کد خبر: ۳۳۲۸۵
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۲
معاون فنی سازمان اورژانس کشور گفت: تعداد مصدومان چهارشنبه سوری امسال نسبت به سال گذشته 30 درصد کاهش داشته است.

به گزارش تجارت امروز: نوری معاون فنی سازمان اورژانس کشور در گفتگو با خبر صبحگاهی سیما در خصوص آخرین آمار تعداد مصدومان فوتی چهارشنبه سوری 96 اظهار کرد: خوشبختانه کاهش چشمگیری در حوادث چهارشنبه سوری امسال نسبت به سال گذشته در سراسر کشور داشتیم، به طوریکه تعداد مصدومان 30 درصد و میزان بستری ها حدود 50 درصد کاهش داشته است.

وی ادامه داد: تا صبح امروز سه هزار و 450 مصدوم در مراسم چهارشنبه سوری امسال به ثبت رسیده است که این مسئله نشان دهنده کاهش قابل توجه تعداد مصدومان است.

نوری با اشاره به اینکه در سال گذشته از اول اسفند ماه، 16 نفر در مراسم چهارشنبه سوری فوت کردند، افزود: از اول اسفند ماه، چهار نفر در مراسم چهارشنبه سوری کشته شدند که 2 نفر در شب گذشته و 2تن دیگر در روزهای قبل بر اثر حادثه فوت کردند.

معاون فنی سازمان اورژانس کشور با اشاره به اینکه خوشبختانه وضعیت ما از نظر تعداد مصدومان و فوتی بهتر از سال گذشته است، عنوان کرد: 36 درصد از مصدومان امسال بین 8 تا 18 سال دارند که تعداد آقایان بیش از زنان است.

وی ادامه داد: استان های تهران، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی بیشترین حوادث را در چهارشنبه سوری امسال داشتند.

نوری با اشاره به اینکه اورژانس کشور و صدا و سیما آموزش های خوبی جهت پیشگیری از حوادث در خصوص مراسم چهارشنبه سوری داده اند، تاکید کرد: خوشبختانه در مراسم چهارشنبه سوری امسال شاهد کاهش قابل ملاحظه ای از نظر تعداد مصدومان و فوتی ها بودیم که امیدوارم با تشدید این اقدامات بتوانیم کاهش بیشتر آمار و تلفات را در سال آینده تجربه کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: