کد خبر: ۲۹۶۰۹
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۸
مدیرعامل شرکت هواپیمایی آسمان از ورود 15 فروند هواپیما در 3 سال اخیر خبر داد.
15 فروند هواپیما به ناوگان آسمان‌ایر اضافه می شوند
مدیرعامل شرکت هواپیمایی آسمان از ورود 15 فروند هواپیما در 3 سال اخیر خبر داد و گفت: اگر دولت ترامپ مانعی ایجاد نکند هواپیماهای جدید بوئینگ در موعد مقرر وارد ناوگان می‌شود.

به گزارش تجارت امروز، حسین اعلایی در نشست خبری حاشیه بازدید از آشیانه و ناوگان شرکت هواپیمایی آسمان‌ایر اظهارداشت: خوشبختانه فرصت برجام امکان نوسازی ناوگان هوایی را برای ایرلاین‌های داخلی فراهم آورد و امیدواریم ایران به زودی بتواند مرکز عبور و مرور و مرکز اتصال اروپا به شرق و غرب شود.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی آسمان‌ایر با بیان اینکه این شرکت در راستای تحقق اصل 144 قانون اساسی به بخش غیر دولتی واگذارشده است گفت: سهام این شرکت متعلق به صندوق بازنشستگی است و سهامداران این شرکت در چند سال اخیر تصمیم به توسعه ناوگان آن گرفتند و خوشبختانه ناوگان آسمان‌ایر رو به افزایش است.

وی ادامه داد: ظرف سه سال اخیر 15 فروند هواپیمای ایرباس، بوئینگ و فوکر به ناوگان آسمان‌ایر اضافه شده است و اخیراً توانستیم قرارداد 30+30 فروند هواپیمای جدید را با شرکت بوئینگ به امضا برسانیم و اگر دولت ترامپ مانع ایجاد نکند در موعد مقرر این هواپیماها وارد ناوگان می شود.

اعلایی با اشاره به اینکه در آستانه سالگرد رحلت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی هستیم گفت: دوره مدیریت ایشان د رریاست جمهوری دوره توسعه صنعت هواپیمایی کشورمان بود و بسیاری از زیرساخت‌های هوایی در دوران ایشان به وجود آمد.

وی ادامه داد: در حال حاضر زیرساخت‌های صنعت هوانوردی در کشورمان وجود دارد و می‌توانیم با این زیرساخت‌های موجود با شرکت‌های بین‌المللی مرتبط با صنعت هوانوردی وارد همکاری‌ها از جمله ساخت قطعات هواپیما شویم. /ایلنا
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: