کد خبر: ۳۱۳۰۱
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۹
ما خوش بینانه و ساده دلانه در مقابل کسانی که می گفتند مهدویان فیلمساز یک نهاد خاص است دفاع می کردیم...
آقای کارگردان! دیگران هم عقب‌مانده نیستند
به گزارش تجارت امروز؛ سیدعبدالجواد موسوی در روزنامه اعتماد نوشت: باز دم محمد حسین مهدویان گرم که نگذاشت بیش تر از این سر کار برویم و به او دلخوش باشیم.

همان موقع که داستان کلید خوردن لاتاری مطرح شد و آقای شورجه گفت باید مراقب سرمایه هایی مثل مهدویان باشیم و بعد ماجرای تهیه کننده جدید فیلم به میان آمد، می شد حدس زد این بار داستان به کجا ختم خواهد شد.

ما خوش بینانه و ساده دلانه در مقابل کسانی که می گفتند مهدویان فیلمساز یک نهاد خاص است دفاع می کردیم و می گفتیم: او یک فیلمساز باهوش است که خوب می داند چطور باید از امکانات یک نهاد خاص استفاده کند و در نهایت حرف خودش را بزند. اما لاتاری نشان داد که: یه بار جستی ملخک، دوبار جستی ملخک، آخر به دستی ملخک!

بله، مهدویان به قدر خودش زیرک است اما دیگران هم عقب مانده نیستند که همه امکاناتشان را بسیج کنند تا در نهایت مهدویان کار خودش را بکند و بار خودش را ببرد.

فیلمساز یک نهاد خاص بودن به خودی خود هیچ ایرادی ندارد. اما این که کارگردان فیلم مخاطبانش را بحت و بسیط فرض کند و خودش را «اَبَر رِند همه آفاق»، کمی برخورنده است.

این که هنرمندی آن قدر زرنگ باشد که هم برای آقای روحانی فیلم تبلیغاتی بسازد و در دیدار با ریاست محترم جمهور ژست مظلومان را بگیرد و بگوید: من داشتم برای یک دولت مستقر فیلم می ساختم اما فضا طوری بود که انگاری در یک خانه تیمی مشغول فعالیتم و چندماه بعد با یکی از دشمنان قسم خورده آقای روحانی همکاری کند تا فیلم سینماییش را جلوی دوربین ببرد خیلی هم چیز عجیبی نیست.

در این سال ها از این چیزها کم ندیده ایم اما فیلمساز محترمی که در عنفوان جوانی به بهروز افخمی تاسی می کند دیگر باید دعوی استقلال و این حرف ها را بگذارد در کوزه و آبش را بخورد و این را هم بفهمد که میان رندی و مردرندی تفاوت بسیار است. برای فهم تفاوت این دو مفهوم پیشنهاد می کنم به کتاب آسیا در برابر غرب جناب داریوش شایگان مراجعه بفرمایند.
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
تصاویری زیبا از چهارگوشه جهان
برخی این نقد را به ایرانیان دارند که کمتر به مسافرت می روند و از احوال مردمان دیگر دنیا و فرهنگ هایشان اطلاع دارند. ما قصد قضاوت در این باره نداریم اما گاهی تصاویری از سایر نقاط جهان بسیار جذاب و دیدنی است.
پربحث ترین