کد خبر: ۲۹۸۴۳
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۲
مديرعامل شرکت ملي نفتکش اعلام کرد که نجات جان دريانوردان اولويت نخست عمليات اطفا حريق است.
آخرین خبر از نفتکتش ایرانی؛ هدف اصلی نجات دريانوردان است
به گزارش تجارت امروز؛ «سيروس کيان ارثي»  اظهار داشت: با توجه به حضور يک تيم متخصص از ايران و پيوستن اين تيم به گروه عمليات امداد و نجات چين، به دنبال يافتن راهي براي ورود به عرشه کشتي هستيم.

وي از آماده سازي اسکن کشتي سانچي از طريق دوربين هاي حرارت سنج براي ورود گروه هاي امداد و نجات به نفتکش خبر داد و گفت: با تلاش ها و پيگيري هاي صورت گرفته، قرار شد بدنه کشتي نفتکش از طريق دوربين هاي حرارت سنج اسکن شود تا امکان ورود گروه هاي امداد و نجات براي اطلاع از جان دريانوردان ، بررسي شود.

مدير عامل شرکت ملي نفتکش با يادآوري اينکه افکار عمومي اين موضوع را دنبال مي کند و پيگير سرنوشت دريانوردان است گفت: اميدواريم فردا بتوانيم وارد کشتي شويم و عمليات جستجوي ملوانان را آغاز کنيم.

کيان ارثي افزود: يک تيم متخصص از کشورمان راهي چين شده است تا مديريت عمليات امداد و نجات را به عهده بگيرد.

مديرعامل شرکت ملي نفتکش بر استفاده از متخصصان ايراني در اتاق بحران تشکيل شده براي مديريت حادثه نفتکش کشورمان تاکيد کرد و گفت: با هماهنگي با چيني ها سه نفر از متخصصان کشورمان به به عنوان نمايندگان شرکت ملي نفتکش در اتاق بحران حضور مي يابند.

شنبه شب به وقت چين يک کشتي فله بر هنگ کنگي به نام کريستال با مالکيت يک شرکت لجستيکي در استان 'جه جيانگ' چين حاوي 64 هزار تن غله که از آمريکا بارگيري شده بود به مقصد استان 'گوانگ دونگ' در جنوب چين در حرکت بود که در بين راه به يک کشتي نفتکش با نام 'سانچي' با مالکيت شرکت برايت از جمهوري اسلامي ايران برخورد کرد.
اين حادثه سبب انفجار و آتش سوزي در کشتي نفتکش شده و از 32 سرنشين آن شامل 30 ايراني و 2 بنگلادشي خبري نيست روز دوشنبه پيکر يکي از خدمه ايراني اين نفتکش در سه مايلي محل حادثه کشف شد.

تانکر سانچي با پرچم پاناما در حال حمل 136 هزار تن ميعانات ايران به کره جنوبي بود اين رقم معادل حدود يک ميليون بشکه ميعانات به ارزش حدود 60 ميليون دلار است.
کشتي باري چيني که حامل غلات آمريکايي بوده، آسيب جزئي ديده و 21 خدمه آن که همگي اتباع چين هستند، نجات يافته اند. /ایرنا
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
آئودی ای-ترون بر روی یک پلتفرم الکتریکی جدید
در این خودرو از دو موتور الکتریکی در قسمت عقب و جلوی خودرو استفاده شده تا کلیه چرخ‌ها به صورت محرک باشند و خودرو از قابلیت سامانه چهارچرخ محرک بهره‌مند گردد.
پربحث ترین