کد خبر: ۳۰۸۴۵
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۵
اگر بدهی‌های آمریکا را با اسکناس‌های ۱ دلاری نشان دهیم و آنها را کنار هم قرار دهیم، طول مجموع این اسکناس‌ها به اندازه ۱۰ مرتبه رفت و آمد از زمین به خورشید خواهد بود!

به گزارش تجارت امروز به نقل از شیکاگو اینترپرایز، بسیار دشوار خواهد بود اگر کسی بخواهد معنای بدهی ۲۰ تریلیون دلاری آمریکا را درک کند اما می توان با مثالی توضیح داد که این بدهی عظیم به چه معناست. اگر بخواهیم این مبلغ را بر حسب اسکناس های ۱ دلاری بیان کنیم و انتهای هر دلار را به دلار دیگر متصل کنیم، هر ۱۰۰۰۰ دلار معادل یک مایل خواهد بود، خورشید ۹۳ میلیون مایل از زمین فاصله دارد و در نتیجه طول هر یک تریلیون دلار اسکناس یک دلاری به ۹۳ میلیون مایل می رسد که تقریبا معادل فاصله خورشید از زمین است، در نتیجه می توان دریافت که طول اسکناس های ۱ دلاری که برای پرداخت بدهی ۲۰ تریلیون دلاری آمریکا به کار خواهد رفت به اندازه ۲۰ برابر فاصله خورشید از زمین است!

همچنین اگر بخواهیم سهم هر آمریکایی را از بدهی ها نشان دهیم، با توجه به این که این کشور ۳۲۵ میلیون نفر جمعیت دارد، هر آمریکایی به طور متوسط ۶۰۰۰۰ دلار بدهی دارد! از دید بسیاری از مردم جهان آمریکا ثروتمندترین کشور جهان است اما این مساله تا زمانی برقرار است که آمریکا دارای منابع استقراضی باشد. /ایسنا
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
تیتر یک و صفحه نخست روزنامه‌ها 23 بهمن
روزنامه کیهان با عنوان مهم‌ترین پیام راهپیمایی دیروز نوشت: «به‌هم ریختگی جبهه دشمن» و اثبات این ادعا که محاسبات آن‌ها گاهی، چقدر «پرت» است، یکی دیگر از برکات چهلمین سالگی انقلاب اسلامی ایران بود.
پربحث ترین