شطرنج بازان قطری برای حضور در این رقابت‌ها قرار داده‌اند تا جایی که اعلام کردند در صورتی که شطرنج بازان قطری در این رقابت‌ها مدال به دست آورند پرچم کشور آنها برافراشته نخواهد شد.

این اقدام عجیب سعودی‌ها خشم فدراسیون شطرنج قطر را به دنبال داشت و آنها اعلام کردند که از حضور در این رقابت انصراف می‌دهند.

محمد المضیحکی، دبیر کل فدراسیون شطرنج قطر در این باره، گفت‌:  این اقدام عربستان کاملا ناجوانمردانه است و با قوانین ورزش در تضاد است. آنها سیاست را وارد ورزش کرده‌اند و باید با چنین رفتارهای برخورد شود. کشورهای که رابطه خود را با ما قطع کرده‌اند می‌خواهند با شیوه‌های مختلف قطر را تحت فشار قرار دهند. این یک ظلم آشکار در حق ماست. /ایسنا ‌
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
دریاچه ارومیه به لطف باران های اردیبهشتی نفس کشید
دریاچه ارومیه که سالیانی است با مرگ دست و پنجه نرم می کند به لطف بارش های خاص اردیبهشت امسال نفسی تازه یافته است البته اگر مسئولان بدانند که این شرایط نتیجه عملکرد آنها نیست شاید باعث شود که در برنامه های خود تجدید نظر کنند و فرصت به دست آمده برای احیای این دریاچه را از کف ندهند.
پربحث ترین