کد خبر: ۳۷۷۲۶
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴
انصارالله یمن با موشک کاتیوشا پایگاه‌های ارتش عربستان در نجران و جیزان را هدف گرفت.

انصارالله یمن با موشک کاتیوشا پایگاه‌های ارتش عربستان در نجران و جیزان را هدف گرفت.

به گزارش تجارت امروز، یک منبع نظامی یمنی اعلام کرد که انصارالله روز شنبه با موشک کاتیوشا و خمپاره تجمعات ارتش عربستان در مرکز السمنه و شمال پایگاه العبادیه در جیزان را هدف قرار داد. همچنین انصارالله ارتش عربستان و نیروهای دولت مستعفی یمن را در پایگاه المناره و رقابه صله در نجران با موشک و خمپاره هدف قرار داد.

به گفته این منبع دو سرباز یمنی وابسته به دولت مستعفی به دست تک‌تیراندازهای انصارالله در غرب پایگاه السدیس در نجران کشته شدند و یک خودروی نظامی نیز منهدم شد.

در همین راستا، ترکی المالکی، سخنگوی رسمی نیروهای ائتلاف عربی مدعی شد که نیروهای دفاع هوایی عربستان یک موشک بالستیک را رهگیری کرده و موشک دیگر در منطقه غیرمسکونی ساقط شده است.

وی گفت که این دو موشک به سمت شهر خمیس مشیط شلیک شده است و این اقدام "متجاوزانه" و با هدف "تهدید امنیت عربستان و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی است."

از آغاز عملیات نظامی ائتلاف عربی در یمن در مارس ۲۰۱۵ انصارالله ۱۳۲ موشک و ۶۶ هزار و ۲۹۸ خمپاره به عربستان شلیک کرده است.

از سوی دیگر فهد بن ترکی بن عبدالعزیز، فرمانده نیروهای مشترک عربستان گفت: به رغم گسترش دامنه جنگ و "عدم پایبندی حوثی‌ها" به هرگونه قوانینی یا ارزش اخلاقی اما زمان سرنوشت‌ساز و نهایی شدن اوضاع در یمن نزدیک شده است.

وی گفت: عملیات نظامی برای تحقق اهداف استراتژیک ادامه دارد. "دشمنی" روبروی ماست که همواره روش خود را عوض می‌کند.جنگ در مرحله آخر و نهایی است. در تمامی جنگ‌ها مرحله ثبات و حفظ امنیت بعد از جنگ وجود دارد و این مرحله از اهمیت مرحله جنگ برخوردار است.

وی تأکید کرد که تا زمان برقراری "ثبات و امنیت کامل" ائتلاف عربی به عملیات خود ادامه می‌دهد.

وی مشارکت نیروهای سودانی در عملیات ائتلاف عربی در جنوب و استان صعده و شمال و عدن و حضرموت را ستود.

/اسپوتنیک

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
تیتر یک روزنامه‌های صبح کشور
روحانی خطاب به امریکا؛ صلح در برابر صلح، تهرانی‌ها در صدر برترین‌های کنکور، سلامت مردم زیر تیغ سهمیه‌ها، تسویه حساب ژئوپلیتیک در زمین سوریه، تکرار تراژدی خصوصی ‏سازی در ایران، تکریم وزیر تحریم‌شده، جزئیات اجرای حذف۴ صفر از پول ملی، برق هسته‌ای چقدر هزینه دارد؟، ایران برنده جنگ تجاری چین و امریکا، چرا دشمن از «ایرانِ پرجمعیت» هراس دارد؟ و دام ترامپ برای جانسون تازه‌کار از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
پربحث ترین