کد خبر: ۳۵۷۱۳
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۰
معاون هماهنگ کننده ارتش، از آمادگی پذیرش ناوهای ارتش ژاپن و همچنین اعزام ناوگروه‌های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به کشور ژاپن خبر داد.
به گزارش تجارت امروز، امیر دریادار حبیب الله سیاری رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز سه‌شنبه 4 اردیبهشت در حاشیه اجلاس فرماندهان نیروی دریایی کشورهای حاشیه اقیانوس هند (IONS) که از روز گذشته در تهران آغاز شده با دریابان یامامورا جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش ژاپن دیدار و گفت‌وگو کرد.

سیاری در این دیدار با اشاره به موقعیت بسیار ویژه و استراتژیک ایران گفت: ما همواره دنبال این هستیم که از ظرفیت های مختلف برای پیشرفت استفاده کنیم و بر همین اساس خواهان توسعه روابط با کشورهای دوست هستیم.

وی افزود: کشور ژاپن موقعیت بسیار حساسی در شرق آسیا دارد و ما تمایل داریم که با این کشور مستقل ارتباط در سطوح مختلف داشته باشیم، البته این ارتباط بدون دخالت بیگانگان خواهد بود.

معاون هماهنگ کننده ارتش تصریح کرد: ژاپن کشوری دریایی است و ما تمایل داریم در حوزه نیروی دریایی ارتباطات‌مان را با شما بیشتر کنیم، البته در زمینه های هوایی و زمینی نیز می‌توانیم همکاری های خوبی داشته باشیم.

سیاری ادامه داد: در حوزه تکنولوژیک نیز، ایران و ژاپن در سطح خوبی قرار دارند، ولی ما می توانیم همکاری ها در این زمینه را افزایش دهیم البته در حوزه رزمایش‌های دریایی نیز امکان پذیر است که رزمایش‌های مشترکی میان دو کشور برگزار شود.

معاون هماهنگ کننده ارتش با بیان اینکه در حوزه تبادل اطلاعات نیز ایران و ژاپن می‌توانند همکاری‌های خوبی داشته باشند، از آمادگی پذیرش ناوهای ارتش ژاپن و همچنین اعزام ناوگروه‌های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به کشور ژاپن خبر داد.

در این دیدار همچنین دریابان یامامورا جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش ژاپن با تشکر از دعوت ایران از وی برای حضور در این اجلاس گفت: ما امیدوار به افزایش سطح روابط نظامی میان دو کشور ایران و ژاپن هستیم و حتماً باید در این زمینه گام‌های بلندی برداریم.

وی افزود: از لحاظ همکاری‌های آموزشی ما می‌توانیم این همکاری را آغاز کنیم، البته در حوزه‌های مختلف دیگر نیز آمادگی خود را اعلام می‌کنیم. در خلیج عدن که کشتی‌های جنگی ما نیز همچون کشتی های جنگی ایران حضور دارند؛ فکر می کنم که سطح تعاملات دو کشور در حوزه مقابله با دزدی دریایی در خلیج عدن می‌تواند افزایش یابد، از این رو وقتی به کشورم بازگردم دستور خواهم داد که سطح تعاملات میان ما و شما در خلیج عدن افزایش یابد.

جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش ژاپن در پایان سخنانش تاکید کرد: ما این آمادگی را داریم که در حوزه نیروی هوایی نیز با شما همکاری کنیم ، از این رو از شما خواهش می کنم که پیشنهادات خود را در این زمینه به ما منتقل کنید.

/باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
با لندور دیفندر 2020 آشنا شوید
پس از سال‌ها نسل جدید لندرور دیفندر معرفی شد. این مدل همچنین پس از 20 سال غیبت به صورت رسمی به بازار خودروی آمریکای شمالی قدم می‌گذارد.
پربحث ترین