کد خبر: ۲۹۶۷۳
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۱
پارسایی عضو فراکسیون امید گفت: بسیاری از دانشجویان جز اغتشاشگران نیستند.
وزیر اطلاعات قول داد دانشجویان بازداشتی آزاد شوند
به گزارش تجارت امروز؛ ما معتقدیم باید کرامت دانشجویان درزمان بازداشت در قالب حقوق شهروندی حفظ شود

بهرام پارسایی عضو فراکسیون امید مجلس در مورد پیگیری وضعیت دانشجویان بازداشتی  اخیر گفت: معتقدم ما تاکنون نتوانستیم اصل 27 قانون اساسی را  اجرا کنیم یعنی اگر دانشجویان، نهادهای مدنی واقشار مردم راجع به موضوعی اعتراض داشته باشند. ما طبق اصل  27قانون اساسی مجوزی به آنها برای بیان این اعتراض نداده‌ایم و شاید در جامعه ما هنوز نحوه اعتراض نهادینه نشده است. ممکن است گروهی اعتراض کنند و گروهی دیگر بیایند و از آن فضا سواستفاده کنند .

نماینده مردم شیراز در مجلس ادامه داد: اگر اعتراض قانون مند باشد و ما طبق قانون مجوزبدهیم و امنیت آن  را تامین کنیم، مردم حرفشان را می‌زنند و ما یا مسئولان  می شنوند و یا نمی شنوند. اگر این شرایط فراهم نباشد ممکن است عده‌ای اعتراض کنند و عده ای به تبع آن ممکن است سوء استفاده کنند و اغتشاش کنند. دانشجویان جز گروه اول هستند یعنی ممکن است آنها معترض باشند اما هرگز اغتشاشگر نیستند. دانشگاه و دانشجویان کشور مسائل کشور را به خوبی درک می کنند و طبیعی است که اعتراض کنند و ما نیز باید اعتراضات آنها را بشنویم.

سخنگو کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس  ادامه داد: بخشی از دانشجویانی که در حوادث اخیر دستگیر شده‌ وآزاد شده‌اند جز گروه اول هستند یعنی آنها جز اغتشاشگران نیستند و به مصلحت کشور است که آنها آزاد شوند.

این نماینده اصلاح طلب مجلس  با اشاره به صحبت های خود با وزیر اطلاعات برای پیگیری وضعیت این دانشجویان گفت:آقای علوی نظر مساعد نسبت به آزادی دانشجویان بازداشتی داشتند و گفتند که تعداد زیادی از آنها در حال حاضر آزاد شده اند وقول مساعد دادند که سایر دانشجویانی  نیز  که در بازداشت هستند ازاد شوند.

نماینده مردم شیرازخاطر نشان کرد:ما معتقدیم باید کرامت دانشجویان درزمان بازداشت  در قالب حقوق شهروندی حفظ شود و این موضوع را نیز به اقای علوی  گوشزد کردیم. /عصر ایران
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: