کد خبر: ۳۷۸۳۶
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۰
مردم مناطق کوهمرۀ و چنارشاهیجان از 21 سال پیش، تقاضای شهرستان شدن داشتند.
به گزارش تجارت امروز؛ سخنگوی کمیسیون شوراها در مجلس شورای اسلامی به قرائت گزارش وزارت کشور درباره درگیری های کازرون اشاره کرد و گفت: بر اساس این گزارش، مردم مناطق کوهمرۀ و چنارشاهیجان از 21 سال پیش، تقاضای شهرستان شدن داشتند.

اصغر سلیمی در تشریح جلسه امروز- سه شنبه- کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: معاونین وزارت کشور برای توضیح در خصوص مشکلات پیش آمده در منطقه کازرون در جلسه حاضر شدند. طبق گزارش مسئولان، از 21 سال گذشته مردم مناطق کوهمرۀ و چنارشاهیجان تقاضای شهرستان شدن را داشتند که البته طی 2 سال گذشته پیگیری ها شدت یافته است.
سلیمی با اشاره به اینکه وزارت کشور سه مرتبه برای بررسی های میدانی منطقه مذکور کارشناس اعزام کرده است، افزود: طبق گفته مسئولان با توجه به اینکه کوهمرۀ و چنارشاهیجان موقعیت سوق الجیشی دارد، تبدیل شدن به شهرستان برای مردم منطقه دارای اهمیت است.
نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در اسفند ماه موضوع مذکور در دولت مورد موافقت قرار می گیرد که در آن زمان مردم در مقابل فرمانداری تجمع می کنند و خواستار جدانشدن دشت برم و چند روستا از کازرون می شوند.
وی افزود: بر اساس گزارش مسئولان، در 26 اردیبهشت ماه در فضای مجازی مطلبی منتشر می شود مبنی بر اینکه به هیچ عنوان در کازرون نباید جدایی ایجاد شود که با تجمع مردم مواجه شده و منجر به تجمع و دستگیری برخی افراد می شود.
سلیمی گفت: طبق نظر اعضای کمیسیون، هیات حقیقت یاب متشکل از نمایندگان مجلس به این منطقه اعزام و پس از بررسی، نتیجه را به کمیسیون ارائه خواهند کرد.

/ایرنا
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
کامورو 2020 چه تغییراتی دارد؟
شورلت کامارو مدل 2020 با تغییرات کوچکی در طراحی ظاهری خود در معرض دید عموم قرار گرفت. این تغییر که در مدل SS این خودرو اعمال شده، انتقادات نسبت به مدل 2019 آن را کاهش می دهد.
پربحث ترین