کد خبر: ۳۴۴۲۸
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۵
دختر جوان وقتی برای خودنمایی و پیدا کردن شوهر به بدحجابی روی آورد، نمی دانست خیلی زود به دامنش لکه دار خواهد شد و باید غم بزرگی را تا آخر عمرش به دوش بکشد.

 دختر جوان وقتی برای خودنمایی و پیدا کردن شوهر به بدحجابی روی آورد، نمی دانست خیلی زود به دامنش لکه دار خواهد شد و باید غم بزرگی را تا آخر عمرش به دوش بکشد.

به گزارش تجارت امروز، زن جوان با چشمانی پر از اشک از زندگی اش گفت:دیگر در میان اقوام آبرویی برایم نمانده است. خودم کردم که لعنت برخودم باد. ای کاش سر نوشتم چنین رقم نخورده بود...
خانم جوان پس از شرکت در جلسه آموزشی کارشناس پلیس پیرامون عفاف و حجاب به مرکز مشاوره پلیس مراجعه کرد و گفت: از لحاظ مادی چیزی کم و کسر نداشتیم و محیط خانه سرشار از آرامش بود. اما از روزی که پای ماهواره به خانه ما باز شد آرامش به ما پشت کرد و هر روز پدرم به بهانه های مختلف با مادرم جنگ و دعوا راه می انداخت.
وی افزود:برای من و خواهر بزرگترم تحمل چنین شرایطی سخت شده بود. چشم انتظار خواستگار بودیم که زودتر از این محیط فرار کنیم و به آرامش برسیم، دست تقدیر با خواهرم یار بود و با حضور اولین خواستگار راهی خانه بخت شد.
بعد از مدتی با رفتن خواهرم خیلی احساس تنهایی می کردم. 25 سال از عمرم می گذشت و من با آرزو های زیادی که در سر داشتم روزگار سپری می کردم. با این حال خیال پردازی هایم آرامم می کرد. در ذهنم نقشه زیبایی از زندگی ام ترسیم کرده بودم اما با واقعیت فاصله ی فراوان داشت.
زن جوان ادامه داد: بعد از مدتی امیدم نا امید شد دیگر تحمل این چشم انتظاری را نداشتم و سعی کردم با خودنمایی کاری کنم که زودتر راهی خانه بخت شوم. اما با این خود نمایی و نامناسب بودن حجابم انگشت نمای فامیل شده بودم و دیگر چیزی برایم مهم نبود. حتی نصیحت های دلسوزانه! وقتی به خودم آمدم که دیگر دیر شده بود. فریب عشق دروغین و هوس بازی های پسری در فامیل را خوردم و او دامنم را لکه دار کرد. خانواده ام که متوجه شدند با دخالت بزرگان فامیل ما را به عقد هم در آوردند. اما دیگر در میان اقوام آبرویی برایم نمانده است. خودم کردم که لعنت برخودم باد. ای کاش سرنوشتم چنین رقم نخورده بود.
خلاصه با آبرویی برباد رفته و کوله باری از احساس شرم و گناه زندگی مشترکی را آغاز کردم و اکنون سه سال از ازدواجم می گذرد و غیر از زخم زبان فامیل چیزی نشنیده ام و همچنان به دنبال آرامش هستم. نمی دانم برای رهایی از این وضعیت باید چه کاری انجام دهم شما راهنمایی ام کنید و....
نظریه کارشناس
از ابتدای خلقت عفت و پاکدامنی با آفرینش زن همراه بوده است. پاکدامنی و نجابتی که در هویت زن جایگاه ویژه و مهمی دارد و خود زنان هم خواهان آن هستند.
از عوامل بدحجابی می توان به خودنمایی و عدم موفقیت در ازدواج اشاره کرد و متاسفانه فراهم نبودن شرایط ازدواج آسان برای جوانان هم به این مسئله بیشتر دامن زده است زیرا بعضا دختران جوان خود نمایی و بدحجابی را وسیله ای برای ازدواج موفق و ارضای غرایز خود می پندارند.
آنان تصور می کنند با خودآرائی می توانند جوانان را به سمت خود جلب کنند و سرانجام با شوهر ایده آل شان ازدواج کنند ولی در بیشتر مواقع نه تنها موفق نمی شوند بلکه وقتی آگاه و بیدار می شوند که خود را در مرداب فساد و تباهی می بینند.

منبع: رکنا

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
آئودی ای-ترون بر روی یک پلتفرم الکتریکی جدید
در این خودرو از دو موتور الکتریکی در قسمت عقب و جلوی خودرو استفاده شده تا کلیه چرخ‌ها به صورت محرک باشند و خودرو از قابلیت سامانه چهارچرخ محرک بهره‌مند گردد.
پربحث ترین