کد خبر: ۳۶۹۸۰
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۸
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در واکنش به درگیری‎ها میان ارتش سوریه و صهیونیست‏ها مدعی تخریب کامل زیرساخت‎های ایران در سوریه شد.
به گزارش تجارت امروز، آویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در واکنش به تبادل آتش میان ارتش سوریه و نیروهای متجاوز صهیونیست مدعی شد تقریباً همه زیرساخت‌های ایران در سوریه مورد هدف قرار گرفته و نابود شده است.

وی که در کنفرانس امنیتی «هرتزلیا» در تل‌آویو سخنرانی می‌کرد، با تکرار ادعاهای پیشین خود افزود: اجازه نخواهیم داد ایران از سوریه به عنوان پایگاهی برای اقدام علیه اسرائیل استفاده کند. این سیاست آشکار ما است و به آن ادامه می‌دهیم.

لیبرمن در ادامه ادعاهای خود افزود: اگر با بارانی از موشک مواجه شویم، با سیل پاسخ آن را خواهیم داد.

وی همچنین دفاع موشکی ارتش سوریه را به ایران نسبت داد و مدعی شد: ایرانی‌ها برای حمله به تمامیت ارضی ما تلاش کردند حال‌آنکه حتی یک موشک هم به اسرائیل نرسید و بعضی در خاک سوریه سقوط کرده و برخی دیگر هم هدف سامانه گنبد آهنی قرار گرفتند.

لیبرمن در ادامه گزافه‌گویی‌های خود بدون توجه به اشغال اراضی فلسطینیان افزود: بگذارید روشن کنم که ما مثل ایرانی‌ها دنبال کشورگشایی و ایجاد مرزهای جدید نیستیم و این تنها به اسرائیل محدود نمی‌شود و شاهد این مسئله در یمن، لبنان و آفریقا هم هستیم.

وی در نهایت مدعی شد رژیم صهیونیستی هیچ دخالتی در سوریه ندارد و مایل به تشدید تنش نیست (!) و قصدشان فقط آمادگی برای رویارویی با همه احتمالات است.
به ادعای این وزیر جنگ‌طلب، رژیم صهیونیستی با این حقیقت مواجه است که ایران دنبال حمله به اسرائیل و صدمه زدن به آن است.

/ آروتز شوا

مطالب مرتبط
برچسب ها: سوریه ، ایران ، لیبرمن
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
تیتر یک روزنامه‌های صبح کشور
روحانی خطاب به امریکا؛ صلح در برابر صلح، تهرانی‌ها در صدر برترین‌های کنکور، سلامت مردم زیر تیغ سهمیه‌ها، تسویه حساب ژئوپلیتیک در زمین سوریه، تکرار تراژدی خصوصی ‏سازی در ایران، تکریم وزیر تحریم‌شده، جزئیات اجرای حذف۴ صفر از پول ملی، برق هسته‌ای چقدر هزینه دارد؟، ایران برنده جنگ تجاری چین و امریکا، چرا دشمن از «ایرانِ پرجمعیت» هراس دارد؟ و دام ترامپ برای جانسون تازه‌کار از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
پربحث ترین