کد خبر: ۳۱۹۵۷
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۷
تجارت امروز: پزشک جوان که 4 ساعت جراحی موفقی داشت با نجات جان بیمارش به سرنوشت مرگباری دچار شد.
تجارت امروز: پزشک جوان که 4 ساعت جراحی موفقی داشت با نجات جان بیمارش به سرنوشت مرگباری دچار شد.

مادر پیشانی علی را بوسید و او را راهی سفر کرد. پزشک جراح جوان می رفت، تا در یکی از شهرستان های جنوبی استان کار خود را آغاز کند .

در طول مسیر به روز فارغ التحصیلی فکر میکرد و لحظه ای که بعنوان یکی از رتبه های برتر و نخبه در جامعه جراحان معرفی شد. در آن هنگام با خودش عهد کرد ، تا میتواند در راه خدمت به بیماران تلاش نماید . به لحاظ بعد مسافت شهرستان های جنوبی تا مرکز و کمبود جراح بسیاری از بیماران ، فرصت طلایی درمان را از دست می دادند و حالا دکتر میرفت تا این خلا را پر کند.

ساعت 2200 شب بود . جوانی را که در اثر تصادف Crash دچار ضایعه شدید مغزی و نخاعی شده بود در اتاق عمل آماده جراحی نمودند . علی کار خود را شروع کرد . عمل 4 ساعت به طول انجامید اما نتیجه آن رضایت بخش بود . عقربه های ساعت 6 صبح را نشان می داد و دکتر می بایست جهت انجام امور اداری به مرکز استانسفر کند.

خستگی ناشی از عمل باعث سردرد وی شده بود . حدود 35 کیلومتر از مسیر را طی کرده بود که با صدای مهیب بوق کامیون به خود آمد. متاسفانه پزشک جوانی که آمده بود تا ، جان بیماران تصادفی را نجات دهد به علت خواب آلودگی و انحراف به چپ با خودروی کامیونی که از مقابل می آمد برخورد و خودرویش زیر چرخ های کامیون له شد.

امروزه تصادفات بر اساس آمار موجود یکی از بالاترین علل مرگ و میر به شمار می آیند . متاسفانه استاندارد نبودن راه‌ها و جاده ها و عدم احتیاط رانندگان در مواقع خواب آلود و خسته بودن منجر به بروز اتفاقات ناخوشایند و از دست رفتن سرمایه های عظیم انسانی و اجتماعی می شود . امید است مسافران و رانندگان با درنظر گرفتن و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از داغ دیدین خانواده ها ، از دست رفتن سرپرست خانوار و زمین گیر شدن جوانان و نوجوانان جلوگیری نمایند

منبع: رکنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
دریاچه ارومیه به لطف باران های اردیبهشتی نفس کشید
دریاچه ارومیه که سالیانی است با مرگ دست و پنجه نرم می کند به لطف بارش های خاص اردیبهشت امسال نفسی تازه یافته است البته اگر مسئولان بدانند که این شرایط نتیجه عملکرد آنها نیست شاید باعث شود که در برنامه های خود تجدید نظر کنند و فرصت به دست آمده برای احیای این دریاچه را از کف ندهند.
پربحث ترین