کد خبر: ۳۵۱۱۳
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، تیم بازرسان سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی به منظور تحقیقات درباره حمله‌ شیمیایی در دوما فردا چهارشنبه وارد این شهر می‌شود.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، تیم بازرسان سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی به منظور تحقیقات درباره حمله‌ شیمیایی در دوما فردا چهارشنبه وارد این شهر می‌شود.

به گزارش تجارت امروز،  یکی از مسئولان وزارت دفاع روسیه در کنفرانسی مطبوعاتی در شهر لاهه اظهار داشت: امروز (سه‌شنبه) یک تیم امنیتی از سازمان ملل برای بررسی مسیر به شهر دوما می‌رود و سپس فردا (چهارشنبه) یک تیم از کارشناسان سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی برای تحقیقات درباره حمله‌ای شیمیایی در دوما چهارشنبه وارد این شهر خواهد شد.

قرار بود که تیم کارشناسان سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی روز دوشنبه وارد شهر دوما شوند اما رئیس این سازمان به مسئولان روسی و سوری اعلام کرد عدم ورود تیم به دوما به خاطر دلایل امنیتی بوده است.

برخی کشورهای غربی و روسیه یکدیگر را به مانع‌تراشی در مسیر اجرای تحقیقات درباره استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه و خلل در روند ورود تیم بازرسان سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی به دوما متهم می‌کنند.

تیم حقیقت‌یاب سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی روز شنبه که آمریکا، انگلیس و فرانسه حملاتی هوایی را علیه پایگاه‌هایی در سوریه اجرا کردند، وارد سوریه شد.

منبع: سیریا نیوز

مطالب مرتبط
برچسب ها: سوریه ، دوما ، شیمیایی
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
تیتر یک و صفحه نخست روزنامه‌ها 23 بهمن
روزنامه کیهان با عنوان مهم‌ترین پیام راهپیمایی دیروز نوشت: «به‌هم ریختگی جبهه دشمن» و اثبات این ادعا که محاسبات آن‌ها گاهی، چقدر «پرت» است، یکی دیگر از برکات چهلمین سالگی انقلاب اسلامی ایران بود.
پربحث ترین