کد خبر: ۳۱۹۵۷
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۷
تجارت امروز: پزشک جوان که 4 ساعت جراحی موفقی داشت با نجات جان بیمارش به سرنوشت مرگباری دچار شد.
تجارت امروز: پزشک جوان که 4 ساعت جراحی موفقی داشت با نجات جان بیمارش به سرنوشت مرگباری دچار شد.

مادر پیشانی علی را بوسید و او را راهی سفر کرد. پزشک جراح جوان می رفت، تا در یکی از شهرستان های جنوبی استان کار خود را آغاز کند .

در طول مسیر به روز فارغ التحصیلی فکر میکرد و لحظه ای که بعنوان یکی از رتبه های برتر و نخبه در جامعه جراحان معرفی شد. در آن هنگام با خودش عهد کرد ، تا میتواند در راه خدمت به بیماران تلاش نماید . به لحاظ بعد مسافت شهرستان های جنوبی تا مرکز و کمبود جراح بسیاری از بیماران ، فرصت طلایی درمان را از دست می دادند و حالا دکتر میرفت تا این خلا را پر کند.

ساعت 2200 شب بود . جوانی را که در اثر تصادف Crash دچار ضایعه شدید مغزی و نخاعی شده بود در اتاق عمل آماده جراحی نمودند . علی کار خود را شروع کرد . عمل 4 ساعت به طول انجامید اما نتیجه آن رضایت بخش بود . عقربه های ساعت 6 صبح را نشان می داد و دکتر می بایست جهت انجام امور اداری به مرکز استانسفر کند.

خستگی ناشی از عمل باعث سردرد وی شده بود . حدود 35 کیلومتر از مسیر را طی کرده بود که با صدای مهیب بوق کامیون به خود آمد. متاسفانه پزشک جوانی که آمده بود تا ، جان بیماران تصادفی را نجات دهد به علت خواب آلودگی و انحراف به چپ با خودروی کامیونی که از مقابل می آمد برخورد و خودرویش زیر چرخ های کامیون له شد.

امروزه تصادفات بر اساس آمار موجود یکی از بالاترین علل مرگ و میر به شمار می آیند . متاسفانه استاندارد نبودن راه‌ها و جاده ها و عدم احتیاط رانندگان در مواقع خواب آلود و خسته بودن منجر به بروز اتفاقات ناخوشایند و از دست رفتن سرمایه های عظیم انسانی و اجتماعی می شود . امید است مسافران و رانندگان با درنظر گرفتن و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از داغ دیدین خانواده ها ، از دست رفتن سرپرست خانوار و زمین گیر شدن جوانان و نوجوانان جلوگیری نمایند

منبع: رکنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
تیتر یک و صفحه نخست روزنامه‌ها 23 بهمن
روزنامه کیهان با عنوان مهم‌ترین پیام راهپیمایی دیروز نوشت: «به‌هم ریختگی جبهه دشمن» و اثبات این ادعا که محاسبات آن‌ها گاهی، چقدر «پرت» است، یکی دیگر از برکات چهلمین سالگی انقلاب اسلامی ایران بود.
پربحث ترین