کد خبر: ۳۵۰۵۰
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۸
حمایت از کالای ایرانی، یک ضرورت ملی است. همه کشورها امروزه به دنبال دستیابی به این مهم هستند که واردات را به حداقل ممکن کاهش داده و نه تنها به سمت مصرف تولیدات داخلی بروند بلکه بتوانند مازاد آن را هم صادر کنند. همین جنگ اقتصادی که اخیرا بین دو کشور امریکا و چین در ارتباط با بحث تعرفه ها درگرفته، نمونه بارز دفاع از تولید ملی است. حتی با وجود اینکه همواره بحث تجارت آزاد در قوانین کشورها مطرح بوده اما امروزه شاهدیم که همان کشورهای مدعی به دنبال وضع تعرفه و سیاست های حمایتی از تولیدات ملی هستند. ناسیونالیسم اقتصادی بار دیگر بین کشورها در حال شکل گیری است.

به گزارش تجارت امروز، حمایت از کالای ایرانی، یک ضرورت ملی است. همه کشورها امروزه به دنبال دستیابی به این مهم هستند که واردات را به حداقل ممکن کاهش داده و نه تنها به سمت مصرف تولیدات داخلی بروند بلکه بتوانند مازاد آن را هم صادر کنند. همین جنگ اقتصادی که اخیرا بین دو کشور امریکا و چین در ارتباط با بحث تعرفه ها درگرفته، نمونه بارز دفاع از تولید ملی است. حتی با وجود اینکه همواره بحث تجارت آزاد در قوانین کشورها مطرح بوده اما امروزه شاهدیم که همان کشورهای مدعی به دنبال وضع تعرفه و سیاست های حمایتی از تولیدات ملی هستند. ناسیونالیسم اقتصادی بار دیگر بین کشورها در حال شکل گیری است. 
ضرورت ایجاب می کند که ما هم به سمت حمایت از تولید ملی خودمان برویم تا بتوانیم اشتغالزایی کرده و با معضل بیکاری مقابله کنیم. ما راهی جز حرکت در این مسیر نداریم. این یک راهکار علمی و وطن پرستانه است که اتفاقا در سطوح مختلف باید آن را دنبال کرد. سیاستگذاری‎ها در مجلس و دولت باید به سمت و سویی حرکت کنند که مردم را به سمت مصرف کالای داخلی سوق دهند.

از سوی دیگر مردم هم برای پیشرفت جامعه و رفاه حال خود و ایجاد اشتغال در کشور، باید به سمت این فرهنگ بروند که جنس ایرانی را بر نوع مشابه خارجی آن ترجیح دهند و همین موضوع تبدیل به فرهنگی فراگیر در میان آنان شود.
متاسفانه فرهنگ غالب ایرانیان عدم توجه به کالای داخلی و میل به استفاده از تولیدات خارجی است. به شکلی که می توان گفت که ما همواره به دنبال استفاده از اجناس خارجی هستیم؛ در صورتیکه برخلاف تفکر عامه اجناس خارجی در برابر تولیدات داخلی از مرغوبیت آنچنان بالایی هم برخوردار نیستند. حال اگر مصرف کننده داخلی خود به سراغ استفاده از کالای داخلی برود با رقابتی کردن بازار، می تواند در بهبود کیفیت آن نیز موثر باشد.

بنابراین، باید سیاست هایی را تنظیم و فرهنگی را در کشور نهادینه کنیم که مردم به سمت کالای خارجی نروند و این اندیشه ای که از گذشته حکمفرما بوده مبنی بر این که جنس خارجی بهتر از کالای داخلی است، منسوخ شده و استفاده از این اجناس دیگر ارزش تلقی نشود. 
باید کاری کنیم که استفاده از کالای داخلی به عنوان ارزش تلقی شود تا از این مسیر با حمایت از تولیدات ملی خودمان به رشد و رونق تولید در کشور کمک کنیم. البته در این مسیر تولیدکنندگان ایرانی هم باید وضعیت مصرف جامعه را در نظر داشته باشند و با ارتقای تولیدات خود بتوانند طرفداران بیشتری جذب کنند.

منبع: خبرآنلاین

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
آئودی ای-ترون بر روی یک پلتفرم الکتریکی جدید
در این خودرو از دو موتور الکتریکی در قسمت عقب و جلوی خودرو استفاده شده تا کلیه چرخ‌ها به صورت محرک باشند و خودرو از قابلیت سامانه چهارچرخ محرک بهره‌مند گردد.
پربحث ترین