کد خبر: ۳۶۳۳۰
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۹
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس رویکرد اصلی این سازمان را آموزش شهروندان به‌ویژه کودکان و نوجوانان دانست و افزود: آموزش‌ها باید در سه رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در قالب کارگاه‌های مختلف برگزار شود.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس رویکرد اصلی این سازمان را آموزش شهروندان به‌ویژه کودکان و نوجوانان دانست و افزود: آموزش‌ها باید در سه رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در قالب کارگاه‌های مختلف برگزار شود.

 به گزارش تجارت امروز، بازی مقابله با بحران، یک دوره آموزشی برای کودکان و نوجوانان است که به‌منظور آموزش برخورد در مواقع بحرانی برگزار می‌شود تا در مواقع بحرانی مانند زلزله، آتش‌سوزی‌ها و حوادث غیرمترقبه کودکان بتوانند برخورد لازم و مناسب را انجام دهند.

احیای قلب، اطفای حریق با کپسول و اطفای حریق با سطل همراه با ایجاد یک زنجیره انسانی توسط کودکان از محل آتش‌سوزی تا محل برداشت آب و برگرداندن سطل خالی در جهت عکس از جمله آموزش‌هایی است که داده می‌شود.

آموزش فیکس کردن وسایل منزل از دیگر بخش‌های بازی مقابله با بحران است. سعی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس بر این است که این‌گونه آموزش‌ها را برای سنین پایه در تمام محلات بندرعباس برگزار کند تا از این طریق فرهنگ‌سازی لازم در خصوص مقابله با بحران انجام شود.

فرجام دانش روز گذشته(10 اردیبهشت) در آیین ثبت جهانی بازی مقابله با بحران در ایران با بیان اینکه امدادگران اصلی در مواقع بروز بحران خود شهروندان هستند، گفت: شهروندان باید چگونگی حفاظت از خود در برابر حوادث را آموزش ببینند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس رویکرد اصلی این سازمان را آموزش شهروندان به‌ویژه کودکان و نوجوانان دانست و عنوان کرد: آموزش‌ها باید در سه رده سنی کودکان و نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در قالب کارگاه‌های مختلف برگزار شود.

آتش پاد دوم دانش با اشاره به اینکه واحد آموزش این سازمان سالانه 36 هزار نفر را آموزش می‌دهد، خاطرنشان کرد: اولین شهر در ایران هستیم که توانست بازی آموزش مقابله با بحران را برای اولین بار در کشور به ثبت برساند.

این مقام مسئول با بیان اینکه اگر اتفاقی رخ دهد، همه به دنبال نجات خانواده خود می‌روند، که این‌یک اصل ذاتی است، و ادامه داد: بندرعباس اولین نقطه در ایران و پانزدهمین نقطه در جهان است که توانسته بازی مقابله با بحران را به ثبت برساند.

به گزارش تجارت امروز، در پایان این آیین از سمت رئیس دفتر سازمان همکاری‌های بین‌المللی ژاپن در ایران (جایکا) گواهینامه ثبت بازی مقابله با بحران به سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس، به‌عنوان اولین شهر ایران که این بازی را در کشور بومی‌سازی و به اجرا گذاشته است، اهدا شد.

/ایسنا

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
آئودی ای-ترون بر روی یک پلتفرم الکتریکی جدید
در این خودرو از دو موتور الکتریکی در قسمت عقب و جلوی خودرو استفاده شده تا کلیه چرخ‌ها به صورت محرک باشند و خودرو از قابلیت سامانه چهارچرخ محرک بهره‌مند گردد.
پربحث ترین