کد خبر: ۳۱۴۸۶
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۹
كي‌روش براي فدراسيون فوتبال گران از آب درمي‌‌آيد و با توجه به اينكه تيم ملي هم به ثبات رسيده، تاج احتمالاً فكر مي‌كند ماندن كي‌روش اينقدرها مهم نيست.
كی‌ روش قطعا می رود، اما چه کسی سرمربی ایران می شود؟
فوتبال ايران، بعد از جام جهاني‌ روسيه، فصل جديدي از كار خود را آغاز مي‌كند.

به گزارش تجارت امروز، اين فصل احتمالاً بدون حضور كارلوس كي‌روش آغاز مي‌شود. عمر همكاري مربي پرتغالی با تيم ملي ايران به پايان مي‌رسد و پس از آن فدراسيون بايد ‌فرد جديدي را روي نيمكت بگذارد. از همين حالا شايعات زيادي درباره حضور برانكو به جاي كي‌روش شنيده مي‌شود و اين شايعه‌اي است كه از كادر فني استقلال، جدي‌تر به گوش مي‌رسد! شفر چندي قبل به نزديكانش گفته بود اعتقاد دارد برانكو مي‌خواهد بعد از جام جهاني، محبوب‌ترين مربي خارجي فوتبال ايران باشد تا رسيدنش به نيمكت تيم ملي، ساده‌تر اتفاق بيفتد. شفر احتمالاً روز اولي كه به ايران آمد، با خودش فكر مي‌كرد اگر بتواند در استقلال موفق باشد، با توجه به سابقه‌اي كه در تيم‌هاي ملي دارد، مي‌تواند به نيمكت ايران هم برسد. حالا اما او معتقد است برانكو در فوتبال ايران ‌طوري رفتار كرده كه بعد از كي‌روش محبوب‌ترين خارجي باشد و نيمكت تيم ملي را تصاحب كند.

كي‌روش براي فدراسيون فوتبال گران از آب درمي‌‌آيد و با توجه به اينكه تيم ملي هم به ثبات رسيده، تاج احتمالاً فكر مي‌كند ماندن كي‌روش اينقدرها مهم نيست. از سويي كارلوس خودش تصور مي‌كند در فوتبال ايران به سقف كاري‌‌اش رسيده. هر چند تصور مي‌شود ماندن در تيم ملي و حضور موفق در جام جهاني‌ و گرفتن يك جام، مي‌تواند پايان شيريني براي كار در ايران باشد اما بعيد به نظر مي‌رسد همكاري تيم ملي و مربي پرتغالي ادامه پيدا كند. اين روزها شايعات زيادي شنيده مي‌شود. فدراسيون فوتبال هر چند زمان زيادي تا اتمام قراردادش با كي‌روش ندارد ولي اقدامي در زمينه تمديد آن نكرده است. براي كي‌روش هم اين ذهنيت پيش آمده كه شرايط براي ماندن مهيا نيست و بهتر است بعد از جام جهاني‌ به فكر بازنشستگي يا حضور در تيم ملي كشور ديگري باشد. او علاقه‌اي به كار باشگاهي ندارد چراكه با اين سن و سال و با توجه به وضعيت جسماني‌‌اش، نمي‌تواند به صورت فعال كار كند. حضور در تيم ملي اما اين فرصت را به او مي‌دهد تا استراحت بيشتري داشته باشد. با رفتن كي‌روش، قطعاً فدراسيون تلاش خواهد كرد گزينه‌اي مقبول بياورد. در حال حاضر برانكو محبوبيت نسبي در ايران دارد و در گذشته هم روي نيمكت تيم ملي نشسته است. قيمت اين مربي نسبت به كي‌روش پايين‌تر است و خواسته‌هايش، كمتر. برانكو بي‌شك مثل كي‌روش دنبال ايده‌آل‌ترين‌ها براي تيم ملي نمي‌رود و اهل صلح است. به همين دليل از همين حالا شايعه شده ايران در جام ملت‌هاي آينده با برانكو به امارات مي‌رود و ديگر اثري از كي‌روش روي نيمكت ايران نخواهد بود.

با اين حال همه چيز در حد شايعه و گمانه‌زني است. بي‌شك اگر كي‌روش در جام جهاني‌ با ايران تاريخ‌ساز شود، فشار افكار عمومي روي فدراسيون بيشتر مي‌شود تا قراردادش را تمديد كنند. كي‌روش هم پيشنهادات خوبي خواهد داشت. بايد ديد در روسيه چه اتفاقاتي مي‌افتد.  /خبرورزشی
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
تیتر یک و صفحه نخست روزنامه‌ها 23 بهمن
روزنامه کیهان با عنوان مهم‌ترین پیام راهپیمایی دیروز نوشت: «به‌هم ریختگی جبهه دشمن» و اثبات این ادعا که محاسبات آن‌ها گاهی، چقدر «پرت» است، یکی دیگر از برکات چهلمین سالگی انقلاب اسلامی ایران بود.
پربحث ترین