کد خبر: ۳۵۲۸۹
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۵
خبرگزاری فرانسه مدعی شد که نیروهای کرد شمال سوریه یک آلمانی سوری‌تبار را که متهم به نقش‌آفرینی در حملات ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ در آمریکا است، دستگیر کردند.
خبرگزاری فرانسه مدعی شد که نیروهای کرد شمال سوریه یک آلمانی سوری‌تبار را که متهم به نقش‌آفرینی در حملات ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ در آمریکا است، دستگیر کردند.

به گزارش تجارت امروز،  خبرگزاری فرانسه مدعی شد که یکی دیگر از متهمان حوادت ۱۱ سپتامبر در شمال سوریه دستگیر شده است.

بنا بر اعلام این خبرگزاری، نیروهای کرد شمال سوریه «محمد حیدر زمار» آلمانی سوری تبار را که متهم به شرکت در طراحی حادثه ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ در آمریکاست دستگیر کردند.

یک فرمانده ارشد نظامی که خواست نامش فاش نشود، گفت: زمار هم اکنون در بازداشت نیروهای کرد شمال سوریه بسر می برد و تحت بازجویی قرار دارد.

زمار ۵۷ ساله متهم به تاسیس شبکه هامبورک و تجهیز گروهی از هواپیما ربایان انتحاری است که حملاتی را در آمریکا انجام دادند و القاعده مسئولیت آنها را بر عهده گرفت.

وی در دسامبر سال ۲۰۰۱ در یک عملیات امنیتی در مغرب که نیروهایی از سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) نیز شرکت داشتند دستگیر و بعد از دو هفته به مقام های سوری تحویل شد.

رسانه ها از زمار به عنوان یکی از عناصر کلیدی حوادث ۱۱ سپتامبر و فردی یاد کرده اند که احتمالا آموزش ربایندگان هواپیما را در اردوگاه های بن لادن در افغانستان بر عهده داشته است.

منبع: فرانسه
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
تیتر یک و صفحه نخست روزنامه‌ها 23 بهمن
روزنامه کیهان با عنوان مهم‌ترین پیام راهپیمایی دیروز نوشت: «به‌هم ریختگی جبهه دشمن» و اثبات این ادعا که محاسبات آن‌ها گاهی، چقدر «پرت» است، یکی دیگر از برکات چهلمین سالگی انقلاب اسلامی ایران بود.
پربحث ترین