کد خبر: ۳۱۷۰۸
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۳
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بازار ارز وضعیت نگران کننده ای دارد.
رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وضعیت نرخ ارز از رئیس بانک مرکزی خواست توضیحاتی در این زمینه ارائه کند.

به گزارش تجارت امروز، محمدرضا پورابراهیمی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 25 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری عنوان کرد: بازار ارز وضعیت نگران کننده ای دارد،ظرف هفته های گذشته متاسفانه به دلیل عدم مدیریت صحیح بازار ارز ارزش پول ملی کشور حدود 25 درصد کاهش پیدا کرده است.

پورابراهیمی:بازار ارز قابل مدیریت است

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این وضعیت هم اثر منفی بر جذب سرمایه گذاری خارجی به واسطه افزایش ریسک سرمایه گذاری دارد و هم دستاورد دولت مبنی بر تک رقمی کردن نرخ تورم را زیر سوال می برد.

این نماینده مجلس تاکید کرد:به نظر می رسد بانک مرکزی توان لازم برای مدیریت بازار ارز را ندارد و انتظار داریم رئیس مجلس در این زمینه به رئیس جمهور تذکر دهد.

وی گفت:بازار ارز قابل مدیریت است و اعتقاد داریم عددی که اکنون معامله می شود؛عدد واقعی نیست و امروز حبابی ایجاد شده و وضعیت تقاضای روانی در بازار ارز افزایش پیدا کرده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان کرد: این کمیسیون جلسات متعددی در این زمینه با محوریت کارشناسان داشته و اعتقاد داریم که راهکارهای عملیاتی قابل احصاء است.

لاریجانی:رئیس بانک مرکزی در موضوع نرخ ارز و راهکارهای مدیریتی آن توضیح دهد

دکترعلی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت:رئیس بانک مرکزی باید توضیح کافی در موضوع نرخ ارز و راهکارهای مدیریتی آن ارائه دهد.

وی ادامه داد:کمیسیون اقتصادی مجلس این موضوع را پیگیری کند،اگر در جلسات به پیشنهاداتی رسیدید؛ارائه کنید همچنین شخصا این موضوع را پیگیری خواهم کرد. /خانه ملت
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
تیتر یک و صفحه نخست روزنامه‌ها 23 بهمن
روزنامه کیهان با عنوان مهم‌ترین پیام راهپیمایی دیروز نوشت: «به‌هم ریختگی جبهه دشمن» و اثبات این ادعا که محاسبات آن‌ها گاهی، چقدر «پرت» است، یکی دیگر از برکات چهلمین سالگی انقلاب اسلامی ایران بود.
پربحث ترین