کد خبر: ۳۸۰۶۰
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۴
حقوق کارکنان 20 درصد به‌صورت پلکانی نزولی افزایش یافت.
به گزارش تجارت امروز؛ مجلس شورای اسلامی در تبصره 12 بودجه سال 97 میزان افزایش حقوق کارکنان را حداکثر 20 درصد پلکانی درنظر گرفته بود که دولت در مصوبه‌ آن را بین 6 تا 12 درصد تعیین کرد. در این راستا مجلس در استفساریه‌ای بر لزوم افزایش کمترین حقوق به میزان 20 درصد تاکید کرد که شورای نگهبان این استفساریه را تایید و رییس مجلس به دولت ابلاغ کرد.

علی‌اصغر یوسف‌نژاد با اشاره به تایید استفساریه مجلس درباره افزایش 20 درصدی حقوق کارکنان به صورت پلکانی از سوی شورای نگهبان، گفت: براساس استفساریه مجلس، حقوق کارکنان 20 درصد به صورت پلکانی نزولی افزایش یافت یعنی حقوق‌هایی که پایین‌ترین گروه شغلی بوده و کمترین میزان دریافتی را داشتند، حقوقشان 20 درصد افزایش می‌یابد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 مجلس شورای اسلامی به خانه ملت گفت: به همین میزان حقوق‌های بالاتر میزان افزایش حقوق‌شان کمتر می‌شود و دولت حتما باید با رعایت تبصره 12 قانون بودجه سال 97، 20 درصد افزایش حقوق را برای قشر پایین که کمترین حقوق را دریافت می‌کنند، اعمال کند.

یوسف‌نژاد در تشریح کمترین میزان افزایش حقوق در سال 97، ادامه داد: کمترین میزان حقوق در سال جاری مربوط به مقامات است که میزان حقوق این گروه صفر درصد اعمال می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، در پایان، درباره وضعیت حقوق بازنشستگان در سال 97، تصریح کرد: افزایش 20 درصدی حقوق شامل حال بازنشستگان نمی‌شود، چراکه برای این گروه بودجه‌ای جداگانه جهت متناسب‌سازی و همسان‌سازی حقوق در نظر گرفته شده است.

/ایلنا
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
تیتر یک و صفحه نخست روزنامه‌ها 23 بهمن
روزنامه کیهان با عنوان مهم‌ترین پیام راهپیمایی دیروز نوشت: «به‌هم ریختگی جبهه دشمن» و اثبات این ادعا که محاسبات آن‌ها گاهی، چقدر «پرت» است، یکی دیگر از برکات چهلمین سالگی انقلاب اسلامی ایران بود.
پربحث ترین