کد خبر: ۳۵۳۴۰
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۲
یک بار، دو بار، سه بار و چندین بار. جمله را درست شنیدند: «به ما این دختر خوشگل‌ها رو نشون بده!» از مجلس شورای اسلامی چنین صدایی آمد. این جمله در فضای مجازی حکم بمب را دارد؛ بیشتر حساب‌ها و کانال‌ها در تلگرام، توییتر و اینستاگرام که باز شود، این جمله به گوش می‌رسد.

«این نخستین بار نیست که در مجلس حوادثی دور از شأن آنجا اتفاق می‌افتد؛ سلفی با موگرینی در جریان مراسم تحلیف روحانی، صحنه‌های گلابی‌خوردن قاضی‌پور و از همه پر سر و صداتر، ضرب‌وشتم خبرنگار روزنامه ایران توسط نادر قاضی‌پور، نماینده ارومیه تنها نمونه‌هایی از این رفتارهاست. البته حمله «هاجر چنارانی» با پایه میکروفن به یکی از مسئولان استانداری خراسان رضوی در یک مراسم را هم نباید از یاد برد. حالا باید دید این بار با فردی که گفته «به ما این دختر خوشگل‌ها رو نشون بده!» چه برخوردی خواهد شد.»

به گزارش تجارت امروز، روزنامه شرق نوشت: «روز سه‌شنبه «جهانبخش محبی‌نیا» مشغول صحبت درباره یک طرح در مجلس بود. میان دو جمله‌اش سکوت کرد تا نفسی بگیرد. صدای مجلس از رادیو پخش مستقیم می‌شد. در‌ حالی‌ که محبی‌نیا ساکت بود، ناگهان صدایی دورتر از میکروفن اصلی به گوش رسید: «به ما این دختر خوشگل‌ها رو نشون بده!» آنها که زنده گوش می‌دادند، شوکه شدند و آنها هم که نشنیده بودند، از آرشیو رادیو بیرون کشیدند و در فضای مجازی به اشتراک گذاشتند؛ یک بار، دو بار، سه بار و چندین بار. جمله را درست شنیدند: «به ما این دختر خوشگل‌ها رو نشون بده!» از مجلس شورای اسلامی چنین صدایی آمد. این جمله در فضای مجازی حکم بمب را دارد؛ بیشتر حساب‌ها و کانال‌ها در تلگرام، توییتر و اینستاگرام که باز شود، این جمله به گوش می‌رسد: «به ما این دختر خوشگل‌ها رو نشون بده!» درباره این که چه کسی این جمله را گفته، اسامی مختلفی مطرح شده است. حالا حجت‌الاسلام «علیرضا سلیمی»، نماینده محلات در مجلس که عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان هم هست، از دو احتمال در رابطه با «به ما این دختر خوشگل‌ها رو نشون بده!» صحبت می‌کند.

او به «شرق» می‌گوید: «دو احتمال مطرح است: اول این که ممکن است صداگذاری شده باشد که هیات نظارت به صورت ویژه قرار است پیگیری کند.»

او در پاسخ به این که این صدا در پخش زنده رادیو شنیده شده، چطور ممکن است صداگذاری شده باشد، گفت: «از بحث‌هایی که با آقای «کیایی»، مدیر روابط عمومی مجلس و بعضی نمایندگان و برخی اعضای هیات‌رئیسه داشتیم، این بود که ممکن است صداگذاری شده باشد که در حال پیگیری هستند.»

او افزود: «اگر صدا‌گذاری شده باشد، باید دید چه کسانی این کار را کرده‌اند.»

او درباره احتمال دوم هم گفت: «ممکن است که واقعیت داشته باشد که در آن صورت در هیات نظارت بررسی می‌کنیم که چه کسی بوده.»

او درباره اسامی مطرح‌شده هم گفت: «اسامی‌ای که مطرح شده، واقعیت ندارد و ممکن است دوستی و دشمنی با برخی نمایندگان وجود داشته باشد.»

او افزود: «به صورت ویژه از طریق هیات نظارت پیگیری می‌کنیم. گفتیم که کل فیلم را بازبینی کنیم.»

او در پاسخ به این که فیلم کدام بخش از مجلس قرار است، بازبینی شود، گفت: «کل فیلم؛ قسمت هیات رئیسه و کل اطراف آقای محبی‌نیا و همین‌طور از نظر فنی بررسی شود که آیا امکان دارد دو تا میکروفن هم‌زمان باز باشد؟»

او درباره جلسه هیات نظارت هم گفت که قرار است هفته آینده جلسه تشکیل و بررسی شود. او گفت که «اگر این صدا اصالت داشته باشد، در هیات نظارت با فرد گوینده برخورد خواهد شد.»

در همین حال تعدادی از نمایندگان مجلس در نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی، خواستار رسیدگی به پخش «به ما این دختر خوشگل‌ها رو نشون بده» از تریبون روز سه‌شنبه مجلس و برخورد با فرد خاطی شدند. «علیرضا رحیمی»، نماینده تهران به «ایسنا» گفته که «تعدادی از نمایندگان با سلایق مختلف سیاسی نامه‌ای به هیات‌رئیسه و رئیس مجلس تنظیم کردند و خواستار بررسی حاشیه‌های پیش‌آمده هنگام نطق یکی از نمایندگان در جلسه سه‌شنبه شدند.»

به گفته او «این اتفاق باعث رنجش و کدورت هم‌وطنان به‌ خصوص بانوان شد. ما در این نامه از هیات‌رئیسه درخواست رسیدگی و برخورد لازم با فرد مربوطه را داشتیم. البته هنوز محرز نیست که این صدا متعلق به نماینده یا اشخاص دیگری است که به ندرت در بین جایگاه نمایندگان تردد می‌کنند.»

این عضو هیات‌رئیسه فراکسیون امید تأکید کرد: «مهم آن است که اتفاقی خلاف شئونات اخلاقی و عرفی در مجلس رخ داده، هیات‌رئیسه نسبت به این مهم مسئول است و باید برخورد کند.»

او درباره نحوه برخورد هیات‌رئیسه گفت: «هیات‌رئیسه می‌تواند دو نوع برخورد داشته باشد؛ یکی این که موضوع را برای رسیدگی به هیات‌رئیسه ارجاع دهد و دیگر این که مستقیم فرد یا گروهی را مأمور رسیدگی کند.»

نامه به لاریجانی

رحیمی همچنین به بازبینی فیلم جلسه اشاره کرد و گفت: «به لحاظ اهمیت موضوع شخصا فیلم جلسه دیروز را بازبینی کردم. صدا ساختگی نیست. صدایی است که داخل صحن بوده اما به‌ هیچ‌ وجه هویت صدا و شخص قابل تشخیص نیست چون صحنه تصویربرداری نشده است.»

به این ترتیب می‌توان گفت فرضیه صداگذاری به کل مردود است. این نماینده مجلس همچنین گفت که فراکسیون زنان به‌ شدت پیگیر این نامه است. در متن نامه مذکور که به لاریجانی رئیس مجلس نوشته‌ شده، آمده: «در جلسه علنی روز سه‌شنبه ۹۷/١/۲۸ هم‌زمان با نطق آقای محبی‌نیا، صدای دیگری از زبان فردی در تریبون مجلس در رسانه‌ها پخش شده که حاوی کلمات زشت و خلاف شئونات و آموزه‌های اسلامی است. این موضوع باعث جریحه‌دارشدن قلوب ملت شریف و نمایندگان مجلس شورای اسلامی شده است. لذا مقتضی است دستور فرمایید فورا موضوع جهت رسیدگی و اعمال مجازات قانونی مرتکب در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان یا دیگر مراجع قانونی اقدام شود.»

البته این نخستین بار نیست که در مجلس حوادثی دور از شأن آنجا اتفاق می‌افتد؛ سلفی با موگرینی در جریان مراسم تحلیف روحانی، صحنه‌های گلابی‌خوردن قاضی‌پور و از همه پر سر و صداتر، ضرب‌وشتم خبرنگار روزنامه ایران توسط نادر قاضی‌پور، نماینده ارومیه تنها نمونه‌هایی از این رفتارهاست. البته حمله «هاجر چنارانی» با پایه میکروفن به یکی از مسئولان استانداری خراسان رضوی در یک مراسم را هم نباید از یاد برد. حالا باید دید این بار با فردی که گفته «به ما این دختر خوشگل‌ها رو نشون بده!» چه برخوردی خواهد شد.

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
با لندور دیفندر 2020 آشنا شوید
پس از سال‌ها نسل جدید لندرور دیفندر معرفی شد. این مدل همچنین پس از 20 سال غیبت به صورت رسمی به بازار خودروی آمریکای شمالی قدم می‌گذارد.
پربحث ترین